reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Ja w aptece kupowalam podpaski, maternity pads ... Ogromne na maxa szerokie i dlugie, takie zielone W paczce bylo chyba 10 i niecale 2 € kosztowaly
Dokładnie o tym chciałam napisać - te podpaski co rozdają w szpitalu można sobie kupić w aptece (w bootsie czy innych podobnych tego nie ma). Na pierwsze dni są najlepsze:tak:.

Majteczki można kupić wszędzie na dzieciowym stanowisku :tak:
 
reklama
Ja i tak myślałam wziąc ze sobą parę par majtek normalnych,swoich bawełnianych:tak:W Polsce to tylko takie siateczkowe można było miec albo wcale:baffled:I weź tu zaciskaj takiego śledzia nogami:nerd:
Jeszcze parę pytań mam:
- ponoc nie robią tu lewatywy bo wg nich to coś nienaturalnego bo organizm sam się oczyści przed porodem?W moim przypadku było tak,że nic mi się nie oczyściło,miałam lewatywę:sorry2:Trochę głupio byłoby się tak zwalic na stół:zawstydzona/y:
-golic też nie golą?Ale chyba nic się nie stanie jak będę golnięta sama przez się?
-czy zalecają tu dawac dzieciom wit.D3?Wiem,że jest w kropelkach,w Bootsie na przykład,ale czy każą dawac?Radek dostawał przez ponad rok czasu dzień w dzień:tak:
 
golić nie golą mnie golił mąż:-)
lewatywy też niestety nie no i była niespodzianka:baffled:
tej witaminki dawać nie kazali ale ja dawałam
 
Tichonek
Golic nie gola,
lewatywy tez nie robia, ja nie mialam z tym problemu bo przez caly dzien malo jadlam a przy skurczach wymiotowalam wiec niespodzianki nie bylo,
jedynie jak juz bylam na epiduralu to cewnik mi zalozyli i co jakis czas spuszczali mocz do zbiorniczka a potem przy parcicha zostal usuniety, ale do tej pory mnie czasem pobolewa
A jesli chodzi o witaminke D3 to jak byla pielegniarka u mnie to mowila ze jak chce to moge podawac.
 
Ostatnia edycja:
Tichonku,
- nie robią lewatywy
(u mnie na szczęście nie było suprajsa :sorry2: ale to dlatego że mnie strasznie w domu czyściło ;-) nie wiem czy z wrażenia czy jak :sorry2:)

- nie golą
(ja jakoś sama się śmiechtałam golarką, nie było łatwo przy wielkości mojego brzucha, więc zapewne wyglądałam jak idź stąd i nie wracaj :-D)

- nic nie mówią na temat dawania witaminek
(ja dawałam po wcześniejszej rozmowie z pediatrą :tak:)
 
Sandra nie żartuj!:szok::szok::szok:
To już bym wolała tę rurkę w tyłek:sorry2:Choc nie było to nic przyjemnego:sorry2:
Jessu ja wiem,że dla nich to może nic dziwnego i nowego ale tak się uzewnętrznic w obecności męża to mi się nie uśmiecha:no:Spłonę ze wstydu:zawstydzona/y:
A golic to też się sama goliłam przed porodem,trochę z lusterkiem,trochę na wyczucie:-DW sumie to już teraz tak muszę,ale jakoś daję radę....na razie:baffled::-D
 
Ostatnia edycja:
no do dziś jak sobie przypomne to mi głupio:zawstydzona/y: przepraszałam pielegniarke pol godziny chyba:zawstydzona/y: też wolałam jak mi przy hance w polsce zrobili czyszczenie
 
W razie czego jak będą też tak chętnie w Rotundzie rozdawać,będę brała a swoje se do domu zostawię:-D

Dają dają i majtki możesz mieć jakie chcesz, nie patrzą i nie mówią, jak w Polsce. Dzieciaczkowi po urodzeniu robią zastrzyk z witaminy K, o D nic nie mówili, ale warto się zaopatrzyć, tutaj też są w kropelkach
 
reklama
Ja sama sie golilam zawsze Ptys jedynie dogalal co nie umialam siegnac :) lewatywy tez nie robili i niespodzianki nie bylo :) mowili jedynie aby wystawiac dziecko na slonce by lapalo promienie ja osobiscie do roku dawalam witamine d3 i cebion pozniej cebion max a teraz tu kupuje haliborange :)
 
Do góry