reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Dziewczyny, pomocy. Moja Iga skończyła 2 m-ce, generalnie kp, ale ponieważ mało przybierała, pediatra zalecił dokarmianie mm i tu zaczęły się problemy-3 dni po podaniu mm zatrzymały się kupy (mm NAN Sensitive podałam łącznie 5 razy w ciągu 2 tygodni), piła chętnie, ale też męczyły Ją cały czas kolki i gazy, więc w międzyczasie inny pediatra stwierdził nietolerancję białka, więc kazał zmienić mm na Bebilon pepti. Podałam go 2 razy, ja jestem na diecie bmk, ale gazy i kolki dalej męczą, a kupy bez czopka nie ma-co 6 dni podaje czopek i wtedy jest.
Dodatkowo teraz moja Iga coraz mniej chce pić z piersi (a dostała mm 8 razy łącznie) wścieka się, wypluwa ją, jak podam smoczek, to się uspokaja i po jakimś czasie pije z piersi, usypia, budzą ją bąki, znowu płacze, smoczek, trochę pije i tak w kółko. Jestem już wykończona brakiem kup, ciągłym płaczem i bąkami i niechęcią do picia z piersi-co robić? Może też miałyście podobne historie? Na kupę nie działają masaże, kładzenie na brzuchu, kateter, jedynie czopki. Na kolki próbowałam też Espumisanu i esputiconu i delicolu-bez efektu.
Mój mały nie ma kolek ale pierwszy wył jak kojot do księżyca ... i wtedy przestałam mieszać cyca z mm ,na samej butli czyli na jednym stałym pokarmie było lepiej, wiem ze ciężko zrezygnować z cyca. Teraz jak Blazejowi po raz pierwszy dałam butlę to płakałam bo było mi szkoda ale skoro mojego mleka było mu za mało to trzeba było, przez miesiąc łączyłam butlę z cycem którego coraz bardziej nie chciał ciągnąć a jna koniec musiałam mi ściągać laktatorem. jakieś 3 tygodnie temu przszlismy ns samo mm bo pokarmu coraz mniej i małego bolał brzuch po mleku z cyca . Teraz wiem ze to byla dobra decyzja bo wszystkie problemy zniknęły, z kupami był problem podobny jak u Ciebie. Teraz są codziennie kupki, i dziecko wesołe . musisz przepajac woda i to normalne że jak dziecko poczuje butlę to ciaganie cyca staje się mniej przyjemne.
 
My dziś po wizycie u alergologa. Pani dr bardzo miła i konkretna, tylko też szybka. Nie zdążyłam dobrze zacząć, a już wychodziłam z zaleceniami. Powiedziała że kupy nie takie złe, a te ostatnie to nawet normalne, pokazałam te plamki na romionach i za uszami to dała maść i powiedziała że skórę ma bardzo ładną i w ogóle zdrowy chłopak. Kazała odstawić konserwanty i przyprawy (zostawiamy tylko sól, pieprz i zieleninę), nawet curry co mnie akurat zdziwiło, bo to ponoć najzdrowsza przyprawa świata. Powiedziała że herbaty owocowe to syf (konserwanty) i żeby unikać produktów z dużą zawartością wit C. No i najważniejsze...mam dziś zjeść 1/4 kubeczka jogurtu☺☺☺☺. Tak bardzo mi się chciało nabiału, a teraz po powrocie do domu nie mam odwagi go nawet otworzyć:p. Może jutro:)
 
My dziś po wizycie u alergologa. Pani dr bardzo miła i konkretna, tylko też szybka. Nie zdążyłam dobrze zacząć, a już wychodziłam z zaleceniami. Powiedziała że kupy nie takie złe, a te ostatnie to nawet normalne, pokazałam te plamki na romionach i za uszami to dała maść i powiedziała że skórę ma bardzo ładną i w ogóle zdrowy chłopak. Kazała odstawić konserwanty i przyprawy (zostawiamy tylko sól, pieprz i zieleninę), nawet curry co mnie akurat zdziwiło, bo to ponoć najzdrowsza przyprawa świata. Powiedziała że herbaty owocowe to syf (konserwanty) i żeby unikać produktów z dużą zawartością wit C. No i najważniejsze...mam dziś zjeść 1/4 kubeczka jogurtu☺☺☺☺. Tak bardzo mi się chciało nabiału, a teraz po powrocie do domu nie mam odwagi go nawet otworzyć:p. Może jutro:)
U nas jutro też 1/4 jogurtu ale nie ja tylko Marcelina :p:p:p
Wiec matka czepiasz się tych jego kup. .....
 
reklama
Do góry