reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Ale w PL tez chyba nie wszedzie robia lewatywe ja starszakow rodzilam w PL i tez nie mialam lewatywy ani nie golili
ale mnie przed porodem strasznie czyscilo wiec niespodzianki tez nie bylo chociaz powiem wam ze zawsze sie o to balal co bedzie jak to sie stanie
tu mialam wywolywany ale niespodzianki tez nie bylo bo z samego stresu biegalam co minute do kibelka i tez mi puzniej cewnik zalozyli a co do wit. D3 to mi polozna mowila o tym ze moge podawac i w jakiej ilosci
 
reklama
Ja w kraju jak rodzilam to nie mialam robionej lewatywy a nie nie golili krocza.
U mnie sie sprawdzily majtki jednorazowe wiec teraz jak bede kompletowac wyprawke tez w takie sie zaopatrze..
Witamine K cora dostala po porodzie a pozniej jak wychodzilysmy ze szpitala pediatra przepisala w takich ampulkach i musialam jej przez miesiac wciskac do buzki ta witaminke a witamine D3 brala do roku czasu

Patrzylam na liste ktora dostalam ze szpitala to 2 strony A4 sa dla mnie:szok:a 4 pozycje dla dziecka:-)J sie smieje ze tutaj ze dwie torby wyjda :-) ale i tak bede sie pakowac na wyczucie...
 
Nie wiem jak to jest w innych szpitalach w Polsce bo mialam przyjemnośc tylko w jednym rodzic,lewatywę miałam i ogolona byłam ale położne powiedziały,że nie powinnam była sama bo one golą i wtedy jest pewnośc,że jest to miejsce bardzo sterylne:sorry2:A samemu się nanosi bakterie:sorry2:
 
Sandrulińska,dzięki.Właśnie niedawno też to znalazłam:-D
Dokładnie jest tu: Rotunda Hospital - Maternity Info Pack
http://www.rotunda.ie/library/pdf/PInfPack_pol.pdf :tak: Str.101
A gdzie mogę kupic i jak się nazywają?:
- majtki poporodowe,
- wkłady poporodowe
Słyszałam,że jest tu też problem z kupnem śpiochów:eek:Nawet nie wiedziałam:baffled:Będę miała trochę po Radku ale i tak trza będzie dokupic:tak:Koleżanka mi mówiła,że nie może znaleźc bo są tylko takie bez stópek,to prawda?

Ja i tak myślałam wziąc ze sobą parę par majtek normalnych,swoich bawełnianych:tak:W Polsce to tylko takie siateczkowe można było miec albo wcale:baffled:I weź tu zaciskaj takiego śledzia nogami:nerd:
Jeszcze parę pytań mam:
- ponoc nie robią tu lewatywy bo wg nich to coś nienaturalnego bo organizm sam się oczyści przed porodem?W moim przypadku było tak,że nic mi się nie oczyściło,miałam lewatywę:sorry2:Trochę głupio byłoby się tak zwalic na stół:zawstydzona/y:
-golic też nie golą?Ale chyba nic się nie stanie jak będę golnięta sama przez się?
-czy zalecają tu dawac dzieciom wit.D3?Wiem,że jest w kropelkach,w Bootsie na przykład,ale czy każą dawac?Radek dostawał przez ponad rok czasu dzień w dzień:tak:
dużo pytań :-D
nie robią lewatywy , ale wiem ze w aptece możesz kupić sobie domową lewatywę(nie wiem jak się nazywa) wiem że się ją wkłada wiadomo gdzie i coś tam mają za płyn i się wciskuje(ale to chyba mąż musiałby Ci pomóc)
ja nie potrzebowałam , jeszcze o 24 zajadałam się batonikami z mężem w poczekalni i chipsami:-D
ale nic nie poleciało , choć pilelęgniarka widziała że się boję że poleci i powiedziała ze mam się nie przejmować bo tu się często tak zdarza:tak: więc to co dla nas krępujące tpo dla nich normalne

do porodu sama się goliłam , ale nie musisz , im to nie przeszkadza, a oni też nie golą..

wit 3d nie zlecają ale ja dawałam po kropelce raz dziennie ale przy ok 6 msc w pl lekarz kazał przestać bo już sie szybko ciemiączko zrosło więc dłużej nie podawałam

ja kupowałam w zwykłej aptece tej co się odbiera te paczuszki dla dzieci (nie wiem czy wiesz o jakich móię te gratisy raz na jakiś czas)w takich aptekach mozesz dostać włańie wszystko
miałam te zielone długie co sylcia 10 szt za ok 2e

a majtasy miałam 1 paczkę chyba 6 sztuk a później używałam własne majtki nawet w szpitalu , tu nie bronią nosić majtek;-)

jeśli chodzi o śpioszki to zależy jakie chcesz kupić , te na długi rękaw to znajdziesz wszędzie-takie pajacyki nawet w dunnes stores i pennys i są dobre (ja tam kupowałam)
te na krótki rękaw znalazłam w "lepszych" sklepach z droższą odzieżą dziecięcą:-p ale też są:tak:
i maja zabudowane nózki...

jeszcze jakieś pytanka??:-D
 
lewatywa domowa to enema jak mieszkałam wtedy w arklow chciałam kupic zeby se strzelic przed porodem ale w zadnej aptece nie mieli:no:
 
Tak,asienko o takie najzwyklejsze spiochy mi biega:tak:
Ale w sumie się nie będę martwic bo trochę będę miała po Radku,niedługo przyjdą kurierem a resztę najwyżej se pajacykami uzupełnię:tak:

...ale nic nie poleciało , choć pilelęgniarka widziała że się boję że poleci i powiedziała ze mam się nie przejmować bo tu się często tak zdarza:tak: więc to co dla nas krępujące tpo dla nich normalne...

...ja kupowałam w zwykłej aptece tej co się odbiera te paczuszki dla dzieci (nie wiem czy wiesz o jakich móię te gratisy raz na jakiś czas)w takich aptekach mozesz dostać włańie wszystko
miałam te zielone długie co sylcia 10 szt za ok 2e...
No właśnie dla nich to normalne ale tak się ze*rac przy mężu:baffled:Tego się obawiam:sorry2:
A paczkę gratisów dostałam ale w SuperValue:tak:Miałam taki kupon z first visit,ze szpitala i za to dostałam tę paczkę.A że w aptekach jeszcze coś dają?Nie wiedziałam:no:
Pytań na pewno będę miałą jeszcze dużo,ale na tę chwilę zaspokoiłyście moją żądzę wiedzy:-D
 
mój Adam to nic prawie nie zauważył bo położna tak to ładnie ukryła:zawstydzona/y: znam dziewczyne której mąż uciekł z sali i rzygał po tym :zawstydzona/y:
 
reklama
to własnie te prawdziwe śpioszki (nazwałam je z krótkim rękawem) to są w tych takich typowych sklepach z ubrankami dziecięcymi ale też jest ich mało:tak: ja miałam tu kupione zaledwie 4 sztuki , resztę w pl;-)

lewatywkę można kupić w Galway napewno bo pamiętam jedna z dizewczyn rodząca w listopadzie mieszka w galway i kiedyś pisała na forum że kupiła i stosowała
stąd o tym wiem

ale zawsze można też na allegro zamówić -do porodu zdąży dojść;-)

to ja przy Vi dostałam własnie pierwszą taką karteczkę żeby iść po odbiór tej paczuszki no a późńiej jak się mała urodziła dostałam w szpitalu drugą (z nieco inną zawartością)
następnie przysłali karteczkę na pół roku i też dostałam paczuszkę w aptece nawet z łyżeczką do karmienia :-)
i ostatnia przyszła na rok:tak:

teraz dla dzidzi też odebrałam jedną , i licze na kolejne:-p;-)
 
Do góry