reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny od jutra zmniejszam dawke crinone do 1x1 i zastanawiam sie czy lepiej brac go rano czy na wieczor. Jak myslicie?
@jasani Ty chyba wieczorem bralas, tak? Jestes juz na zero z tego co pamietam.
 
reklama
Co do kopniaków, to jestem na etapie bombardowania z dwóch stron jednocześnie.
emoji4.png

Czasem mam wrażenie, że skóra zaraz pęknie hahaha... ale i tak to lubię.
A jak brzuszek? Urósł bardziej? Pochwal się :)
 
Dziewczyny jaki rożek lepszy - wiązany czy zapinany na rzep? I mam pytanie do dziewczyn, które już urodziły - czym odkrywacie Wasze maluszki do snu? Używacie poduszki? Podobno najlepsza opcja to śpiworek i spanie na płasko bez poduszki, tylko jak jest w praktyce?

Mi sie lepiej sprawdzal wiazany, bo na rzep sie rozpinal jak byla ciut wieksza i bardziej ruchliwa.
Poduszki sie nie uzywa, bo to niebezpieczne. Moja spala w rozku a potem wlasnie w spiworku.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja natomiast mialam rozki na rzepy. Nawet nie wiedzialam o wiazanych. Tak jak nieagatka napisala podyszki nie wolno min do pol roku. Moja ma 8 miesiecy i nadal spi na przescieradle tylko. Moja spala najpierw w rozku a potem pod takim kocykiem minky z wkladem. W spiworkach wcale nie chciala spac a mialam az trzy :( w lato ciensxy kocyk a teraz juz kolderka
 
Mi sie lepiej sprawdzal wiazany, bo na rzep sie rozpinal jak byla ciut wieksza i bardziej ruchliwa.
Poduszki sie nie uzywa, bo to niebezpieczne. Moja spala w rozku a potem wlasnie w spiworku.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Właśnie też myślę o takim rozwiązaniu - rożek i śpiworek. Chyba, że będą upały i wtedy można bez niczego, tylko odpowiednie ubranko w zależności od temperatury na dworze, prawda? Wiem, że poduszki nie wskazane. Kocyki/kołderki też (podobno do 12 miesiąca życia). Pytam, bo widziałam na zdjęciach jak śpią dzieci znajomych i nie tylko znajomych - poduszki, kołderki, ochraniacze na szczebelki, maskotki w łóżeczku... Dlatego zastanawiałam się czy tylko ja taka jestem przewrazliwiona i czytam o tym co najbezpieczniejsze, a inni nie wiem nie wiedzą o tym czy jak. I dlatego byłam ciekawa jak Wy dziewczyny robicie. A do wózka rozumiem, że też bez poduszki i ewentualnie pieluszka pod główkę, ale okryć jakimś kocykiem/otulaczem jak ma się maluszka cały czas na oku to chyba jak najbardziej wskazane?
 
Właśnie też myślę o takim rozwiązaniu - rożek i śpiworek. Chyba, że będą upały i wtedy można bez niczego, tylko odpowiednie ubranko w zależności od temperatury na dworze, prawda? Wiem, że poduszki nie wskazane. Kocyki/kołderki też (podobno do 12 miesiąca życia). Pytam, bo widziałam na zdjęciach jak śpią dzieci znajomych i nie tylko znajomych - poduszki, kołderki, ochraniacze na szczebelki, maskotki w łóżeczku... Dlatego zastanawiałam się czy tylko ja taka jestem przewrazliwiona i czytam o tym co najbezpieczniejsze, a inni nie wiem nie wiedzą o tym czy jak. I dlatego byłam ciekawa jak Wy dziewczyny robicie. A do wózka rozumiem, że też bez poduszki i ewentualnie pieluszka pod główkę, ale okryć jakimś kocykiem/otulaczem jak ma się maluszka cały czas na oku to chyba jak najbardziej wskazane?

Tak, w lecie nie trzeba przykrywac, albo ewentualnie pieluszka. Ja zaczelam uzywac kocyka jak moja corcia miala jakies 6miesiecy, przykrywalam ja do pasa. Ochraniacze do lozeczka tez wtedy zalozylam, bo zaczela sie ruszac i “wedrowac” po lozeczku i nie chcialam zeby sie uderzyla o szczebelki. Jesli chodzi o maskotki to ma tylko szumisia, ktory wisi na lozeczku (o ile akurat go nie zdjela [emoji4])
A w wozku mialam pod glowka tylko pieluszke. Jesli masz na wozku taka jakby plandeke (na gondole) chroniaca przed wiatrem to bierz pod uwage, ze pod nia jest bardzo goraco, wiec jesli bedziesz ja zakladac to nie ubieraj maluszka za cieplo, zeby go nie przegrzac.
A jesli bez tej “plandeki” to jakis kocyk czy pieluszka jak najbardziej jest ok.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A na noc jakiś kocyk, śpiworek?
Mam i to i to i uzywam na zmiane, ale nawet jak w spiworek wkladam to cienkim locykiem okrywam, zeby pod szyjka bylo cieplo i raczki byly cieple. Bo wazne jest zeby stopki i raczki byly cieple, a w samym spiworku moja Żywia ma chlodnawe raczki.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry