reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeśli kilka dni po porodzie kończy mi się umowa na czas określony?

reklama
Ale mi się nie będzie już należeć urlop rodzicielski ? Chyba dobrze myślę. Skoro już nie będę pracownikiem.
Tak .
Albo 100 procent wyplaty przez 6 miesięcy i 6 miesięcy następnych 60%
Albo od początku 80%:-)
Ja jestem na 80 i spoko wychodzę prawie jak wyplata jak pracowałam :-)
Musisz wybrac sama.
 
Tak .
Albo 100 procent wyplaty przez 6 miesięcy i 6 miesięcy następnych 60%
Albo od początku 80%:-)
Ja jestem na 80 i spoko wychodzę prawie jak wyplata jak pracowałam :-)
Musisz wybrac sama.
Dzięki dziewczyny ! :) Jesteście nie zastąpione. A gdzie muszę uwzględnić że chcę otrzymywać wypłatę w wysokości 80% przez cały okres? Bo z tego co widziałam na wniosku o urlop macierzyński nie ma czegoś takiego.
 
Dzięki dziewczyny ! :) Jesteście nie zastąpione. A gdzie muszę uwzględnić że chcę otrzymywać wypłatę w wysokości 80% przez cały okres? Bo z tego co widziałam na wniosku o urlop macierzyński nie ma czegoś takiego.
Musi byc ja chyba zaznaczalam na wniosku
Jak bedziesz miala wątpliwości zadzwon do zakładu pracy oni powiedzą gdzie to uwzglednic:-)
 
Musi byc ja chyba zaznaczalam na wniosku
Jak bedziesz miala wątpliwości zadzwon do zakładu pracy oni powiedzą gdzie to uwzglednic:-)
Dziękuję :) Czyli jak dobrze zrozumiałam składam do pracodawcy wniosek o urlop macierzyński oraz rodzicielski (na jednym formularzu) do tego dołączam akt urodzenia Córci zaświadczenie ze szpitala i oświadczenie że mąż się zrzeka na moją rzecz urlopu rodzicielskiego. A gdy kończy mi się umowa to pracodawca przekazuje te dokumenty do ZUSu. Dobrze zrozumiałam ? :)
 
Dziękuję :) Czyli jak dobrze zrozumiałam składam do pracodawcy wniosek o urlop macierzyński oraz rodzicielski (na jednym formularzu) do tego dołączam akt urodzenia Córci zaświadczenie ze szpitala i oświadczenie że mąż się zrzeka na moją rzecz urlopu rodzicielskiego. A gdy kończy mi się umowa to pracodawca przekazuje te dokumenty do ZUSu. Dobrze zrozumiałam ? :)
Dobrze :)
 
Dziękuję :) Czyli jak dobrze zrozumiałam składam do pracodawcy wniosek o urlop macierzyński oraz rodzicielski (na jednym formularzu) do tego dołączam akt urodzenia Córci zaświadczenie ze szpitala i oświadczenie że mąż się zrzeka na moją rzecz urlopu rodzicielskiego. A gdy kończy mi się umowa to pracodawca przekazuje te dokumenty do ZUSu. Dobrze zrozumiałam ? :)
Tak mozesz zlozyc przed porodem lepiej:♧
Pozniej tylko dostarczysz akt i reszte.
Oni przekaza do Zusu jak umowa sie skonczy Ty nic nie musisz przekazywać:)
 
To ja proponuję jeszcze sprawdzić w zusie czy wszystko zostało przekazane, bo u mnie pracodawca nie przekazał wniosku o urlop i na z 3 nie zaznaczył że mi go udziela. Teraz sobie czekam kolejne 30 dni na wypłatę zasiłku za sierpień :/

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
zależy tak naprawdę kiedy dokładnie urodzisz bo może okazać się że dzidzia nie będzie chciała konkretnie w tym terminie się urodzić :)
 
Do góry