reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Fusun witaj :-)
Z mojego doświadczenia wiem, że lepiej jest poczekać na wizytę u genetyka bo wyniki z krwi bez wprowadzenia do komputera danych z usg niewiele powiedzą. Dopiero wszystko razem pozwala ocenić ryzyko. Musisz zaczekać. Najważniejsze, że usg wyszło prawidłowo. Ja nie odważyłam się sama spojrzeć na wyniki z krwi i czekałam do wizyty.
Fusun czy ja dobrze kojarzę, że jesteś z invicty gdańskiej?

Wiem... Wszędzie o tym piszą żeby nie interpretować pojedynczego wyniku (samego białka pappa czy bety). Ale to silniejsze ode mnie. Po coś są ustalone te normy. A moja beta jest 2 razy większa niż norma. No i się martwię. Piszą też na wielu forach, że podwyższona beta wychodzi przy stosowaniu leków na podtrzymanie. No my po invitro wszystkie stosujemy luteinę. Ja nie jestem wyjątkiem. Biorę jej jeszcze dość sporo + duphaston. Ale przecież tego nikt nie weźmie pod uwagę. Wpiszą taki wynik jak wyszedł, a to może znacząco podwyższyć ryzyko, a co za tym idzie będę musiała wykonać kolejne testy (amnio). Piszę "będę musiała" bo tak właśnie to czuję. Nie dam rady się wyluzować i spokojnie czekać na poród. Będę musiała wykonać kolejny test i się stresować w oczekiwaniu na wyniki. Ehhhh, co mnie podkusiło. Trzeba było poprzestać na usg.

A co do kliniki to tak - jestem z Invicty z Gdańska:tak:
 
reklama
[FONT=Open Sans, sans-serif]KWIECIEŃ[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]1. [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif]mi[/FONT] [FONT=Open Sans, sans-serif]mi[/FONT] [FONT=Open Sans, sans-serif](14kwietnia)[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]MAJ [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif]
2.Liskka
[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif](13maj) synek[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]3.Anulla28 [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif](18maj) córka Wiktoria Amelia[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]4.Aisa79 [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif](25maj) syn Marcel Marek[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]5.anula86@ [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif](29maj) córka [/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]CZERWIEC
[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]6.Luize [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif](14 czerwiec) córka Zuzia i syn Mateusz[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]LIPIEC [/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]7.lilka-1986 [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif](31 lipiec lub 1 sierpień)[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]WRZESIEŃ
[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]8[/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif]. [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif]Bunieczek29 [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif](19września)[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]9.kikifish87 [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif](25 września)[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]PAŹDZIERNIK
[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]
10
[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]. [/FONT][FONT=Open Sans, sans-serif]GizaS[/FONT] [FONT=Open Sans, sans-serif](10październik)[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]LISTOPAD[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]7. Fusun (7 listopada)
11.Nacia90
[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif](20-23listopada)[/FONT]
[FONT=Open Sans, sans-serif]12.Kate_p7[/FONT] [FONT=Open Sans, sans-serif](20-23listopad)[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]GRUDZIEŃ
[/FONT]

[FONT=Open Sans, sans-serif]Fusun moje wyniki z testu pappa są z innymi miarami[/FONT]:confused: wolne beta hcg mam 62,50 IU/I odpowiada 1,402 MoM i pappa mam 2,74 IU/I odpowiada 0,874 MoM:eek: nie mam granic normy podanych.
Obliczone ryzko skorygowane wynikami z krwi to :
trisomia 21 1:8106
trisomia 18 i trisomia 13 <1:20000

Przy robieniu wyników powiedziano mi że jakby odbiegały od normy to dostanę telefon i mam miec konsultację. Nie miałam telefonu/ Wyniki odebrałam w klinice i nawet zbytnio nie analizowałam ich, po prostu się ucieszyłam z niskiego ryzyka
 
Fusun robiłaś usg i pappa w invikcie? Ja tak i tam też miałam usg u dr brzóski a i genetyka też tam miałam.
 
Ostatnia edycja:
Gizas - wycięło mnie z kalendarza :-( poproszę o wpisanie na 5 grudnia :-) dzięki!

Fusun - witaj kochana! :-) super, że jesteś już z nami - ja pewnie podobnie jak Ty bym musiała już wiedzieć co te wyniki dokładnie znaczą, ale niestety ja nie pomogę, pewnie tak jak dziewczyny mówią, musisz niestety poczekać na genetyka. Ten test amnio co o nim wspominasz - to co to za test? Amnio punkcja? Bo kiki robiła kolejny z krwi - na pewno mniej inwazjny - ale jestem pewna, że nie będziesz go potrzebować!
Trzymam kciuki!
 
GizaS super, że przejęłaś kalendarz:) Chyba pora zrobić miejsce dla nowych ciężarówek, więc majówki powoli zaczną sie rozpakowywać :-)

Fusum witaj:) Ja też miałam wysoki poziom bety i też doczytałam, że wpływ może mieć lek na podtrzymanie, a luteiny wtedy brałam duże ilości. Postaraj się nie zamartwiać, bo same wyniki jeszcze o niczym nie świadczą. Musisz mieć połączone z usg i wyliczone ryzyko i wtedy będzie coś wiadomo. Chociaż do końca nigdy nie wiadomo, bo to tylko są statystyki i literki, a życie weryfikuje wszystko. Najważniejsze, że usg masz w porządku.
Na pewno jest wszystko w porządku i urodzisz zdrowe maleństwo. A lekarz gdybał jaka będzie płeć?
 
Fusun sprobuj wyluzowac do wizyty u genetyka, same wyniki nic Ci nie powiedza, trzeba je zestawic z usg, wiekiem matki, ivf itp. Dopiero wowczas daja pelny obraz. Nie martw sie na zapas. Bedzie dobrze, MUSI byc :)
 
fusun- wybacz ale niedawno wróciłam dopiero do domku. juz ci pisze jak bylo u mnie
wolne B-hcg -119,80 IU/I odpowiada 3,939 mom
pappa 0,662 IU/I odpowiada 0,425 mom

ocena ryzyka

ryzyko podstawowe
tris 21 1:1109
tris 18 1:13086
tris13 1:20000

ryzyko skorygowane
tris 21 1:82
tris 18 <1:20000
tris13 <1:20000

nie wiem jak ci jeszcze pomoc fusun . to wylicza jakis program ktory bierze pod uwage wyniki badan z krwi, przeziernosci karkowe, wiek poronienia, to ze ciaza z in vitro itp wiec wszystko jest wziete i skorygowane do ogółu kobiet

wiem ze teraz to zabrzmi dziwnie i smiesznie z mojej strony bo nie dawno sama płakałam dziewczynom na forum. chyba bedzie najlepiej poczekac na wizyte i co powie dr .
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry - melduję się dziś ze spakiem wagi o 1kg :-)
Chyba moja woda w brzuchu się w końcu wchłania - ostatnie usg pokazywało jej jeszcze sporo, ale każdy dzień niesie poprawę, czuję to :biggrin2: Słoneczko jest z nami codziennie już, więc i nastrój lepszy :biggrin2:
 
Fusun ja uważam, że ten test to tylko generator nerwów. Ale pewnie tez będę chciała się podenerwować dodatkowo, bo to dodatkowo utwierdza w przekonaniu że wszystko jest dobrze, a jak ni to kolejny test.....my lubimy się denerwować:-)
 
reklama
Fusun, nic wiecej nie dodam, nie interpretuj sama wyników, poczekaj na całość i wizyte u genetyka.
Ja nawet nie miałam dostępu do tak szczegółowych badań. Wyniki dostałam juz z oszacowanych ryzykiem , czasem nie wiedza jest duzo lepsza .

Po południu podglądanie liska a potem wybieramy sie po jakies dodatki do pokoju dla małego i w koncu zdecydowałam sie kupic laktator przed porodem. Na razie oznak wcześniejszego porodu nie ma. Powoli zastanawiam sie co tu ugotować i zamrozić, aby w te pierwsze dni po wyjściu ze szpitala miec do jedzenia na szybko - na razie wymyśliłam rosół i sos do lazani/spagetti w wojskowych ilościach :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry