reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
To jest właśnie chore p ańst wo p i s. Żeby kobiecie nie opłacało się wracać do pracy! Żłobki powinny być darmowe dla wszystkich (którzy tego chcą lub potrzebują) i jak kobieta chce wrócić do pracy (bo ją lubi, bo wyjdzie do ludzi) to powinna mieć do tego prawo, a zarobione pieniądze powinny być dodatkiem do domowego budżetu, a nie opłatą za żłobek. Weźmy taką Jaskolcie...1250zł miesięcznie...a co jakby miała bliźniaki? 2500miesięcznie? To są chore opłaty.
Nie mam nic przeciwko zostawaniu z dzieckiem w domu, sama to rozważam. Ale nie powinno być tak, żeby pracowanie było nieopłacalne.
Teraz jestem w ciąży i już się boję co będzie jak drugie trzeba będzie posłać plus hipoteka plus kredyt na samochód. Niestety właściciele żłobków mają duży popyt i za chwilę mają już miejsce zapełnione, więc ceny mogą iść w górę, bo ludzie i tak płacą.
Fajnie, jak miasto wzorem Warszawy czy Katowic dawałoby przynajmniej ten bon żlobkowy skoro nie są w stanie zapewnić miejsca w żłobku. Na dostanie się do żłobka miejskiego już nie liczę.
 
Teraz jestem w ciąży i już się boję co będzie jak drugie trzeba będzie posłać plus hipoteka plus kredyt na samochód. Niestety właściciele żłobków mają duży popyt i za chwilę mają już miejsce zapełnione, więc ceny mogą iść w górę, bo ludzie i tak płacą.
Fajnie, jak miasto wzorem Warszawy czy Katowic dawałoby przynajmniej ten bon żlobkowy skoro nie są w stanie zapewnić miejsca w żłobku. Na dostanie się do żłobka miejskiego już nie liczę.
Przerwa miedzy dziecmi +4lata, starsze w przeszkolu, mlodsze w zlobku, ale masz 500+ wiec koszt juz mniejszy...
To tak pol zartem, pol serio [emoji16]
W PL zle sie dzieje, jest masa chorych sytuacji, ale akurat rok macierzynskiego i 500+ to akurat w niewielu krajach europejskich sie zdaza wiec moglo byc gorzej...
 
Przerwa miedzy dziecmi +4lata, starsze w przeszkolu, mlodsze w zlobku, ale masz 500+ wiec koszt juz mniejszy...
To tak pol zartem, pol serio [emoji16]
W PL zle sie dzieje, jest masa chorych sytuacji, ale akurat rok macierzynskiego i 500+ to akurat w niewielu krajach europejskich sie zdaza wiec moglo byc gorzej...
Ja np jestem trochę uwiazana.Tutaj miejsce w żłobku to wogole graniczy z cudem pozostaje niania która mi się nie opłaca.Chcialabym wrócić do pracy ale nie mam jak więc puki co chwytam chwilę na rzeczy które puki nie pracuje chce mi się robić i byle do wakacji A potem zobaczmy
 
Ja np jestem trochę uwiazana.Tutaj miejsce w żłobku to wogole graniczy z cudem pozostaje niania która mi się nie opłaca.Chcialabym wrócić do pracy ale nie mam jak więc puki co chwytam chwilę na rzeczy które puki nie pracuje chce mi się robić i byle do wakacji A potem zobaczmy
U nas miejsca sa, ale w prywatnych placowkach. Niania to jakies 1000e miesiecznie. Macierzynski 4 miesiace.
Pomoc dla matki pracujacej - 100e miesiecznie. Inne pomoce sa tylko dla tych najbiedniejszych.
Aha i pracuje sie do 18h00. Ogolnie polityka prorodzinna nie istnieje.
 
@Ewunka widziałaś korelacje zaostrzen z rozszerzaniem diety?
Nie.
Moja ma 14 miesięcy i jesteśmy na etapie prowokacji podając jogurt naturalny . Od 3 mż jest na nutramigenie .
Jje prawie wszystko ( są owoce które powodują kwaśna kupę wiec je tylko czasami plasterek )
Nie byłam w stanie zauważyć po czym tej się nasilają zaczerwienienia. Jedynie po kaszce jaglanej efekt natychmiastowy. ...
 
Ja nadal uważam ze żłobki są super ( chodź moje dziecko tam nie chodzi )
Ale odniosłam wrażenie czytając posty ze dzieci tylko tam się rozwijają i żłobek jest lepszy od mamy. ....Ja myślę trochę inaczej. ....
IMG-20190220-WA0018.jpg
20190220_124641.jpg
 
Przerwa miedzy dziecmi +4lata, starsze w przeszkolu, mlodsze w zlobku, ale masz 500+ wiec koszt juz mniejszy...
To tak pol zartem, pol serio
emoji16.png

W PL zle sie dzieje, jest masa chorych sytuacji, ale akurat rok macierzynskiego i 500+ to akurat w niewielu krajach europejskich sie zdaza wiec moglo byc gorzej...
No są osoby, które pytają czy dla 500+ chcemy mieć drugie dziecko;)
Tak na serio to nie wiem czy starsza dostanie się do przedszkola miejskiego za półtora roku. Sąsiedzi uświadomili mnie, że mam 50/50 szans. Jak się nie dostanie to znowu tyle będziemy płacić tylko za przedszkole.
Te 4 miesięczne macierzyńskie mnie przeraża.
 
reklama
Do góry