reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Szkrabek pierwsze slysze zeby na tej podstawie liczyl wage dziecka. Mi zawsze mierzy wielkosc brzuszka malusxka i na tej podstawie szacuje wage. Hanie wyliczyl mi na 3 kg w 38 tyg a urodzila sie w 39 tygodniu 3100 ;-)
 
liskka jestem za:-) GizaS będzie odpowiednia.

A ja wczoraj byłam u lekarza po l4 na cały miesiąc znowu no i przy okazji miałam usg, z maluchem nadal dobrze, już raczki ma... jeszcze tylko parę tygodni...i bezpieczna strefa o ile genetyczne wyjdą dobrze.
 
Cześć wszystkim. Nie dołączyłam jeszcze oficjalnie do Was, bo czekałam na prenatalne. Dziś się odbyły więc postanowiłam dołączyć:-) Ale mam ogromną prośbę do dziewczyn, które potrafią zinterpretować wyniki testu Pappa.
Miałam dziś usg - przezierność 1,2 kość nosowa obecna. Generalnie na usg wszystko pięknie. Gdybym na nim zakończyła badanie byłabym teraz szczęśliwą osobą. Ale nie zakończyłam. Zrobiłam jeszcze test z krwi i wyniki są następujące (wraz z normami).

Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A) 1.260 IU/l


Wartość referencyjna: Kobiety w ciąży:
11 tydzień (mediana): 1.337
12 tydzień (mediana): 1.919
13 tydzień (mediana): 2.926
14 tydzień (mediana): 4.358


Wolne beta HCG 94.44 IU/l


Wartość referencyjna: Kobiety w ciąży:
11 tydzień (mediana): 49.9
12 tydzień (mediana): 40.6
13 tydzień (mediana): 33.6
14 tydzień (mediana): 28.8

Pomóżcie.... Kiki, a u Ciebie jak to wyglądało? Widziałaś swoje wyniki pappa i beta czy już od razu ten wynik co daje genetyk (z wyliczonym ryzykiem)?. Ja do genetyka jestem umówiona dopiero na 6.05. Zwariuję normalnie.... Po co ja robiłam ten test
 
reklama
Fusun witaj :-)
Z mojego doświadczenia wiem, że lepiej jest poczekać na wizytę u genetyka bo wyniki z krwi bez wprowadzenia do komputera danych z usg niewiele powiedzą. Dopiero wszystko razem pozwala ocenić ryzyko. Musisz zaczekać. Najważniejsze, że usg wyszło prawidłowo. Ja nie odważyłam się sama spojrzeć na wyniki z krwi i czekałam do wizyty.
Fusun czy ja dobrze kojarzę, że jesteś z invicty gdańskiej?
 
Do góry