reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Ja nadal uważam ze żłobki są super ( chodź moje dziecko tam nie chodzi )
Ale odniosłam wrażenie czytając posty ze dzieci tylko tam się rozwijają i żłobek jest lepszy od mamy. ....Ja myślę trochę inaczej. ....
Zobacz załącznik 944777Zobacz załącznik 944778
Zlobek nie jest lepszy od mamy. Nic nie jest [emoji16] Ale zlobek daje wiecej bodzcow, uczy samodzielnosci i przede wszytskim daje dziecku mozliwosc relacjonowania sie z innymi dziecmi w jego wieku, a to bardzo wazne.
 
Przerwa miedzy dziecmi +4lata, starsze w przeszkolu, mlodsze w zlobku, ale masz 500+ wiec koszt juz mniejszy...
To tak pol zartem, pol serio [emoji16]
W PL zle sie dzieje, jest masa chorych sytuacji, ale akurat rok macierzynskiego i 500+ to akurat w niewielu krajach europejskich sie zdaza wiec moglo byc gorzej...
Ja nie kumam jednego... U mnie do dofinansowania do żłobków i przedszkoli. Czy z EU czy miejskie. Skoro u Was nie ma to może pomysł na biznes? Znajoma zapisała do orz3dszkoka gdzie wolaja sobie 900 zł A że ma dofinansowanie z EU to płaci 300 zł.
 
Ja nadal uważam ze żłobki są super ( chodź moje dziecko tam nie chodzi )
Ale odniosłam wrażenie czytając posty ze dzieci tylko tam się rozwijają i żłobek jest lepszy od mamy. ....Ja myślę trochę inaczej. ....
Zobacz załącznik 944777Zobacz załącznik 944778
Coś Ty mama najlepsza!!!! Ale ja nie podejdę do dziecka w taki sposób jak w żłobku. Będę to wyreczac rozpieszczac itp itd. A w żłobku trochę stanie w szeregu. Nauczą go inaczej niż ja. No i kontakt z dziećmi w takiej ilości której ja mu nie zapewnie. Ale gdybym mogła sobie pozwolic na siedzenie w domu z nim to pewnie do 3 rz bym siedziała. Ale nie mogę sobie na to pozwolić.
 
Ja nie kumam jednego... U mnie do dofinansowania do żłobków i przedszkoli. Czy z EU czy miejskie. Skoro u Was nie ma to może pomysł na biznes? Znajoma zapisała do orz3dszkoka gdzie wolaja sobie 900 zł A że ma dofinansowanie z EU to płaci 300 zł.

Ale, ze zlobek to biznes?
Czy zalatwianie dofinansowan?
 
Ja nadal uważam ze żłobki są super ( chodź moje dziecko tam nie chodzi )
Ale odniosłam wrażenie czytając posty ze dzieci tylko tam się rozwijają i żłobek jest lepszy od mamy. ....Ja myślę trochę inaczej. ....
Zobacz załącznik 944777Zobacz załącznik 944778
A i Ewunka, zlobek to bardziej tak, niz plac zabaw [emoji4] Jasne, ze da sie w domu, alw trudniej.

FB_IMG_1550678002044.jpeg
FB_IMG_1550677993732.jpeg
FB_IMG_1550677967356.jpeg
FB_IMG_1550677960786.jpeg
 
I dziewczyny jeszcze jedno pytanie. Zaczął się sezon kleszczowy. Zawsze dawaliśmy psu obrożę, ale za jakiś czas młody pewnie będzie się już przemieszczać i raczej nie uchronimy go przed kontaktem z psem (lub raczej nie uchronimy psa przed tarmoszeniem przez młodego). No i co w takiej sytuacji? Te obroże raczej są toksyczne. Co Wy dajecie ochronnego swoim pupilom?
My dajemy tabletkę na pchy i kleszcze. Działanie po zazyciu 3 miesiące. kupujemy u weterynarza koszt 100 zł. Od dwóch lat stosujemy cały rok Co trzy miesiące. I nigdy nic nie złapała. Polecam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry