reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

@nieagatka aspargin też? Lekarz mi nic o tym nie powiedział... zmniejszyłam sama dawkę z 3x1 na 2x1 i to po konsultacjach z Wami.. co za lekarz.. Czyli od dnia dzisiejszego odstawić zupełnie aspargin?
Magnez wycisza skurcze, potas zdaje sie tez. Nie potrzebujesz teraz niczego co je hamuje, bo jedyne do czego moze to doprowadzic to wywolanie porodu. Nawet gdybys zaczela rodzic dzisiaj to ciaza jest donoszona, wiec ja bym odstawila.
 
reklama
Dziewczyny ponawiam pytanie, proszę jeśli macie jakieś rady, pomóżcie:

Dziewczyny jak to jest z tymi skrurczami? Wczoraj pol godziny trzymał mnie skurcz, złapał w aucie wiec dojechałam do domu, wzięłam od razu 1 aspargin i 1 nospe... mam nadzieje ze nic złego nie zrobiłam z takim połączeniem i ta nospa. Teraz od rana było dobrze ale znów boli tym razem prawa strona brzucha (wcześniej lewa) cieżko zlokalizować konkretne miejskie bólu/skurczu. Czy coś sie zaczyna powoli dziać?
A nie wypiela się jakoś ze naciagnela Cię? bo pół godziny to chyba Skórcz nie trwa jak sądzę. nospe sobie odstaw już do szafki bo na tym etapie jest Ci zbędna. Moje stanowisko vo do magnezu jest takie ze wg mnie i moich lekarzy nie wyciszyć to skorczy przepowiadajacych ani porodowych. Ciaza donoszona w moim szpitalu to taka po skończonym 37 tc czyli 37+6 i wyżej. czyli na dwa tygodnie przed planowanym porodem. Jak sie nie mylę to wywołują teraz po tygodniu od terminu wiec jeszcze mamy czasu a czasu ;) jak pamietam to Skórcz to byl taki ból ktory sie rozlewa na boki i w dół- ja tak mialam- a jak moj się pręży to którąś strona mi pecznieje i tak się trzyma. nie przegapisz boli porodowych bo to jednak intensywnie czuć. jeśli się często pojawiaja takie skurcze co ok 5-7 i trwają ok 40 sek to do szpitala czas. tylko musisz mierzyć w ciągu określonego czasu czyli np 40 min..czasem przepowiadajace moga byc regularne przez np 15 min a potem coraz rzadsze.
 
Jeśli ladnie spał Ci w nocy to też nie możesz oczekiwać ze bedzie w ciągu dnia tylko spał. ma juz ok 3 tyg jak dobrze pamietam wiec i jego czas czuwania sie wydłuża.
W nocy spi ladnie a wczoraj to super:) js nie mam nic zeby nie spal w dzien. Martwi mnie tylko ten jego przerazliwy placz i to napinanie sie
 
Hm.. dałaś mi do myślenia. Zupełnie już sama nie wiem co to było... bolał mnie cały bok brzucha przez ok pół godziny.. Tak, mamy czasu a czasu a czasu ale wczoraj aż się przestraszyłam co to.. a co robisz jak Twój Malec się pręży? Jest na to jakaś rada? Jak go delikatnie przesunąć, czy w ogóle można ingerować? Hm.. jak to przepowiadające coraz rzadsze? Czyli że ustępują a poród się zaczyna?
Skurcze trwają kilka sekund. Przerwa i idzie kolejny najpierw słabo i napięcie rośnie. Jakby trwały pół godziny to chyba byś umarła z bólu :p moim zdaniem maluszek na coś uciskał i tyle.
 
Hm.. dałaś mi do myślenia. Zupełnie już sama nie wiem co to było... bolał mnie cały bok brzucha przez ok pół godziny.. Tak, mamy czasu a czasu a czasu ale wczoraj aż się przestraszyłam co to.. a co robisz jak Twój Malec się pręży? Jest na to jakaś rada? Jak go delikatnie przesunąć, czy w ogóle można ingerować? Hm.. jak to przepowiadające coraz rzadsze? Czyli że ustępują a poród się zaczyna?
Jak mi się wypinac to kładę rękę i on ucieka:) co do skorczy- ze czasem jest tak ze wygląda na to że są to normalne skurcze bo jest ich dużo i często a po 30 min wystepuja coraz rzadziej wiec to nie są te porodowe tylko przepowiadajace. nie znaczy że jak ustapia to nie wrócą jutro np. bo macica do samego porodu bedzie ćwiczyć. czasem jak się nachodzidz lub troszke popracujesz przy czymś to może częściej twardniec brzuch pojawiać się okresowy bol i trafiają się skurcze ale to nie znaczy że to połączenie to zaczynający się porod lub ze to napewno nie jest porodem. u tych co pierwszy raz rodzą to nie jest tak ze poboli z 40 min i juz jest główka;) tak szybko to nie działa wiec obserwuj się i wazne zeby nie panikowac.
 
reklama
Do góry