reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Anulla kup lepiej laktator wczesniej bo jak dojda Ci po porodzie problemy piersiowe tzn. nawał lub mało pokarmu to bedzie trzeba laktatorem popracowac. Ja gdybym nie miała lakttora to bym nie przeżyła nawału, piersi by mi eksplodowaly :-)


Genna u mnie recznym idzie szybciutko, pare minutek i cala buteleczka gotowa.


Joasia ja mam karuzele nad łożeczko i taki bójaczek elektryczny też z kruzela. Naprade przydatne te karuzele sa bo moja uwielbia do nich gadac i smiac sie, czasami to nawet na 40 minut mam ja z głowy. No i grzechotki tez sa bardzo fajne tak po 3-4 tygodniach zaczeło ja to interesowac.
 
reklama
Kotuska ja mam juz laktator Medela Elektric Mini. Bo swing był bardzo drogi, a nie wiem, czy az tak bedzie mi potrżebny. Ręczny do mnie nie przemawia. A ja niestety z powodów epidemiologicznych nigdy nie kupilabym używanego laktatora, bo on nie jest zabezpieczony przed bakteriami żadna membraną / filtrem przed ta częścią elektroniczną / zasilaniem. A nie da sie tych części wysterylizowac. No ale to mój punkt widzenia, od razu mowię - skrzywienie zawodowe:))

Joasia ja tez mam karuzele nad lozeczko i do bujaczka.

Anulla kiepska sprawa, ze masz takie uczulenie poważne. Biedaku, to pewno często masz takie akcje, że coś Cie uczula.

Super te otulacze do fotelikow. Ja poczekam, moze Piotruś dostanie jeszcze kocyki, to tez zrobię sama dziurki na pasy i bedzie jak znalazł.

U nas na ktg brak skórczy. Długo sie dzisiaj badałam, bo musiałam jeszcze raz iść zjeść obiad, batonik i popić colą, bo mi tętno złe wyświetlało. Ale to chyba moje tętno sie nałożyło na tętno malucha. Takze mamy sobie spokojnie czekac:(
 
Anulla a czemu nie możesz brzucha smarować? To ze względu na twardniejacy brzuch, ja jak byłam w szpitalu to dr i później pielęgniarka mówili żeby nie glaskac brzucha a ewentualnie jak smaruje go oliwka to w miarę możliwości szybko i jak najkrócej
 
Bziumelka, chyba masz rację. W sumie to sobie założyłam, że go kupię w marcu lub kwietniu, bo i tak miałam go kupić. A może racja, że lepiej już mieć go pod ręką.

Agaawa, no niestety coraz częściej mnie coś uczula, ale na szczęście nie jedzenie tylko kosmetyki, to idzie przeżyć. Tylko muszę uważać. No i wszystkie owoce myć dokładnie, bo jak np nie umyję pomarańczy przed obraniem, to na drugi dzień mam wysypkę na dłoniach. Alergikiem nie jestem i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy po ciąży.

kurcze, już te skurcze mogłyby się pojawić, to byś już tuliła Piotrusia. No ale pewnie synuś zdecyduje się w mało oczekiwanym momencie. Tylko czekanie najgorsze.
Co do laktatora, to ja też nie chciałam używanego kupować, bo wydaje mi się to mało higieniczne.

Dziewczyny, może zadam głupie pytanie - takie na przyszłość - czy swoim dzieciom założyłybyście majteczki po innym dziecku? Oczywiście wyprane i wyprasowane, ale mimo wszystko kiedyś używane. Bo mi trochę par oddała koleżanka, ale ona do końca nie wiedziała co jest w pudle i chyba tylko dlatego i oczywiście teściowa mi podesłała. A ja nie wiem czy może źle do tego podchodzę, ale jakoś nie wyobrażam sobie małej założyć majteczki po innym dziecku. Ja sobie bym nie kupiła używanej bielizny, a co dopiero dziecku.
 
Kotuska ja kupiłam laktator Avent natural. Czytałam sporo opinii, chyba będzie dla mnie ok.

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy laktatorami elektrycznymi a ręcznymi to wg położnej ze szkoły rodzenia, warto zainwestować w dobry laktator elektryczny, by móc karmić dziecko piersią. Wg niej miesięczny koszt mleka modyfikowanego to ok 350 zł a zatem koszt zakupu laktatora zwraca się. Jest w tym racja, ale wg mnie wiele czynników wpływa na możliwość karmienia piersią, nie tylko sam laktator, więc póki co zakupiłam tylko ręczny :happy2: Każda oczywiście podejmie swoją słuszną decyzję ;-)

Anulla mogłaś nie przyznawać się, że prałaś ubranka :-D podwójne płukanie też nie pomogło?

Agaawa Piotruś pewnie weźmie Cię z zaskoczenia ;-) co do korzystania z niektórych rzeczy po innej osobie, to ja tak samo mam wątpliwości co do możliwości korzystania chociażby z buteleczek po innym dziecku. Koleżanka dała mi ich kilka, ale sama nie wiem....

