reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Cześć dziewczyny.
ostatnio mam problem z internetem na tej mojej wsi, masakra jakaś muszę zrezygnować z tego dostawcy ale najgorsze ze nie za bardzo mam pomysł na inny. Mniejsza o to.

Esek no ja na zwolnieniu od kwietnia i powiem ze jak na razie się nie nudzę, zawsze mam coś do zrobienia, fajnie że jest wiosna i lato to coś w ogródku podłubię chociaż nie wszystko lubię, tez mam kawałek do miasta ale jak na razie na nudę nie narzekam tz. robię wszystko wolniej niż kiedyś i to sama widzę. I kurcze ostatnio mam jakąś fazę na zakupy dla małaej miałam jeszcze tego nie robić ale jakoś nie mogę się oprzeć, Esiek ale taki kurs to fajna sprawa, ja to bardziej o języku myslałam i się mocno nad tym zastanawiam. A no i na basen też chodzę ale Majki nie przebiję bo ja dwa razy w tygodniu i w sobotę z koleżanką na kijki dreptam.
Co do karmienia to powiem tak, ja spróbuję karmić tz. chciałabym oczywiście nie to 2-go roku życia bo to przesada ale jeżeli nic z tego nie będzie wychodziło to dam sobie spokój, nie będę robiła nic na siłę. Mojego syna bardzo chciałam karmić piersią niestety on nie umiała złapać moich "wyrysków" wtedy jeszcze więc ściągałam i karmiłam go butelką, wytrzymaiałam tak 2 tyg. i maiłam takie guzy na piersiach że groziło to operacją i musiałam spalić pokarm. Mały był na butelce od 2 tyg. życia i to na prosobe bo był uczulony na mleko krowie a taki kawał chłopa zdrowego i silnego z niego wyrósł że szok, więc to nie jest reguła.
 
reklama
ona ja miałam i takie i takie usg na prenatalnych bo mała nie chciała współpracować.

Esiek byłaś w Lux medzie czy wytrzymujesz jak na razie???
 
Czesc.... jestem tu nowa, ale bardao zaciekawilo mnie to forum i postanowilam do was dolaczyc. Tak w skrocie o mnie.... z mezem staralismy sie 7 lat o dzidaiusia, 3 inseminacje nieudane.... postanowilismy sprobowac in vitro... i sie udalo. 1 maja bylo pobranie komorek a 6 maja transfer... 5 testow pozytywnych... wczoraj pierwszy raz widzialam seduszko.... caly czas sie boje ze cos jest nie tak....
 
ja chciałam karmić piersią ,próby były nie wyszło i szybko przeszłam na butelkę.... za drugim raziem też spróbuję ale nie będę się spinać... .

u mnie podobnie. Karmienie wspominam jako dramat... tak mnie cycki bolały, że nie dałam rady w kąpieli strumieniem wody polać-tragedia ! :szok: Nigdy nie czułam takiego bólu i dyskomfortu jak podczas karmienia. Najpierw zarzucałam sobie, że nie umiem własnego dziecka wykarmić ale jak zobaczyłam jak syn błogo po butli śpi to przestałam się zadręczać i sama męczyć karmieniem cyckiem i później dokarmianiem butlą, dałam w dziobek butlę i tak zostaliśmy. Przy Adzie podobnie zamierzam,spróbować spróbuję bo każda ciąża, każdy poród,połóg itp jest inne więc może lepiej i łatwiej pójdzie ale jak zobaczę, że jest podobnie to nie mam zamiaru zarzynać się :no:
 
Hej

To widzę, że więcej z nas ma rozsądne podejście co do swoich cycków :)

Madzia- w LuxMedzie nie byłam, jestem zapisana na poniedziałek ale jest tylko jedna godzina wolna, która akurat b. mi nie pasuję bo muszę być wtedy u adwokata więc nie wiem czy pójdę. Jakoś wytrzymam, trudno ...

Majka - zazdroszczę wizji pokoiku, marynarski dla chłopca - superaśnie. Ja niestety okazało się że ZNÓW mam inną wizję niż moj M. w tym temacie...Ja chciałam praktyczniejsze mebelki, takie szarawe a on zobaczył i się okazalo, że nie wyobraża sobie aby dziewczynka nie miała białych ...Ja nie wiem dziewczyny, co do imienia porozumienia brak, co do pokoju - brak ...ciężkie tygodnie przede mną :)

Kasmida - witaj na forum i w gronią ciągłych zamartwiaczek :) Już mamy coś wspólnego.
 
Super ciesze sie ze mogedo was dolaczyc. Zawsze to razniej :-) ogolnie jestem optymistka ale chyba nie do ciazy bo caly czas mam w glowieze cos sie stanie, zezarodek przestanie sierozwijac, przynajmniej wczorajsze usg wykluczylo ciaze pozamaciczna.... ktorej tez sie obawialam bo po transferze mialam strasane skurcze...
 
Kasminda widzisz sama,skurcze mialas a dzidzia dalej siedzi sobie w swoim domku:-)To dobry znak,malenstwo jest silne i serduszko jest,super.

Esiek idz na kompromis z mezem, Ty wybierz imie a on mebelki haha.
Moj M zaakceptowal niby nasze decyzje ( bardziej moje ).Wie ze z hormonami nie ma co walczyc:blink:
 
Kasminda witaj ! Takie obawy sa naturalne na początku i musze cie zmartwić bo raz z rozwojem ciazy przybywa następnych . Ale nie martw sie będzie dobrze.

Dziewczyny ja sie przygotowałem na dwie opcje karmienia to znaczy zakupiłam stanik do karmienia jak i butelki i wyparzarke do butelek. Bardzo bym chciała karmić piersią ale jak sie nie uda bo wiadomo ze z laktacja bywa rożnie to trudno będzie butelka. Na studiach mnie uczyli ze karmienie piersią do 6 mc dobrze wpływa na rozwój dziecka i kształtowanie jego charakteru . Jednak zbyt długie karmienia sprawia ze dziecku robi sie zależne od matki i ma problemy z podjęciem samodzielnych decyzji. Brak karmienia tez sie odbija na charakterze ale jak ta wiedza ma sie do rzeczywistości to nie wiem . Jedno jest pewne nie ma sie co zmuszać ale jesli jest pokarm to szkoda nieskorzystac.

Co do pokoiku to ja szykuje swojej córci pokoik ; jedna ściana limonka pozostałe berz , firanka limonka z białym , pościel do łóżeczka limonka z berzem i baldachim limonka , do tego naklejki ścienne różowe sowy , różowe kwiaty i drzewko z kolorowymi sowami w około. Mysle ze wyjdzie ładnie :) nie chciałam typowego różowego pokoiku dla małej tylko z rozowymi dodatkami.

Esiek jeszcze macie tyle czasu ze na pewno uda sie wam znaleźć kompromis :) moj brat z bratowa tez mieli taki problem ona wybrała imie on chciał inaczej i tuż przed porodem postanowili wybrać coś co będzie im obojgu pasować :) a mebelki to pewnie da sie przekonać . U nas ja chciałam białe a maz wybrał kolor dąb dobrze ze chociaż ten sam model nam sie podobał :)
 
reklama
Do góry