reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

*** MAMUSIOWY KALENDARZ***

***WITAMY NA ŚWIECIE***



CZERWIEC
5: Jaskolcia- wizyta u gin prowadzącego ciążę
7: Ewunka- wizyta u gin prowadzącego ciążę
8: Rustynka-wizyta u gin. prowadzącego ciążę
9: Ewunka- wizyta u gin prowadzącego ciążę
9: dreamscometrue - wizyta u gin prowadzącegociążę
12: M@gda- wizyta u gin prowadzącego ciążę
17:AniaCh83- wizyta USG
20: Nataliaa93- wizyta u gin prowadzącego ciążę
22:dreamscometrue - wizyta u gin prowadzącegociążę

LIPIEC
18: AniaCh83- II badanie prenetalne

Skontrolujcie kalendarz gdzie którą dopisać !


Kiedy pojawią się nasze bąbelki <3

24.05.2015 - mona993: dziewczynka
19.06.2017 - ema51: chłopiec
01.07.2017 - Kasik 99: Ania
07.07.2017 - BeataWarszawa: Kaja

07.07.2017 - Liza1321: Michałek - termin CC
17.07.2017 - Rustynka: Franio
19.07.2017 - mokate66 : Pawełek
20.07.2017 - Truskawka 89: dziewczynka
30.07.2017 - Jaskolcia: Zosia

22.08.2017 - ambicja1987: ???
03.09.2017- Jogo: Eryk
28.10.2017 - anetka303 :Ola i Piotruś
18.11.2017- aniasiwa ???
26.11.2017- Nataliaa93 ???
02.12.2017- AniaCh83 ???
04.12.2017- Juliett222 : 2 chłopców
13.12.2017 - M@gda : ???

10.01.2018- dreamscometrue ???
 
Ostatnia edycja:
reklama
*** MAMUSIOWY KALENDARZ***

***WITAMY NA ŚWIECIE***



CZERWIEC
5: Jaskolcia- wizyta u gin prowadzącego ciążę
6: Ewunka- wizyta u gin prowadzącego ciążę
8: Rustynka-wizyta u gin. prowadzącego ciążę
9: Ewunka- wizyta u gin prowadzącego ciążę
9: dreamscometrue - wizyta u gin prowadzącegociążę
12: M@gda- wizyta u gin prowadzącego ciążę
17:AniaCh83- wizyta USG
20: Nataliaa93- wizyta u gin prowadzącego ciążę
22:dreamscometrue - wizyta u gin prowadzącegociążę

LIPIEC
18: AniaCh83- II badanie prenetalne

Skontrolujcie kalendarz gdzie którą dopisać !


Kiedy pojawią się nasze bąbelki <3

24.05.2015 - mona993: dziewczynka
19.06.2017 - ema51: chłopiec
01.07.2017 - Kasik 99: Ania
07.07.2017 - BeataWarszawa: Kaja

07.07.2017 - Liza1321: Michałek - termin CC
17.07.2017 - Rustynka: Franio
19.07.2017 - mokate66 : Pawełek
20.07.2017 - Truskawka 89: dziewczynka
30.07.2017 - Jaskolcia: Zosia

22.08.2017 - ambicja1987: ???
03.09.2017- Jogo: Eryk
28.10.2017 - anetka303 :Ola i Piotruś
18.11.2017- aniasiwa ???
26.11.2017- Nataliaa93 ???
02.12.2017- AniaCh83 ???
04.12.2017- Juliett222 : 2 chłopców
13.12.2017 - M@gda : ???

10.01.2018- dreamscometrue ???
Się mi pomyliło wizyta jest 7 nie 6 :)
 
Wiecie co, moja siostra jest pielęgniarka na oddziale ratunkowym, takim z intensywną terapią itp. Wcziraj trafiła do nich dziewczyna, tydzień po cc, cisza z ivf, z wielkimi, bardzo czestymi atakami padaczki, bólem głowy itp. Miala jakiś krwotok w mózgu i udar. Lekarze mówią że to powikłania po terapii hormonalnej i podczas cc , zaburzenia elektrolitowe . Przeżyje chyba , Ale wczoraj źle wrozyli... doła mam koszmarnego i płakać mi się chce. Tyle się starali o to dziecko, tyle przeszła dziewczyna, A teraz takie cos. Tygodniowego noworodka zostawiła w domu i nie wiadomo czy wróci. Zamiast się cieszyć upragnionym macierzyństwem.
O jakich powiklaniavh , skutkach ubocznych mówili mówili.wasi lekarze?
Mój, przed stynulacja , powiedział mi , że nic mi nie grozi, że nie będzie miało to wpływu na mój organizm. ..Ostatnio gdzieś w tv uslyszalam, że kobieta miała krwiaka w mózgu, wskutek długotrwałego zażywania leków przeciwzakrzepowych... A ja głupia myślałam, że to tylko może pomóc, ewentualnie kilka kropel krwi więcej poleci jak się nożem ukroje w palec czy jakiś dodatkowy siniak...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiecie co, moja siostra jest pielęgniarka na oddziale ratunkowym, takim z intensywną terapią itp. Wcziraj trafiła do nich dziewczyna, tydzień po cc, cisza z ivf, z wielkimi, bardzo czestymi atakami padaczki, bólem głowy itp. Miala jakiś krwotok w mózgu i udar. Lekarze mówią że to powikłania po terapii hormonalnej i podczas cc , zaburzenia elektrolitowe . Przeżyje chyba , Ale wczoraj źle wrozyli... doła mam koszmarnego i płakać mi się chce. Tyle się starali o to dziecko, tyle przeszła dziewczyna, A teraz takie cos. Tygodniowego noworodka zostawiła w domu i nie wiadomo czy wróci. Zamiast się cieszyć upragnionym macierzyństwem.
O jakich powiklaniavh , skutkach ubocznych mówili mówili.wasi lekarze?
Mój, przed stynulacja , powiedział mi , że nic mi nie grozi, że nie będzie miało to wpływu na mój organizm. ..Ostatnio gdzieś w tv uslyszalam, że kobieta miała krwiaka w mózgu, wskutek długotrwałego zażywania leków przeciwzakrzepowych... A ja głupia myślałam, że to tylko może pomóc, ewentualnie kilka kropel krwi więcej poleci jak się nożem ukroje w palec czy jakiś dodatkowy siniak...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom

