reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Agatek średniozaawansowany niemiecki, ale niestety nie mam od lat styczności z nim wiec juz nic nie pamiętam. Angielskiego nigdy nie lubiłam, ale wyjeżdżając do Anglii musiałam zacząć mówić po angielsku. Praca itd. Rozumieć rozumiem. Dogadać tez się dogadam ale bez ładu i składu :D od angielskiego mam M, który biegle w mowie i piśmie zna perfekcyjnie język. Skończył filologię angielska wiec jak coś to on mi tłumaczy.
Ale powie Ci ze często po angielsku seriale i filmy oglądamy nawet napisy po angielsku. I zauważyłam że często jest źle przetłumaczone jak są polskie napisy. Dla mnie to jyz coś.
I M mówi, że jak mały będzie podrosnie to bajki po angielsku będzie oglądał :) on właśnie tym sposobem się języka nauczył :)
 
reklama
Nika synek rosnie jak na drozdzach, wlasnie jutro powinnam urodzic. Nocki mamy w miare spokojne, maly wstaje tylko raz :) W dzien strasznie sie kreci, marudzi wiec kupilismy bujaczek lezaczek :) czekamy na kuriera. A jak Szymek? Kiedy planujecie drugie podejscie po rodzenstwo dla Szymusia?
Szymuś ok :) też rośnie jak na drożdżach:) przesypia pięknie cała noc ale muszę go dokarmiać. Niby ładnie na piersi przybiera ale sie drze później o jeszcze więc mu nie odmowie [emoji14] dostaje butle 60 ml i jest szczęśliwy:) w dzień śpi mało ale chyba wolę żeby spal w nocy :) a rodzeństwo za jakieś 4, 5 lat. Ale tylko pod warunkiem że naturalnie bo na in vitro juz się nie zdecyduje. Za bardzo nas to psychicznie wyniszczylo

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam Was dziewczyny,
przepraszam, że zaśmiecam Wam wątek, ale chciałabym poprosić Was o odpowiedź :) Moja siostra jest po in vitro w Holandii - dziś jest 8 dzień po transferze 5-dniowego zarodka (criotransfer, na cyklu naturalnym) oraz 14 dni po zastrzyku pregnyl (dawka 5000). Dziś rano zrobiła test (clear blue) i wyszedł pozytywny. czy możliwe jest, że to jeszcze pregnyl?
 
Tak z ciekawosci pytam, moj angielski jest slabiutki. Same podstawy :( wlasnie teraz daje sobie rok na nauke jezyka...
Zazdroszcze ze tyle umiesz ale wiem ze go samo nie przyszlo tylko poswiecilas na to swoj czas i energie, super! :)

Super, ze chcesz inwestowac w siebie i sie uczyc mimo malych szkrabow w domu. Podziwiam i powodzenia zycze! Ja mialam plan przypomniec sobie niemiecki jak bede na zwolnieniu w ciazy i co? Nie chce mi sie okrutnie [emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szymuś ok :) też rośnie jak na drożdżach:) przesypia pięknie cała noc ale muszę go dokarmiać. Niby ładnie na piersi przybiera ale sie drze później o jeszcze więc mu nie odmowie [emoji14] dostaje butle 60 ml i jest szczęśliwy:) w dzień śpi mało ale chyba wolę żeby spal w nocy :) a rodzeństwo za jakieś 4, 5 lat. Ale tylko pod warunkiem że naturalnie bo na in vitro juz się nie zdecyduje. Za bardzo nas to psychicznie wyniszczylo

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
U nas maly duzo spi, ale jest wczesniakiem, powinien dopiero sie rodzic wiec jest jak noworodek. I my dokarmiamy mm, tylko, ze nasza zarloczna bestia wciaga po 120 ml. U nas miedzy dziecmi sa 3 lata roznicy, mam nadzieje ze w przyszlosci beda najlepszymi przyjaciolmi dla siebie :)
 
U nas maly duzo spi, ale jest wczesniakiem, powinien dopiero sie rodzic wiec jest jak noworodek. I my dokarmiamy mm, tylko, ze nasza zarloczna bestia wciaga po 120 ml. U nas miedzy dziecmi sa 3 lata roznicy, mam nadzieje ze w przyszlosci beda najlepszymi przyjaciolmi dla siebie :)
Napewno zwłaszcza że obydwoje to chłopcy. :)

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas maly duzo spi, ale jest wczesniakiem, powinien dopiero sie rodzic wiec jest jak noworodek. I my dokarmiamy mm, tylko, ze nasza zarloczna bestia wciaga po 120 ml. U nas miedzy dziecmi sa 3 lata roznicy, mam nadzieje ze w przyszlosci beda najlepszymi przyjaciolmi dla siebie :)
A co do dokarmiania to usłyszałam od innych mam że jestem zła matka bo skoro przybiera ładnie to powinnam karmić tylko piersią a jak się drze to ciągle przystawiac. Ja wiem że niby każda butelka to mniej mleka w piersiach ale nie chcę żeby mi mały wisiał na piersi 24h . Uważam że też jestem człowiekiem i muszę mieć czas choćby napić się głupiej kawy albo wziasc gorąca kąpiel bez obawy że zaraz dziecko będzie płakać [emoji14] Ale cały czas dostaje rady od tych "idealnych " matek

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super, ze chcesz inwestowac w siebie i sie uczyc mimo malych szkrabow w domu. Podziwiam i powodzenia zycze! Ja mialam plan przypomniec sobie niemiecki jak bede na zwolnieniu w ciazy i co? Nie chce mi sie okrutnie [emoji12]
Postanowilam zroic cos tylko dla siebie, musze odnalesc w sobie pasje do czegos, bo jesli chodzi o rodzine to czuje sie spełniona, mam cudownego meza, fajnych synow. Teraz przyszedl czas na rozwijanie wlasnego "ja". Mam nadzieje, ze to dopiero poczatek.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A co do dokarmiania to usłyszałam od innych mam że jestem zła matka bo skoro przybiera ładnie to powinnam karmić tylko piersią a jak się drze to ciągle przystawiac. Ja wiem że niby każda butelka to mniej mleka w piersiach ale nie chcę żeby mi mały wisiał na piersi 24h . Uważam że też jestem człowiekiem i muszę mieć czas choćby napić się głupiej kawy albo wziasc gorąca kąpiel bez obawy że zaraz dziecko będzie płakać [emoji14] Ale cały czas dostaje rady od tych "idealnych " matek

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom

Daj spokoj, nawet nie bierz tych glupot do glowy. Tez uwazam ze poza tym ze jestem mama, jestem tez kobieta, zona i musze miec czas tez dla siebie a nie tylko dzieci, dom, maz i sprzatanie i gotowanie.
Ja z pelna swiadomoscia podaje butle mm i wiem, ze to mniej mojego mleka, ale ja po pierwszej ciazy mam traume z karmieniem, mi to nie przynosi radosci, wrecz odwrotnie i ja wiem, ze moja przygoda z karmieniem zaraz dobiegnie konca. I wlasnie mam taki zal do losu, ze moje ciaze tak szybko sie konczyly, bo moze zebym donosila to historia mojego karmienia bylaby zupelnie inna, kto wie...
 
Do góry