reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Kasik my bóle miesiączkowe miałyśmy zawsze silne, więc skurcze to pewnie dla nas pikuś ;-) Moje bóle @ też zawsze rozlewały się na krzyż, to być może i przy skurczach tak będzie... Ty Kasik będziesz miała cc więc obyś nie doświadczyła skurczy ;-)

GizaS - no właśnie ja też używam babydream - balsam na rozstępy z rossmanna - bardzo mi przypadł do gusty, jeszcze żaden balsam tak super nie nawilżał mi całego ciała a zwłaszcza pięt ;-)

Genna chyba suwaczek nie wyszedł Ci, bo ja cały czas widzę ciążowy :-D
 
reklama
Jesli chodzi o majteczki to bym nie używała, ale butelki da sie wysterylizowac. Wszystkie elementy. Dlatego butelek bym chyba używała.

Coś dzisiaj mnie brzuch dołem coraz mocniej pobolewa okresowo. Moze coś sie zaczyna w końcu?
 
Kasik mam dziś dokładnie tak samo. Brzuch twardy, mała wypina ciągle tyłek i jeszcze na dodatek ma czkawkę :-D

Agaawa być może powoli powoli... ;-) co do sterylizacji - jesteś za gotowaniem przez 5 min? Tak w sumie w ulotkach piszą, a ja się boję, że mi się te wszystkie plastiki i gumeczki, czy tam silikony zniekształcą pod wpływem gorąca :sorry:
 
Kasik: niestety nie w każdym szpitalu mają na stanie laktator :/ ja doświadczyłam na sobie brak tego sprzętu na oddziale, miałam koszmarny nawał pokarmu i ze łzami w oczach prosiłam o pożyczenie laktatora i tu porażka nie mieli nawet jednej sztuki...
Mam w domu trzy laktatory: pierwszy kupiłam r,eczny babyono z taką niebieską pompką - nie polecam, drugi babyono elektryczny - bardzo głośny, ale dawał sobie radę z moim nawałem, trzeci zakup był najlepszy i to własnie ręczny laktator aventu AVENT laktator ręczny natural butelka + GRATISY (5103953545) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - jest naprawdę świetny!!! :)
 
Minni w moim szpitalu jest na pewno bo nawet nam dzisiaj polozna mowila, sa dwa, jeden reczny, drugi elektryczny. A jak ktos chce to daja namiary na firme, ktora pozycza. Ja dostalam od kolezanki wlasnie aventa reczny, nie uzywala bo nie miala takiej potrzeby. Tak wiec na poczatek powinien wystarczyc a pozniej zobaczymy.

Nie mam jeszcze woreczkow do mrozenia pokarmu. A tak w ogole to musze kupic lodowke ;) Serio bo nasza duza zepsula sie juz dawno, zaczela mrozic zamiast chlodzic wiec odpalilismy taka mala, hotelowa, dla nas wystarcza bo nie gotujemy w domu ale przy dziecku potrzebna juz wieksza. Moze doradzicie jaka kupic, chcialabym taka duza z kostkarka do lodu i barkiem ale ceny sa od 4 do 15 tys i jak dla mnie roznia sie tylko firma i szczegolami. Nie wiem na co zwrocic najbardziej uwage wiec bede wdzieczna za rady.
 
Ostatnia edycja:
Smerfeta no co ty suwaczek ciążowy mam ?!?!?! Yyyyy to cos mi nie wyszło :/ ja pamietam jak Franek wypinal strasznie pupę jak dostałam oxy na porodówce ,jakies 1,5. H przed wyjściem na swiat ,myslalam ze pępkiem wyjdzie albo moj lewy bok rozerwie !!!! Dzieciaczki czuja ze czas na nie :)
 
Ostatnia edycja:
Kasik ja ostatnio kupowałam wszystkie sprzęty do kuchni . powiem że tez byłam napalona na taka lodówkę dwudrzwiowa ale ostatecznie zdecydowałam się zabudować w meble bo dwudrzwiowa by mi się nie zamieściła. Jeżeli chodzi o markę to przerobilam wiele firm. We wszystkich sieciowych sklepach polecaja samsunga i lg w rzeczywistości sa to lodówki jednorazowe (wiem większość sprzętów jest jednorazowa) ale tu chodzi o pierdułki ktore jak się zepsuja są nie wymienialne. Ja trafiłam na hurtownie gdzie gość się super znał i nam polecał Electroluxa i Aeg. (Aeg nazwa nieszumna ale sprzęty wysokiej klasy w większości produkowane w niemczech nie w chinach, zreszta tak jak Electrolux)my zdecydowaliśmy właśnie na Aeg mimo ze do zabudowy prawie 3000tysiace. Przy zakupie zwróc tez uwagę jak są mocowane półki, żeby nie byly przytrzymywane tylko na końcach tylko na całej głębokości ściany. Nie polecam tez Indesita tesciowka ma i właśnie półki mają beznadziejne to trzymanie i non stop sa popękane jak cos cięższego się postawi. Zwróc tez uwagę ba grubość ścianek im grubsze tym rzadziej będzie się włączać bo nie będzie tak tracić "ciepła" czyli zimna :)


Edit

Mnie tez strasznie twardnieje brzuch. Wczoraj leżenie nie pomogło dopiero jak wstałam i pospacerowalam po pokoju przeszło. U mnie mały średnio aktywny trochę się nawet niepokoje ale z drugiej strony kopie. Nie wiem, skierowanie do szpitala mam jutro trochę więcej odpoczne to może się rozrusza jak nie to pojadę.
Słuchając lekarzy, że skurcze przepowiadajace pojawiają się dwa tygodnie przed porodem to ja urodze za dwa tygodnie w sobotę :) :) :)
 
Ostatnia edycja:
Milena dzieki za rady odnosnie lodowki. Do zabudowy nie moge kupic bo kuchnie bedziemy moze robili w przyszlym roku, jakos odwlekamy to z roku na rok bo nie wiemy czy bedziemy tu mieszkac na stale.
 
reklama
Hej dziewczynki :). Kurcze nadrobic Was to nielada wyczyn w domu to zrobie bo w szputalu nie bardzo jest jak :D.
Agawaa juz mylalam ze zacznie sie u Ciebie. Ale spokojnie podejrzewam ze Piotrus tak jak moja Zosia zechce wyjsc nagle bez zadnych wczesniejszych objawow hihi.
Co do laktatora ja mam avent natural reczny i jestem bardzo zadowolona. Od niedzieli wieczor mam taki nawal pokarmu,cyce mnie bola. Mala tylko na cycuszku :). A pokarm tym laktatorem odciaga sie migusiem. Polecam jesli ktoras nie chce wydawac kasy na elektryczny :).
A my jeszcze w szpitalu bo Zosia ma zoltaczke tzn mamy wielka nadziejr ze dzis wyjdziemy.pobrali jej rano krew bilirubine i zyjemy nadzieja ze dzis Moja niunia pozna swoj domek
 
Do góry