reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co już potrafią nasze dzieciaczki ... ?

wiktoria zaczęa z dnia na dzień mówić pełno wyrazów:tak:
mowi nita(nitka) papier, ciocia wuja, kuba, artur, chipsy, pa(paluszki) papa(czapka), daj, kóka (kółka) sos, oko,
w ogole coraz wiecej powtarza co usłyszy od nas-więc niekiedy trzeba sie kontrolować bo coś może się wymsknąć;-)
 
reklama
My odstawiamy butelkę w dzień, ale na noc musi być:-( Dzisiaj jadła na śniadanie płatki chirioss wielozbożowe, to jej dawka glutenu na dzień. Je je na swoim mleku, z odrobiną miodu.
 
wiktoria zaczęa z dnia na dzień mówić pełno wyrazów:tak:
mowi nita(nitka) papier, ciocia wuja, kuba, artur, chipsy, pa(paluszki) papa(czapka), daj, kóka (kółka) sos, oko,
w ogole coraz wiecej powtarza co usłyszy od nas-więc niekiedy trzeba sie kontrolować bo coś może się wymsknąć;-)
Celinka ostatnio na strusia powiedziała "dupek", nie wiem gdzie to usłyszała:wściekła/y: My nie przeklinamy. Ale mogła usłyszeć jak jechała z dziadkiem autem.
Mała już mówi mamusiu i tatusiu:-D i ładnie zaczyna budować proste zdania. Wykonuje też trudniejsze polecenia.
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co ,dawno tu nie byłam .
Chciałam się dowiedziec ile dzieci mówią w wieku 18 miesięcy i weszłam , widzę że moja niunia mówi bardzo ładnie ,mówi juz zdania dwu wyrazowe , tak naprawde to mówi juz wszystko ale dużo wyrazów to tylko ja zrozumię.A te inne to pięknie wymawia , bez seplenienia np.
-Tatuś jest w pracy.
-deszcz , woda, banan, mleko.
- mamusiu , tatusiu ( juz ładnie odmienia niektóre )
nie będe tu więcej przytaczac bo naprwde dużo mówi.
Ciesze się bardzo i jestem z niej dumna :)
acha i jeszcze liczy do pięciu :)
 
:tak::rofl2: barwoooo !!!
no to sukces pelna klasa :-) zeby wiecej takich .
ja bym chciala zeby Wiki zaczol wolac na siusiu
My nagradzamy małą za siusiu i kupkę do nocnika. Kupiłam książkę z bombkami z papieru i dostaje jedną za załatwienie się do nocnika. Na razie jedna wisi na sznurku:-(
o coś takiego: "Wycinanki. Ozdoby świąteczne" - Sklep internetowy KDC.pl - Aktualna cena: 9.90zł. Tania i szybka wysyłka: Warszawa, Opole, Poznań, Lublin...
 
Dzisiaj było siusiu przed kąpielą, bo w dzień siedział ale nie sikała. Może pomogło to, że siedziała na nocniczku, a ja szykowałam kąpiel, lała się woda.
 
reklama
Do góry