reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Kobitki a jak to jest z tym ktg? Ja jak chodzę do lekarza to zanim wejdę do gabinetu idę się ważyć i mierzyć ciśnienie to zazwyczaj spotykam ciężarówki podpięte pod ktg. Czy wy też po jakimś skończonym tygodniu przed wizytą byłyście podpięte pod ktg?

Bunieczek ktg to z tego co pamiętam to na około mc lub nawet 2 tyg.przed terminem miałam ze dwa razy robione.
 
reklama
bunieczek - kasik ma w jednym rację, jak sie ma predyspozycje to niestety rozstępy będą, ale z tego co mi lekarka powiedziała, można zminimalizować straty - i jak się i tak pojawią to przynajmniej w swojej świadomości masz zakodowane, że zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy.
Ja w pierwszej ciąży zaniedbałam natłuszczanie brzucha i mam poorany brzuch przez rozstępy - tym razem tego nie zrobię, bo minimalizacja tego problemu jest zdecydowanie lepsza niż stwierdzenie, że jak będę miała to tak musiało być...
Ja jeszcze nie mam jakiegoś strasznie wielkiego brzucha, a u mnie w pierwszej ciąży rozstępy pojawiły się w 9 miesiącu, więc ciężko stwierdzić. Ale smaruję się porządnie 2x dziennie - tak by potem sobie w brodę znów nie pluć...


Nie wiem czemu wycofali akurat tą markę z Polski... musiała im się nie sprzedawać - ja o niej usłyszałam dopiero od dermatologa, ale jak poczytałam w necie, to rzeczywiście miał rewelacyjną opinię... szkoda.
 
Ja dziś po wizycie. Mój maluszek już nie jest takim maluszkiem:) bez kilku gramów ma 1kg :D Wszystko w porządku. Kolejna wizyta za 3 tyg. Co fo rozstępów to ja smaruje się od poczatku ciąży palmersem. Na przemian oliwka i balsam. W pt się wystraszyłam że zrobił mi się rozstęp co na szczęście tylko mi się zdawało ale zamówiłam duże opakowanie elancylu przez allegro. Dziś dostałam i będę tersz tym się smarować .
Co prawda jak się pojawią to trudno ale z mojej strony staram się uchronić. Moja mama była w ciąży 4 razy i nie ma żadnego rozstępu. Ba nawet przy porodach nie pękła ani nie trzeba było nacinać. Mam nadzieje że pójdę w jej ślady; )
 
Dziewczyny, zadam pytanie pewnie z tych głupich :o czy pierwszy trymestr kończy się z końcem 12 tc czy 13 tc? Już chce żeby się skończył.... Dzisiaj 10t5d...
 
Gizas - gratuluję - 1 kg szczęścia :-) 3 trymestr! Ale ten czas leci!

sykatynka - każdy portal podaje inaczej - więc ja też się czasem gubię ;-)
 
GizaS, gratuluję tak dużego już szczęścia :) pamiętam jak ja się śmiałam, że mała moja ważyła tyle co torebka cukru, a potem czas już szybko zleciał :) I już 3 trymestr zaczynasz, ten czas jest nieubłagalny. Niedługo przytulisz swój wielki/mały cud :-)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie... Z uwagi na to że skończyła mi sie lutka dopochwowa, na dwa dni musiałam zamienić na pidjezykowa stosowana dopochwowo... Niestety ta druga lutka podraznila mnie dosc mocno... Już dzisiaj odbieram receptę na zwykłą lutke ale pytanie co mogę zrobić z tym podraznieniem, czy wymaga to wizyty u lekarza? Czy mogę stosować coś z apteki bez recepty?
 
Do góry