reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Fajnie że wszystko jest dobrze :) widać że Zosia już sporo waży . Będzie chyba spora dziewczynka :) i jakaś nieśmiała hihi

Ja u gina pierwszego nie zostałam skierowana do diabetologia pomimo że miałam podwyższony wynik krzywej powiedział że wynik jest dobry , za to drugi gin jak zobaczył wynik to od razu wysłał mnie do diabetologia w 34 tc i to już dość późno było, co się okazało mam problem ze zabiciem cukru w nocy i on nawet mi rośnie tak jakoś dziwnie zachowuje się mój organizm no i dostałam insulinę do brania wieczorem dlugodzialajaca, mam nadzieję że nie zaszkodzilam Michałkowi tymi nocnymi cukrami
A wysokie te cukry mialas?? Ja trafilam do diabetolog w 32 tc... Tez z cukrami nocnymi najbardziej walcze, tez insulina... Miewalam na czczo przed wizyta tak do 106... Teraz z insulina juz walcze ale tez skoki miewam... Jednego dnia 86 drugiego po takiej samej dawce 99... Wiec szalenstwo...Moja pani dr twierdzi ze jeszcze chwila i przestana te cukry tak ...


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Fajnie że wszystko jest dobrze :) widać że Zosia już sporo waży . Będzie chyba spora dziewczynka :) i jakaś nieśmiała hihi

Ja u gina pierwszego nie zostałam skierowana do diabetologia pomimo że miałam podwyższony wynik krzywej powiedział że wynik jest dobry , za to drugi gin jak zobaczył wynik to od razu wysłał mnie do diabetologia w 34 tc i to już dość późno było, co się okazało mam problem ze zabiciem cukru w nocy i on nawet mi rośnie tak jakoś dziwnie zachowuje się mój organizm no i dostałam insulinę do brania wieczorem dlugodzialajaca, mam nadzieję że nie zaszkodzilam Michałkowi tymi nocnymi cukrami
No właśnie wczoraj lekarz pytał czy byliśmy dużymi dziećmi, ale ja urodziłam się 3350 g, a mąż 3200 g, więc tak w normie. Zobaczymy jak będzie z Zosią:)
Cytrynka, a Ty miałaś wynik krzywej poza normą i lekarz nie skierował Ciebie do diabetologa? Czy była jakaś inna nieprawidłowość w badaniu?
 
No właśnie wczoraj lekarz pytał czy byliśmy dużymi dziećmi, ale ja urodziłam się 3350 g, a mąż 3200 g, więc tak w normie. Zobaczymy jak będzie z Zosią:)
Cytrynka, a Ty miałaś wynik krzywej poza normą i lekarz nie skierował Ciebie do diabetologa? Czy była jakaś inna nieprawidłowość w badaniu?

U mnie w 26 t 4 d synek ważył 970 teraz nie wiem jestem w 28 t 2 d.
 
*** MAMUSIOWY KALENDARZ***

***WITAMY NA ŚWIECIE***
05.04 2017 Anetka33 : syn Wiktorek


KWIECIEŃ
25: Jogo - badania połówkowe
27: cytrynkaxxxx84 - wizyta 3D
28:Liza1231 - III badania prenatalne

MAJ
8: Katharina203- termin CC
12: Rustynka-wizyta u lekarza prowadzącego ciążę

Skontrolujcie kalendarz gdzie którą dopisać !!!

Kiedy pojawią się nasze bąbelki <3

08.05.2017 - Butterfly1331: Staś cc
08.05.2017 - Katharina203: Maja
22.05.2017 - cytrynkaxxxx84: chłopiec
24.05.2015 - mona993: dziewczynka
19.06.2017 - ema51: chłopiec
01.07.2017 - Kasik 99: Ania
07.07.2017 - BeataWarszawa: Kaja
17.07.2017 - Rustynka: Franio
19.07.2017 - mokate66 : Pawełek
20.07.2017 - Truskawka 89: dziewczynka
20.07.2017 - Liza1321: Michałek (na 90%)
30.07.2017 - Jaskolcia: Zosia
22.08.2017 - ambicja1987: ???
08.09.2017- Jogo:???
 
Ostatnia edycja:
A wysokie te cukry mialas?? Ja trafilam do diabetolog w 32 tc... Tez z cukrami nocnymi najbardziej walcze, tez insulina... Miewalam na czczo przed wizyta tak do 106... Teraz z insulina juz walcze ale tez skoki miewam... Jednego dnia 86 drugiego po takiej samej dawce 99... Wiec szalenstwo...Moja pani dr twierdzi ze jeszcze chwila i przestana te cukry tak ...

Jak robiłam krzywa w 28 tc to wyszło mi 98 a norma jest 70-90 , jak zaczęłam przez tydzień kontrolować wyniki nadczo, 1 h po śniadaniu, obiedzie, kolacji i przed snem i w nocy to tu już mi pokazało że w ciągu dnia nie mam żadnego problemu wyniki przeważnie od 105 don120 a dopiero przed snem w nocy między 2-3 h i nadczo widać było że cukier bardzo słabo spada a wręcz dwa razy podskoczył nawet, wyniki nadczo miałam od 94 do 99 a teraz pomimo że biorę insulinę to takie same wyniki, może za małe dawki biorę ale takie mam zalecone, co trzeci dzień mam zwiększać insulinę o 2 jednostki zobaczymy czy to zbije mi poniżej 90 nadczo. Mi dr powiedzial że po porodzie unormuje się i pomiedzy 6-12 tygodniem po porodzie mam ponownie zrobić krzywa aby sprawdzić czy będą dobre cukry

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie wczoraj lekarz pytał czy byliśmy dużymi dziećmi, ale ja urodziłam się 3350 g, a mąż 3200 g, więc tak w normie. Zobaczymy jak będzie z Zosią:)
Cytrynka, a Ty miałaś wynik krzywej poza normą i lekarz nie skierował Ciebie do diabetologa? Czy była jakaś inna nieprawidłowość w badaniu?

Mój gin stwierdził że pomimo podniesione to wyniku nadczo jest ok , a dopiero jak zmieniłam gina to drugi wysłał mnie natychmiast do diabetologa
 
Hej dziewczyny !
Ewunka kciuki zaciśnięte !
U mnie dziś po usg i wyglada na to ze mam synka :) dziś jest 21tyg 2 dni . Dzidzi zdrowe co najważniejsze. Najpierw powiedziała ze to corcia a za chwile ze zdecydowanie synek. Będę miała jeszcze usg 19 maja w Polsce to sie potwierdzi
 
Ja zaczynalam insuline od dawki 5, w zaleceniu jak nie spadnie <90 to o 2 zwiekszac... Na poczatku mimo zwiekszania kilka dni pod rzad nadal bylo minimalnie powyzej 100... Teraz mam na pograniczu 86-91... Ale dawka insuliny juz 27... Licze tylko ze juz nie bedzie tak roslo...
Przerazila mnie ta ilosc... W poprzedniej ciazy zakonczylam zwiekszanie na 17 j ale pani diabetolog mnie uspakaja ze dawka nie szkodzi wazne zeby poziom glukozy ustalic i ze teraz jest ładnie. ..
Po posilkach tez z regoly do 120... No chyba ze zalegam na fotelu to do 130...

No ja po poprzedniej ciazy jeszcze w szpitalu mialam cukry na wlasciwych poziomavh... I krzywa po 7 tyg byla ok... Mam nadzieje ze teraz tez minie to cholerstwo...

A co do wplywu na dziecko... Najgorszy daje cukrzyca w 1 trymestrze podobno... Teraz to wplyw jest wlasciwie na mase dziecka... Moj gigant w 33 tc ma wg usg 2447... Wiec cos moze w tym byc...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja zaczynalam insuline od dawki 5, w zaleceniu jak nie spadnie <90 to o 2 zwiekszac... Na poczatku mimo zwiekszania kilka dni pod rzad nadal bylo minimalnie powyzej 100... Teraz mam na pograniczu 86-91... Ale dawka insuliny juz 27... Licze tylko ze juz nie bedzie tak roslo...
Przerazila mnie ta ilosc... W poprzedniej ciazy zakonczylam zwiekszanie na 17 j ale pani diabetolog mnie uspakaja ze dawka nie szkodzi wazne zeby poziom glukozy ustalic i ze teraz jest ładnie. ..
Po posilkach tez z regoly do 120... No chyba ze zalegam na fotelu to do 130...

No ja po poprzedniej ciazy jeszcze w szpitalu mialam cukry na wlasciwych poziomavh... I krzywa po 7 tyg byla ok... Mam nadzieje ze teraz tez minie to cholerstwo...

A co do wplywu na dziecko... Najgorszy daje cukrzyca w 1 trymestrze podobno... Teraz to wplyw jest wlasciwie na mase dziecka... Moj gigant w 33 tc ma wg usg 2447... Wiec cos moze w tym byc...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Pl

Mój to też gigant na początku 34 tc było już 2633 g a teraz to dopiero będę znała nowa wagę w czwartek
Ja zaczynałam od 4 j teraz już 6 j więc na pewno muszę jeszcze większą dawkę bo nadal mam powyżej 90 i nie wiem czy jeszcze przed porodem zbije poniżej 90
 
reklama
Jakie macie skuteczne sposoby na spuchnięte nogi i ręce? Od tygodnia mam dużą opuchliznę a zwłaszcza prawa noga , ledwo co do buta wkładam i już nie zapinam zamka. Mocze nogi w chłodnej wodzie z solą i staram się trzymać nogi wyżej jak leżę ale to słabo dziala
 
Do góry