reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Esiek ale Ty czujna jesteś ;-) nie pisałam bo nie chcialam wam smucic ... generalnie zawału prawie znowu dostałam bo 3 września bylam w klinice na echu serca (miałam skierowanie z polowkowego od lekarza co mnie nastraszyl ze mała za wolno rosnie) i wtedy ważyła wg. tego lekarza 750gram a mi wczoraj moja dr. prowadząca mowi że 711gram :eek: a minely 2 tygodnie ... generalnie chyba ten od echa źle zmierzył bo tydzień wcześniej miała 580 czyli przez kilka dni raczej do 750 by nie dodbiła. Ale pomijając tą kwestię i tak znowu jest 18 dni opóźnienia, za 2 tygodnie mam kontrolę i wtedy okaże się co dalej. Jak to opóźnienie przekroczy 3 tygodnie to wesoło nie będzie ale na razie nie chcę nawet o tym myśleć ...
 
U mnie w aucie nie ma mozliwości wyłączenia poduszki powietrznej, hmm a faktycznie przy stłuczce mogloby byc nie wesolo.

Infinity kurcze caly czas cos, mam nadzieje ze jednak wszystko z malenstwem jest dobrze. A ile dzieciątko powinno wazyc wg Twojego lekarza? Moze poprostu masz małą kruszynke.

Co do imion to skoro na wizycie potwierdzi sie ze chlopaczek to zostaje raczej Jakub, juz rozmawiam z Kubusiem wiec nie ma innej opcji.
A jesli okazalo by sie jednak ze bedzie dziewczynka to ja bym chciala Zuzie, ale moj mąż kreci nosem i on chce Julie :-)
 
Infinity malutka moze po prostu jest malutka, a moze by pójść jeszcze gdzie indziej to sprawdzić ? W każdym bądź razie trzymam kciuki żeby wszystko było ok. A co jeśli opóźnienie przekroczy 3 tyg. co oni mówią wtedy?
 
Infinity masz poprostu malutką kruszynke, mały cud, wiec duży to on nie moze byc :) a co twoj lekarz prowadzący na to? Tzn jeżeli jest za mała jak na swój wiek co to moze oznaczać ? Jakies komplikacje czy jak ?
 
Na tą chwilę powinna blisko 1kg ważyć a jest na dolnej granicy tzw. siatki centylowej. Przy opóźnieniu > 3tygodni pewnie wypadnie poza widełki, wtedy określa się to jako hipotrofie plodu czyli zbyt wolny wzrost. Przyczyn może być wiele, często też lekarze nie są w stanie jej określić. Na razie mam dobre przeplywy i z łożyskiem też jest ok ale trzeba to sprawdzać częściej bo to są czeste powody. W zależności od przyczyn niekiedy można to leczyć (np. Złe przeplywy poprawiają jakieś zastrzyki) tylko u mnie navrazie nie widać powodu, jak się pogorszy to chyba szpital i pewnie będą szukać. Na razie szczerze mówiąc nie chciałam pytać o szczegóły bo dr. powiedziała że wg. jej pomiarów rośnie i nic niepokojącego nie widzi, także tylko częstsze wizyty a dopiero jak sie to pogłębi to będziemy się martwić.
Gdyby obecna waga dalej rosła jak dotychczas to w 40tc powina ważyć ok. 2500.
I wiem że dzieci są różne i jedne 2,5 ważą a inne 5, tylko mnie zawsze martwi że ona raz rośnie w normie (+/- tydzień) a później taka historia jak teraz i prawie 3 tyg. do tyłu ... chyba jestem przewrazliwiona po tych złych wynikach prenatalnych z 13tc bo wiem ze nawet dobry wynik amniopunkckji nie gwrantuje zdrowego dziecka - sprawdzają kilkadziesiąt z tysięcy chorób genetycznych i i te nie genetyczne też są ...
Wiem, paranoję mam :-p a odetchne chyba dopiero jak się urodzi i powiedzą że wszystko jest ok ...
 
Ostatnia edycja:
Infinity trzeba być dobrej myśli, wiem że masz cały czas pod górkę ale na pewno zostanie to wynagrodzone po porodzie przez Twoją córeczkę.

Esiek przyszły literki ale fajoskie mąż będzie miał co dzisiaj robić. A i przyszły moje koszule do karmienia i szlafroczek do szpitala i powiem Wam ze za taką cenę (jedna 16 zł druga 18 zł) to jakość ich jest bardzo dobra czuć od razu ze bawełna i szlafrok tak samo muszę przyznać ze są fajne mogły by mieć mniej kolorowych elementów ale są ok.
 
reklama
Madzia - dzięki za info, też się biorę za te koszule w tym tygodniu i też będę zamawiać te tańsze na pewno bo mi na takie coś kasy szkoda. Zrób zdjęcie swoich literek :)
A Madzia - miałam jeszcze Ciebie pytać, na badaniu USG tym w twoim 29tc i teraz - jaki masz wpisany stopień dojrzałości łożyska? Bo mi wyszło w 31tc II stopień i się zastanawiam jak to szybko postępuje...

Infinity - czytałam jakiś czas temu o tej hipotrofii i z tego co wywnioskowałam to albo słabe przepływy albo niewydolne łożysko najczęściej choć jeszcze chyba nadciśnienie matki i cukrzyca często się przyczyniały. Poza tym Internet i fora aż huczą od takich przypadków i 99,99% kończyła się dobrze a wynikało to z błędnych pomiarów i sprzętów. Na pewno jak Cię wezmą do szpitala to poprawnie zdiagnozują. Ja będę wierzyć w to, że różnica wynika z tego że raz robisz USG na jednym sprzęcie raz na innym a one też mają różne granice norm i dopuszczalne marginesy. Trzymaj się kochana i nie martw na zapas.

Ja dziś na początek 32tc i początek 8 miesiąca przespałam prawie cały dzień - wstałam o 11.30, o 14.00 już spałam, wstałam o 18.00 i teraz zbieram się kąpać i spać. Nie mogę się ogarnąć coś :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry