reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
o rannnyyy 🤪 🤪 🤪 ja sie ciagle zastanawiam po co te pieluchy tetrowe skoro sa pampersy ;) Chyba jak sie dziecku uleje tak? Ostatnio rozmawialam z Łukaszem i mu tlumacze ze musimy sie zapisac gdzies na kurs pierwszej pomocy 😅 ale z tym na powaznie bo sie boje co zrobic jak dziecko by sie zaksztusilo. To tak niepewnie na mnie spojrzal ze az sie glupio poczulam. Po czym zapytal sie czy nie powinnam pomyslec o szkole rodzenia bo podobno tam jest o tym mowa ;) Nawet on takie rzeczy wie ;)
Akurat pieluch tetrowych miałam tylko kilka. Moje dzieci rzadko wymiotowały. Natomiast noworodka owijałam w pieluszkę do kąpieli. Wtedy dziecko nie ślizga się w wanience oraz nie boi wody. Noworodki też szybko marzną i taka pieluszką zapewnia ciepło zanim maluszka włoży się do wanienki. W sumie to mąż zawsze kąpał a potem prał ubranka, ja ubierałam i cyc albo cyc i ubieranie😂 zależy co było ważniejsze 😜
 
Ty tez tu jestes ;) No tak ja tam ciagle mysl o szyjce czy innych takich czy wszystko jest dobrze.
Dlatego spokojnie , jeszcze trochę do bezpiecznego tygodnia. Pierwszy milowy krok to 32 tc, wtedy rodzi się dziecko które ma bardzo duże szanse na normalne życie. Potem 34 tc i 37 tc już dziecko urodzone o czasie. Tymczasem ciesz się ciążą, dla mnie właśnie okolice 5-6 miesiąca ciąży są najfajniejsze. Brzuszek idealny, czuć już ruchy, nic specjalnie nie dolega.
 
to taki monitor tez musi byc? Ja sie boje ze bede przy nim za bardzo fiksowac ;)
Ja bym bez niego osiwiala i uwaga u nas 2 razy sie włączył. My na równe nogi z mezem a synek spokojnie sobie spal. Może on coś zaswirowal a może faktycznie synek przestał oddychać? Drazylam ten temat i znalazłam kilka inf ze alarm powoduje ze dziecko zaczyna oddychać juz nie pamietam o co to tam chidzilo. Inna nasza koleżanka musiala miec z ywagi na wczesniactwo dzieci i u niej monitor niestety często się włączał. Rozmawiałam z nia na ten temat bo mega nurtowało mnie to co bylo u Hubka a o czym tez rozmawiałam z lekarzem i ona kiedyś core zostawila na swoim lozku i tam sobie spala. Dobrze ze weszła na czas bo przestała oddychać.
 
fajny ten balios ale kurcze te kolory mi troche nie odpowiadaja - nie wiem o co chodzi teraz z tymi wozkami w kolorze czarnym. Chyba ogolnie te z Cybex sa spoko ;)
Ale ja bym fotelik z cybexa odradzała no chyba ze wyszedl jakiś nowy w poprawkach,już teraz przy córce miałam zmienić Ale sie wstrzymałam bo jeśli chodzi o bezpieczeństwo jest ok ale wygodny to on nie jest mimo że w aucie pasuje .Na tej stronie 8 gwiazdek wiele mona sie dowiedzieć bo fotelik musi tez pasować do auta warto tam poczytać
 
Z tym się nie zgodzę, avionaut ma inne wyniki z bazą a inne bez. Z bazą to jeden z lepszych fotelików na rynku, sama miałam i polecam. Jako kolejny kupiłam najnowszego axkida za 3k i powiem szczerze, że jestem z niego średnio zadowolona i raczej drugi raz bym się na niego nie zdecydowała. A na avionaut tak. Teraz czeka na drugiego maluszka.
Ten fotelik jest polecany przez profesjonalistów wiec chyba ok
 
Ja bym bez niego osiwiala i uwaga u nas 2 razy sie włączył. My na równe nogi z mezem a synek spokojnie sobie spal. Może on coś zaswirowal a może faktycznie synek przestał oddychać? Drazylam ten temat i znalazłam kilka inf ze alarm powoduje ze dziecko zaczyna oddychać juz nie pamietam o co to tam chidzilo. Inna nasza koleżanka musiala miec z ywagi na wczesniactwo dzieci i u niej monitor niestety często się włączał. Rozmawiałam z nia na ten temat bo mega nurtowało mnie to co bylo u Hubka a o czym tez rozmawiałam z lekarzem i ona kiedyś core zostawila na swoim lozku i tam sobie spala. Dobrze ze weszła na czas bo przestała oddychać.
Ja tez tu kiedys pisalam, ze tez nam sie wlaczyl moze ze 3 razy. Jak w sekundzie bylam przy łóżeczku to niunia spala, ale czy zaczela.oddychsc dzieki monitorowi czy zawyl bez powodu - nie wiem. Wole zeby piszczal o raz za duzo... Potem jak Lilka juz miala 10 miesiecy zlapala zapalenie krtani, ktore u takich maluchow jest niebezpieczne ze wzgledu wlasnie na splycanie oddechu i tez dzieki monitorowi moglam spac w miare spokojnie, bez niego chyba siedzialabym tam przy niej...
 
reklama
fajny ten balios ale kurcze te kolory mi troche nie odpowiadaja - nie wiem o co chodzi teraz z tymi wozkami w kolorze czarnym. Chyba ogolnie te z Cybex sa spoko ;)
Ja chciałam wózek cybex, dobrze, że nie kupilam i nie wydałam tej kasy bo moja była anty wózkowa. Kupilam wizek 2w1 roan esso flamingo plus fotelik cybex anton 5 chyba bo to bylo 3 lata temu, teraz mamy britaxa fitelik. I tak jak dziewczyny mowia na foteliku nigdy nie oszczedzaj i kupuj z najwyzszymi atestami. Monitor oddechu to moj must have. Powoli kompletuj wyprawke bo pozniej juz tak czas leci, a nie wiesz czy np nie bedziesz musiala lezec i odpoczywac, a ciuszki trzeba miec i wyorac i poprasowac, ja to zrobilam jakies 3 mce przed porodem i dobrze bo pozniej nie dalabym rady. Pieluchy mialam, Marcelina ulewalala na potęgę i duzoooo body bylo mi potrzebne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry