reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny które już urodzily i podczas ciąży brały leki od tarczycy - czy po porodzie kazano Wam zbadać z tego powodu tsh i ft4, ale dziecku? Ja mam takie zalecenia na wypisie ze szpitala... Powiedzieli, że jeśli przyjmuje się hormony tarczycy w ciąży, to później trzeba te hormony zbadać u dziecka.
U mnie w szpitalu po porodzie badali małym.
 
reklama
@Bobisia a po porodzie musisz brać cały czas leki? Bo mi powiedziano, że mogę odstawić bo przed ciążą nie miałam problemów z tarczycą. Ale jakoś nie za bardzo wierzę temu lekarzowi.
 
Dziewczyny które już urodzily i podczas ciąży brały leki od tarczycy - czy po porodzie kazano Wam zbadać z tego powodu tsh i ft4, ale dziecku? Ja mam takie zalecenia na wypisie ze szpitala... Powiedzieli, że jeśli przyjmuje się hormony tarczycy w ciąży, to później trzeba te hormony zbadać u dziecka.
Tak, ja musiałam zbadać hormony sobie i dziecku 4 tygodnie po porodzie.
Problemy z tarczycą w ciąży mogą (nie muszą) mieć wpływu na dziecko. Jeżeli miałaś tarczycę pod kontrolą w ciąży to wszystko powinno być ok, ale kontrolnie warto badanie z krwi zrobić. Problemy z tarczycą u małego dziecka mogą doprowadzić do niedorozwoju umysłowego, więc lepiej dmuchać na zimne.
O ile pamiętam w szpitalu pobiera się również krew na badanie przesiewowe w kierunku wrodzonej niedoczynności tarczycy (badanie krwi z piętki). Jeżeli nie dostaniesz żadnego listu to znaczy, ze nie wykryto niedoczynności u dziecka.
 
Tak, ja musiałam zbadać hormony sobie i dziecku 4 tygodnie po porodzie.
Problemy z tarczycą w ciąży mogą (nie muszą) mieć wpływu na dziecko. Jeżeli miałaś tarczycę pod kontrolą w ciąży to wszystko powinno być ok, ale kontrolnie warto badanie z krwi zrobić. Problemy z tarczycą u małego dziecka mogą doprowadzić do niedorozwoju umysłowego, więc lepiej dmuchać na zimne.
O ile pamiętam w szpitalu pobiera się również krew na badanie przesiewowe w kierunku wrodzonej niedoczynności tarczycy (badanie krwi z piętki). Jeżeli nie dostaniesz żadnego listu to znaczy, ze nie wykryto niedoczynności u dziecka.
A to z pietki to nie na genetyczne badania? podstawowe choroby genetyczne?
 
A to z pietki to nie na genetyczne badania? podstawowe choroby genetyczne?
U nas to wlasnie jest pod katem genetyki i dostajesz wynik do domu. Mojej corce tarczycy nie badali z tego co wiem. Ale u nas nie robi sie tez usg bioderek wiec jak miala 9mies i bylam w pl to poszlam do specjalisty od usg i zrobil bioderka, brzuszek, glowke i tarczyce wlasnie i powiedzial, ze jest idealnie zdrowa [emoji16]
 
Ja nie wyobrazam sobie go nie miec bo jestem po prostu spokojniejszaDokladnie ja tezA kupilas nowy czy uzywany?Mi wczoraj doszla ta sama granatowa. I musze przyznac ze jest najlepsza gatunkowo z tych co zaawialam a kupilam ich troche i niektire materialy sa sztywne (w tych do wiazania) wiec ich nie ubierzemy a niektore sa grubsze wiec nie na lato ale ogolnie wydalam kilkanascie euro a duzo ich zamowilam[emoji4]

Mam nowy. I do tego nie ma sygnału tylko swieci na czerwono [emoji17]
 
reklama
Do góry