reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Chyba że Twoja dr stwierdziła nietolerancję laktozy (cukru) u Twojej córki, to wtedy dieta bezlaktozowa u Ciebie i tak nic nie da, ale powinnaś podawać małej przed każdym karmieniem laktazę (enzym trawiący laktozę) np. Delikol, Kolzym.
W obu przypadkach: alergia na bmk (białko mleka krowiego) i nietolerancja laktozy, zamienienie u Ciebie nabiału na bezlaktozowe nic nie da.
Lekarka podejrzewa nietolerancję białka mleka krowiego, bo mała słabo przybiera, płacze przy puszczaniu bąków i puszcza "kwaśne bąki". Czekamy na badanie kału, ale ma też problemy z robieniem kupki-ostafnio zrobiła po 7 dniach po podaniu czopka. Więc lekarka kazała odstawić produkty mleczne i dlatego moje pytanie o te rzeczy bez laktozy
 
reklama
DIewczyny jest promka na chusteczki WaterWipes w Rossmanie
IMG_4903.JPG
 
Lekarka podejrzewa nietolerancję białka mleka krowiego, bo mała słabo przybiera, płacze przy puszczaniu bąków i puszcza "kwaśne bąki". Czekamy na badanie kału, ale ma też problemy z robieniem kupki-ostafnio zrobiła po 7 dniach po podaniu czopka. Więc lekarka kazała odstawić produkty mleczne i dlatego moje pytanie o te rzeczy bez laktozy

Przy alergii na białko mleka krowiego odstawienie laktozy nic nie da :(. Trzeba odstawić sam nabiał (ja nie jem nawet jak jest napisane na opakowaniu, że może zawierać śladowe ilości).
 
Lekarka podejrzewa nietolerancję białka mleka krowiego, bo mała słabo przybiera, płacze przy puszczaniu bąków i puszcza "kwaśne bąki". Czekamy na badanie kału, ale ma też problemy z robieniem kupki-ostafnio zrobiła po 7 dniach po podaniu czopka. Więc lekarka kazała odstawić produkty mleczne i dlatego moje pytanie o te rzeczy bez laktozy
Więc lekarka kazała Ci odstawić produkty mleczne, nie tylko te z laktozą ale wszystko co może zawierać mleko i jego pochodne. Czyli mleko, jogurty, śmietana, kefir, masło, sery, lody, ciasta z kremami, ciastka z masłem w składzie, pieczywo i inne produkty które zawierają serwatkę, nawet większość margaryn roślinnych do pieczenia zawiera bmk, niektóre wędliny. Bułka tarta sklepowa też zawiera mleko (jak większość bułek sklepowych). W restauracjach jak coś jest smażone na maśle lub z masełkiem ziołowym/czosnkowym to też nie możesz. Wszystkie sosy na bazie śmietany lub jogurtu. Alergia jest na białko (kazeina), laktoza tu jest nieważna bo jest cukrem.
 
A u was od razu były objawy alergii? Bo my od grudnia mamy problem z plamkami czy jak to nazwac koło szyi, jednej na buzi i 3 na glowce. Wcześniej nie było problemu. Wiazalam to z mlekiem enfamil ktore mu w tedy zaczęłam podawać, teraz zmienilam na hipoalwrgiczne ale problem jest nadał. Ja caly czas kp tylji np po basenie, czy rehabilitacji daje mu mm
Alergia jest wrodzona ( na zawsze ) lub nabyta ( przechodzi ) nasza dostała ostrej biegunki ,przerazliwego wrzasku ,nasilenia ulewania -wymiotów ok 3 miesiąca życia.
Alergia jej zanika bo jje juz masło ,ser żółty i wczoraj zjadła 2 łyżeczki jogurtu naturalnego ( do chwili obecnej brzuch nie boli biegunki nie ma )
 
Alergia jest wrodzona ( na zawsze ) lub nabyta ( przechodzi ) nasza dostała ostrej biegunki ,przerazliwego wrzasku ,nasilenia ulewania -wymiotów ok 3 miesiąca życia.
Alergia jej zanika bo jje juz masło ,ser żółty i wczoraj zjadła 2 łyżeczki jogurtu naturalnego ( do chwili obecnej brzuch nie boli biegunki nie ma )
To u nas tylko tr krostki czy jak to nazwac
 
Ja w przyszłym tygodniu zapodam kurczaczka troszkę. Z krolikiem nir wiem co wlasnie. Mam zamówionego swojskiego i raczej calego gotować od razu to nie, codziennie gitowac tez nie a gotowac rozmrozonegi i znoe go mrozic to tez lipa i byc tu mądry:angry:
Ile czasu rozszerzasz juz dietę? Co za Wami? Owoce kaszki juz były?
 
reklama
Do góry