Mamusie, podbije pytanie Liskki. Mogłybyście opisać skurcze? Jak one bolą? Wyobrażam sobie, że będzie to rozległy bardzo mocny ból

Dziś zakupiłam ostatnie niezbędne rzeczy - materac do łóżeczka i prześcieradła. Zastanawiam się jeszcze jedynie nad podkładami pod prześcieradło. Jedne koleżanki mówią, że przydają się, inne że nie, więc już sama nie wiem. W smyku widziałam lniane - przepuszczają powietrze ale mają taki splot, że nic nie przemoknie.
Co do zabawek, to na razie wstrzymuje się, bo rodzina na mnie narzeka, że wszystko sama sobie kupuje. Więc OK, zaczekam, ale jeśli w pierwszym miesiącu Ala nic nie dostanie, to wyruszam na zakupy :-)
 
Ostatnia edycja:
Hmmm jak opisać skurcze...? Na początku to brzuch twardniał i ból był trochę mocniejszy jak bóle miesiączkowe. Później nasilały się, bolało w dole brzucha ale dało się wytrzymać a oddechy których uczyli w szkole rodzenia pomagały. U mnie bóle przeszły w krzyżowe (nie życzę nikomu) i wtedy wyłam z bólu i myślałam że kręgosłup mi pęka. Nie mogłam się ruszyć.
Tak w ogóle to nie opisałam wam swojego porodu ;) czekam z niecierpliwością na opis Genny chyba że już go wrzuciła tylko przeoczyłam ;)
 
Anulla a gdzie masz to uczulenie, wewnatrz czy na zewnatrz dloni? Bo jak wewnatrz to lepiej zrob proby watrobowe. Swedzi mocno czy tylko masz wysypke?

Kotuska ja mam kilka kombinezonow grubszych i cienszych wiec nie zamierzam kupowac nic wiecej. Mysle, ze do tego kocyk i pielucha od wiatru i wystarczy.

Ja mam laktator reczny z aventy, dostalam od kolezanki wiec na poczatek wystarczy. Dzisiaj w szkole rodzenia mowili gdzie mozna wypozyczyc za 5 zl. za dobe wiec jak bedzie taka potrzeba to wypozycze elektryczny na kilka dni.

Gizas polecam balsam z Rossmana Babydream, tani i rekomendowany przez sroke na srokao.pl

Anulla w szpitalach sa laktatory wiec na poczatek nie musisz miec. Rozeznaj sie w temacie, zapisz jaki Ci odpowiada i M najwyzej kupi jak bedzie potrzebny.

Smerfeta w szkole rodzenia mowili nam, ze skurcze przepowiadajace napinaja mocno brzuch ale nie bola a te porodowe bola i podobno nie sposob ich pomylic z czyms innym ;) no ale pozyjemy zobaczymy.
 
Magda opisu nie wrzuciłam bo napisałam na telefone i był za długi i mi skasowallo wiec sie wkurzylam ;/ jak narazie suwaczek zmieniłam na tyle chciało mi sie komputer włączyć :p

Co do skorczy to ja chyba nienpamietam bo miałam wywoływane i u mnie przez ten żel na rozwarcie szyjki to było zafałszowane.
Bóle jakie miałam podobne do skorcze ale to było przez żel to tez w dole brzucha i niestety przechodziło potem na bóle w krzyżu i to bla masakra !!! Potem te bóle właściwie czułam juz słabiej bo miałam ZOPa , ale to takie miesiaczkowe tylko duzo mocniejsze !!!

Anula ja majteczek to raczej bym nie używała ja nawet sliniaki jakie dostałam używane to nie wyciągnęłam w ogóle z worka , nie bede ich używać

Co do zabawek, karuzeli to dopiero teraz kupuje , kupiłam tylko pana małpke w rossmanie z melodyjką do spania i wylaczalam juz Franiowi jak był w brzuszku wiec sie juz nauczył jej :) a teraz jak ktos cos wrzuci do świnki to bede mu kupowała zabawki :) mam leżaczek sweetpeace i Franio uwielbia w nim odgłos bijącego serduszka :) uspakaja sie :)
Musze jakaś karuzele kupic do łóżeczka bo mam tylko taka ze jak udezy to dzwoneczki słychać a ze macha juz raczkami to sie przydaje w kołysce :)
 
Ostatnia edycja:
Ja kupiłam najtańszy z canpolu za 40 zł. Przystawilam go to coś nawet wyplynęło chyba to juz siara. A tez chce jak liska kupic medele swing jak okaże się że mam dużo pokarmu.
Ja używam palmersa i jak na razie nic nie mam ale ja tez malo przytylam.
 
reklama
Genna, a już myślałam że przegapilam twój opis :)

Ja zabawek nie kupowałam a uzbierało się już pokaźne pudełko ;) tylko za pieniążki od cioci kupiłam karuzele do łóżeczka taką 3w1;)
 
Do góry