Ania, takie powikłania mogą też wynikać z braku wit K. Zazwyczaj dzieci po porodzie dostają zastrzyk z wit K aby właśnie uniknąć między innymi powikłań typu krwotok srodczadzkowy (czy jakoś tak się to fachowo nazywa). Ostatnio coraz częściej pojawiają się głosy rodziców,że to szkodliwe itp i rezygnują z tych szczepień (coś na kształt ruchu antyszczepionkowego). Może to to...
Tak nam tłumaczyła położna na szkole rodzenia. Nie jestem fachowcem,musiałabyś poczytać :)
Oczywiście nie musi to oznaczać,że każde dziecko które nie dostanie wit K po porodzie będzie miało krwotok .
Zresztą,tyle nas tu które mają już swoje pociechy a nawet po kilka i nie było chyba jakoś tak drastycznego przypadku. Ja bym nie wiązała jakoś bardzo tego z ivf. Niestety,tak jak w każdej ciąży,może się przytrafić wiele rzeczy.
To straszne,ale staraj się nie myśleć o tym za dużo. Pamiętaj,że teraz Twoja kruszynka potrzebuje dużo pozytywnej energii od swojej mamusi :)
Ja staram się nie czytać takich historii. Przynajmniej nie kiedy jestem w ciąży...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ania, takie powikłania mogą też wynikać z braku wit K. Zazwyczaj dzieci po porodzie dostają zastrzyk z wit K aby właśnie uniknąć między innymi powikłań typu krwotok srodczadzkowy (czy jakoś tak się to fachowo nazywa). Ostatnio coraz częściej pojawiają się głosy rodziców,że to szkodliwe itp i rezygnują z tych szczepień (coś na kształt ruchu antyszczepionkowego). Może to to...
Tak nam tłumaczyła położna na szkole rodzenia. Nie jestem fachowcem,musiałabyś poczytać :)
Oczywiście nie musi to oznaczać,że każde dziecko które nie dostanie wit K po porodzie będzie miało krwotok .
Zresztą,tyle nas tu które mają już swoje pociechy a nawet po kilka i nie było chyba jakoś tak drastycznego przypadku. Ja bym nie wiązała jakoś bardzo tego z ivf. Niestety,tak jak w każdej ciąży,może się przytrafić wiele rzeczy.
To straszne,ale staraj się nie myśleć o tym za dużo. Pamiętaj,że teraz Twoja kruszynka potrzebuje dużo pozytywnej energii od swojej mamusi :)
Ja staram się nie czytać takich historii. Przynajmniej nie kiedy jestem w ciąży...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ale chyba chodziło o mamę a nie dziecko...

24.04.2017 ICSI transfer 5dniowej blastki 26.05.2017 pojawiło się serduszko [emoji171] 10.01.2018 czekamy na Ciebie [emoji188]
 
Tak, o mamę chodzilo. Może chaotycznie napisałam.


Dziewczyny, Ale ponawiam pytanie o to o jakich powiklaniach, dla naszego zdrowia, mówili Wam lekarze?Albo o czym słyszalyscie?
Na ulotkach leków skutki uboczne przyprawiają o dreszcze.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, o mamę chodzilo. Może chaotycznie napisałam.


Dziewczyny, Ale ponawiam pytanie o to o jakich powiklaniach, dla naszego zdrowia, mówili Wam lekarze?Albo o czym słyszalyscie?
Na ulotkach leków skutki uboczne przyprawiają o dreszcze.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie lekarz tylko mówił o przestymulowaniu po lekach nic więcej, na umowie jest rozpisanie jakie może być ryzyko ale nie odbiega ono od ryzyka tak jak przy naturalnym poczęciu.
Moim zdaniem każdej z nas organizm inaczej reaguje na leki I jest to kwestia indywidualna.
U mnie leki do stymulowania były naprawdę w małych dawkach dobrze zadziałały. Crio też było bez leków wspomagaczy na naturalnym cyklu . Więc przez cały proces in vitro miałam z 15 zasyrzykow i na tym koniec.
Wiadomo ,że takie sytuacje mogą się zdazyc tak samo jak w ciąży naturalnej.
 
reklama
Leki to leki. Wszystkie. Nie wazne co bierzesz i w jakiej ilosci. Nie wazne co robisz wszystko ma wplyw na nasz organizm, nawet jedzenie... hormony nie sa o ojetne, ale sa nawet w jedzeniu, a nie przestaniesz jesc. Ryzyko jest minimalne a szansa na sukces spora (cokolwiek wiecej niz 0 daje nadzieje). Dziewczyna mogla miec jakies predyspozycje i po prostu pecha.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry