reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Jeśli chcesz kupić kosz mojżesza polecam shnuggle, jest dużo większy od innych koszy i spokojnie dziecko do 6-7m życia w nim pospi a później łóżeczko ale nadal w pokoju rodziców, ja myślę że osobny pokój to nie wcześniej niż 3 rok życia malucha,wcześniej to tylko trzeba będzie biegać od pokoju do pokoju i tak pół nocy ;)
Powiem tak...
Moj Janek spi w swoim pokoju - ktory jest na drugim koncu mieszkania wlasciwie od czasu kiedy skonczyl pol roku...
Wszystko zalezy od dziecka. I od karmienia...
Do pol roku byl na piersi... I oczywiscie z nami w sypialni... Nie wyobrazam sobie malucha takiego samego zostawic...
Potem niestety zaczelam miec problemy z karmieniem - jakos nagle zaczelo mleka brakowac i powoli zaczelam go dolarmiac mm. Zaczelo sie od jednej butli w ciagu dnia ale dosc szybko doszlo do przewagi mm i wtedy postanowilam i jego o siebie nie meczyc i trudno ale przeszlismy na samo mm...
Jak juz dostawal mm na noc to po krotkim czasie zaczal przesypiac cala noc - gdzies od 20 do 6 rano...
I atad byla decyzja ze kupujemy niabie elektroniczna i robimy próbę: )
Ogolnie ze spaniem jakos nam sie tak udalo dosc szybko wypracowac metode ze usypial sam w swoim lozeczku co tez wszystko ulatwilo...
I do dzis - ma 2 lata i miesiac grzecznie nam wszystko wychodzi. Idzie do lozeczka nadal kolo 20, zamykamy pokoj... Troche co prawda sobie pomruczy poopowiada cos po swojemu ale bez żadnych placzy sam usypia...a w nocy uchylamy mu drzwi I przybiega do nas jak sie rano obudzi.
Wiadomo sa i byly od poczatku noce kiedy trzeba kilka razy pojsc podac smoczek, poglaskac, kolderka przykryc...
Ale chyba jednak jest wiecej takich nocy kiedy spimy spokojnie do rana:)
Ale zauwazam wsrod znajomych ze im pozniej tym chyba trudniej malucha wyprowadzic z sypialni:)
Ale sie rozpisalam:)
Ja nie wyobrazam sobie nie miec lozeczka przy swoim łóżku. Każde mrukniecie, krzyk i ja widzę małą. Dodatkowo ulewa jej się co tez muszę kontrolować. W drugim pokoju musiałabym siedzieć non stop chyba a tak tylko podnosze głowę i wszystko widzę

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Powiem tak...
Moj Janek spi w swoim pokoju - ktory jest na drugim koncu mieszkania wlasciwie od czasu kiedy skonczyl pol roku...
Wszystko zalezy od dziecka. I od karmienia...
Do pol roku byl na piersi... I oczywiscie z nami w sypialni... Nie wyobrazam sobie malucha takiego samego zostawic...
Potem niestety zaczelam miec problemy z karmieniem - jakos nagle zaczelo mleka brakowac i powoli zaczelam go dolarmiac mm. Zaczelo sie od jednej butli w ciagu dnia ale dosc szybko doszlo do przewagi mm i wtedy postanowilam i jego o siebie nie meczyc i trudno ale przeszlismy na samo mm...
Jak juz dostawal mm na noc to po krotkim czasie zaczal przesypiac cala noc - gdzies od 20 do 6 rano...
I atad byla decyzja ze kupujemy niabie elektroniczna i robimy próbę: )
Ogolnie ze spaniem jakos nam sie tak udalo dosc szybko wypracowac metode ze usypial sam w swoim lozeczku co tez wszystko ulatwilo...
I do dzis - ma 2 lata i miesiac grzecznie nam wszystko wychodzi. Idzie do lozeczka nadal kolo 20, zamykamy pokoj... Troche co prawda sobie pomruczy poopowiada cos po swojemu ale bez żadnych placzy sam usypia...a w nocy uchylamy mu drzwi I przybiega do nas jak sie rano obudzi.
Wiadomo sa i byly od poczatku noce kiedy trzeba kilka razy pojsc podac smoczek, poglaskac, kolderka przykryc...
Ale chyba jednak jest wiecej takich nocy kiedy spimy spokojnie do rana:)
Ale zauwazam wsrod znajomych ze im pozniej tym chyba trudniej malucha wyprowadzic z sypialni:)
Ale sie rozpisalam:)



Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

Podziwiam i mam nadzieje, ze bede miec na tyle samozaparcia, zeby tez tak zrobic [emoji4] Super, ze spi sam. Lepiej i dla Was i dla niego :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiem tak...
Moj Janek spi w swoim pokoju - ktory jest na drugim koncu mieszkania wlasciwie od czasu kiedy skonczyl pol roku...
Wszystko zalezy od dziecka. I od karmienia...
Do pol roku byl na piersi... I oczywiscie z nami w sypialni... Nie wyobrazam sobie malucha takiego samego zostawic...
Potem niestety zaczelam miec problemy z karmieniem - jakos nagle zaczelo mleka brakowac i powoli zaczelam go dolarmiac mm. Zaczelo sie od jednej butli w ciagu dnia ale dosc szybko doszlo do przewagi mm i wtedy postanowilam i jego o siebie nie meczyc i trudno ale przeszlismy na samo mm...
Jak juz dostawal mm na noc to po krotkim czasie zaczal przesypiac cala noc - gdzies od 20 do 6 rano...
I atad byla decyzja ze kupujemy niabie elektroniczna i robimy próbę: )
Ogolnie ze spaniem jakos nam sie tak udalo dosc szybko wypracowac metode ze usypial sam w swoim lozeczku co tez wszystko ulatwilo...
I do dzis - ma 2 lata i miesiac grzecznie nam wszystko wychodzi. Idzie do lozeczka nadal kolo 20, zamykamy pokoj... Troche co prawda sobie pomruczy poopowiada cos po swojemu ale bez żadnych placzy sam usypia...a w nocy uchylamy mu drzwi I przybiega do nas jak sie rano obudzi.
Wiadomo sa i byly od poczatku noce kiedy trzeba kilka razy pojsc podac smoczek, poglaskac, kolderka przykryc...
Ale chyba jednak jest wiecej takich nocy kiedy spimy spokojnie do rana:)
Ale zauwazam wsrod znajomych ze im pozniej tym chyba trudniej malucha wyprowadzic z sypialni:)
Ale sie rozpisalam:)



Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Chciałabym to podobnie przeprowadzić, tylko po roku. Do tego czasu maluch będzie z nami w pokoju, bo mamy teraz małe mieszkanie (sypialnia + salon). A że nie chcemy tu już inwestować pieniędzy, to nie przerabiamy niczego.
Byliśmy ostatnio u znajomych, mają rocznego synka. O godz. 18:30 mały stanął przed łazienką, bo przyszła pora kąpieli, potem nam pomachał i poszedł do łóżeczka. Sam zasypia, nie mają z tym żadnego problemu. Tak go nauczyli, mają wieczorne rytuały - zasypia po kolacji i kąpieli ok. 18:30 i śpi do 6:30. Też spróbuję to zastosować :)
 
Nie wiem czy lezaczek z tiny love nadaje sie zamiast lozeczka - kosz tak, ale bujaczek, nawet na plasko.. ja bym nie ryzykowala. Fajna opcja jest lozeczko dostawne, tzw coosleeper.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny od 14 mam skurcze. Regularnie co 16 minut. Nic więcej się nie dzieje. Ale bolesne to czasem jak cholera. Idę do wanny i tak muszę głowę umyć. Gdyby się rozkręciło to wiecie jak to potem jest z kąpielami [emoji4]
Będę informować.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny od 14 mam skurcze. Regularnie co 16 minut. Nic więcej się nie dzieje. Ale bolesne to czasem jak cholera. Idę do wanny i tak muszę głowę umyć. Gdyby się rozkręciło to wiecie jak to potem jest z kąpielami [emoji4]
Będę informować.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Więc chyba się doczekalas: ) trzymam kciuki informuj jak tylko bedziesz mogła. Powodzenia i śle uściski ty silna kobieto. Pamiętaj ze na sali porodowej myślami jesteśmy wszystkie z tobą ;*

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny od 14 mam skurcze. Regularnie co 16 minut. Nic więcej się nie dzieje. Ale bolesne to czasem jak cholera. Idę do wanny i tak muszę głowę umyć. Gdyby się rozkręciło to wiecie jak to potem jest z kąpielami [emoji4]
Będę informować.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Powodzenia [emoji1307]


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny od 14 mam skurcze. Regularnie co 16 minut. Nic więcej się nie dzieje. Ale bolesne to czasem jak cholera. Idę do wanny i tak muszę głowę umyć. Gdyby się rozkręciło to wiecie jak to potem jest z kąpielami [emoji4]
Będę informować.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No pięknie :-) w końcu się doczekałaś :-) trzymaj się cieplutko i informuj na bieżąco w miarę możliwości :-) i pamiętaj... Duchem i sercem jesteśmy wszystkie z tobą i maleństwem :-)

Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry