reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny bo fececi to SŁABA płeć !!!! Mój ma wielkie plany remontowe- 2 pokoje będzie robić i kuchnie tez troszke. Narazie twierdzi że ma czas.... a ja za tydzien w 5 miesiąc wejde. Zobaczymy czy zdąży :-D
 
reklama
ewelina.br a jakie ty zelazo lykasz?:tak:

Emilia M no wlasnie tez chce miec neutralne ubranka a nie tylko podpasowane do plci... ;-)

Foote jeszcze raz napisze ciesze sie ze wszystko u was jest dobrze! i dobrze ze poszlam wczesniej na USG.. a tak bys sie zamartwiala tydzien..;-)

Bziumelko dobrze ze juz biegunka przeszla, bo to wykończyć sie idzie. ;-)


No my tez chcemy powoli zaczac malowac pokoic i zaczac kupowac rzeczy dla moich motykow... bo czas leci jak zbicza strzelil.. zanim sie obejrze a tu juz bedzie porod.. :tak:
 
Ewelina piękny brzusio :-)

Olusia fajnie, że z dzieciaczkami wszystko ok, często masz wizyty ale może przy ciąży bliźniaczej to normalne. Ja też chętnie chodziłabym częściej ale mój doktorek mówi, że raz w miesiącu w zupełności wystarczy, chyba, że by się coś działo mam dzwonić.

Madzia trzymam mooooooooocno kciuki, może termin jest książowo wyliczony i TO nastąpi dzisiaj :tak::tak::tak:

Magda dobre, hihihi ;-):-D

Widzę, że temat remontów więc i ja dorzucę swoje trzy grosze. Mamy spory dom ale jakiś taki nieprzystosowany do dzieci i mamy dylemat gdzie urządzić pokój dla dziecka. Ostatnio jak się przyjrzałam naszemu kominkowi, który jest wykończony chyba 10 kantami (kafle plus listwy metalowe) to już widzę rozbitą głowę dziecka stawiającego pierwsze kroki. Tylko się nie śmiejcie ale my z M śpimy osobno bo on baaaaaaardzo chrapie i się rozpycha. Ja mam sypialnię na poddaszu, jest bardzo duża i ma wielką garderobę ale ma też minus – mega strome schody po których nosić małe dziecko byłoby ryzykowne. No i do toalety muszę schodzić po schodach. Wymyśliłam, że z części garderoby zrobimy łazienkę, zmieściłby się nawet prysznic ale czy jest sens skoro z dzieckiem wolałabym się przenieść na dół. Był też pomysł, żeby M przeniósł się do mojej sypialni a ja do jego niżej ale on już raz spadł po tych schodach, mało się nie zabił i ma traumę więc wolałabym tego uniknąć. Mamy jeszcze dwa salony (nie wiem po co dwa, w jednym jest TV więc tam często przebywamy ale drugi to taki bardziej hol więc tam tylko kurz się zbiera. No i mamy jeszcze 2 pokoje, w jednym jest sypialnia M a w drugim pokój gościnny, w którym i tak nigdy nikt nie nocuje bo mamy hotel i wolimy gości tam umieszczać z racji na jedną łazienkę. I teraz dylemat czy M przenieść do tego gościnnego pokoju bo jest mniejszy a pokój dziecka zrobić od razu w większym. Przecież kiedyś urośnie i będzie potrzebował więcej miejsca np. na biurko, większe łóżko itp. Ja na razie spałabym w pokoju dziecka a jak urośnie to wróciłabym na poddasze. Sama nie wiem. Sporo remontu by nas czekało, bo ciągnięcie rur do łazienki na poddasze to już spory wyczyn. Nie wiem czy jest sens bo nie wiem jak długo będziemy mieszkali w tym domu. My mamy 2 piętra i rodzice mają 2 piętra, na szczęście mamy osobne wejście. Mamy też 4 pokojowe mieszkanie, które na razie wynajmujemy, tam trzeba by było zrobić spory remont bo jest w fatalnym stanie. No ale mieć babcię pod nosem byłoby wygodniej. I tak nie wiemy co robić i jak na razie nie robimy nic. Jak znam życie to obudzimy się z ręką w nocniku i nie będzie czasu na poważny remont.
 
kasik - najważniejsze, że macie możliwości. To juz ogromny plus, o wiele gorzej ma ktoś kto ma kawalerke bo tam na prawdę za wiele nie wymyślisz a jednak ludzie sobie dają radę i czasem aranżują to super!

Co do kominka to ja też mam/ miałam ten problem bo mam taki z niezabepieczoną szybą i do tego z jednej strony kafle więc się mocno nagrzewa ale stwierdziłam po wielu zastanawianiach się co z tym zrobić - że dziecko nie głupie, jak raz dotknie paluchem to się nauczy że gorące :) No niestety nie da się wszystkiego zabezpieczyć, z resztą to nie o to chodzi żeby twierdze robić.
 
Kasik, ty masz tyle miejsca że dylemat też duży ;) myśl kochana zawczasu :)
Co do kominka to my też mamy i dokładnie tak jak Esiek pisze. Dziecko nie jest głupie ;) córka siostry raz spróbowała ale nawet nie dotknęła i było że tam jest śiii i koniec więcej prób nie było ;) siadała albo kładka się na futerko przed kominkiem i obserwowała z daleka. Jakby co to są takie "płotki" do "ogrodzenia" kominka (koleżanka takie coś miała).
 
Hejka!
Kotuska dzięki za info o naliczaniu średniej, faktycznie łyknęłaś spory kawał informacji :) Sprawdzałam swoje pensje i wychodzi mi, że lepiej byłoby, gdybym na zwolnienie poszła od grudnia bo w październiku 2013 miałam podwyżkę. Zgodnie z Twoimi wyliczeniami od grudnia powinni mi wyliczyć nową średnią

Madzia kciuki trzymam od wczoraj. Może faktycznie to będzie dziś :tak:

Ewelina fajny brzusio, a jaki sterczący :-D
Kasik masz możliwości a to najważniejsze. My póki co zabraliśmy się za wywalanie zbędnych rzeczy by znaleźć miejsce dla rzeczy dziecka. Na razie jednak powoli, bez pośpiechu ;-)

A co do malowania to dziewczyny zazdroszczę Wam. Mi mojego M ciężko jest zagonić do jakichkolwiek remontów, czy malowania. Z resztą on nie ma bladego pojęcia o remontach :sorry:

Swojego brzuchola sfociłam wczoraj ale w sumie słabo wychodziło bo miałam czarną bluzkę, stąd pomysł by na szybko oplątać się szalem :-p;-)
17tc.jpg
 

Załączniki

  • 17tc.jpg
    17tc.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 49
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry