reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
A ja mam pytanie do dziewczyn które juz mają swoje cudeńka, dziewczyny co Wy jecie, albo czego unikacie żeby dzieciaczki nie miały kolek, bo ja w tym temacie jestem kompletnie zielona.
 
Madzia - wiesz mnie to też zastanawia ale na razie udało mi się zebrać takie opinie - moja mama i teściowa twierdzą że dziewczynki nie maja kolek, tylko chlopcy. Kiedyś się tak uwazało = nie wiem może coś w tym jest, oby :) Spytaj mamy może nam potwierdzi.
Druga opinia - jak się karmi tylko mlekiem matki też kolek nie ma, ani zaparć itd. Dopiero po wprowadzeniu mleka zastępczego a tutaj wiadomo - trzeba trafić na swoje.
A co do karmienia piersią jeszcze to czytalam ostatnio b.fajny artykuł o tym co jeść jak sie karmi piersią - i wniosek byl jeden - WSZYSTKO poza alkoholem i papierosami, używkami. Czosnek nie szkodzi, cebula nie szkodzi, ostre nie szkodzi a jednie delikatnie zmienia smak mleka ale nie powinniśmy tego unikać bo potem dziecko jest bardziej otwarte na nowe smaki.
Jeżeli będe karmić małą piersą to zgodnie z tą metodą :)

Witam wszystkie nowe dziewczyny. Na Kto po pewnie jest Was więcej ale dobrze rozumiemy jak cieżko jest przejść tutaj :)
 
Esiek dzięki za informację dzisiaj spytam mamy jak to było ze mną, ale moja bliska kolezanka karmiac córeczkę mogła jeść tylko zupę warzywna i to taką jałową bez przypraw bo mała miała masakryczne kolki, moze taki egzemplarz jej się trafił ale pamietam ze dziewczyna była wyczerpana dopiero jakieś kropelki sprowadzone z czech jej pomogły. Ja to i tak chciałabym jeść dosyć lekko bo chętnie zrzuciłabym co nie co :-D.
 
PAŹDZIERNIK
1. MAJKA201 (12 październik) syn Miłosz
2. MADZIA76 (18 październik) córka Marcelina
3. LENKABAR (30 październik) syn Filip
____________

LISTOPAD
4. FOOTE (5 listopad) syn Jerzy
5. Bzibziok (7 listopad) syn Michał
6. LOLITKA200 (13 listopad)
7. ESIEK (19 listopad) córka Małgosia
8. EMA51 (27 listopad) syn Jan
____________

GRUDZIEŃ
9. zula_5 (6 grudzień), bliźniaki
10. _Infinity_ (12 grudzień), córka Lenka
11. Ona232 (12 grudzień), syn Antoś
____________[/FONT]

2015

STYCZEŃ
12. Hope84 (1 styczeń) córka Nina
13. szczerbatka (13 styczeń) syn Piotruś
14. Magda_7891 (19 styczeń) córka Zosia
15. Bziumelka (20 styczeń) córka Sonia
16. Oktavi (22 styczeń) córka Jagienka
17. Emilia M (29 styczeń) syn Filip
____________

LUTY
18. ewelina.br (4 luty) syn
19. Medalikara (14 luty)
20. Genna (19 luty), niespodzianka :)
21. montana8 (22 luty) syn Jakub
____________

KWIECIEŃ
22. Jazzabell (10 kwiecien)
 
Infinity ja mam aspirator do noska z canpola i bardzo sobie chwalę:-) w zestawie są 3 wymienne gumowe końcówki i nie trzeba żadnych filtrów.

Majka201 do codziennej pielęgnacji ten aspirator do odkurzacza nie nadaje się. Z resztą nie wyobrażam sobie codziennie wyciągać odkurzacz :-pJa mam dwa i aspirator z canpola jest do codziennej pielęgnacji, a Katarek do odkurzacza tylko jak dzieci chore i już nie jestem w stanie buzią odciągnąć.:tak:

Niepokorna moje gratulacje !!! doczekałaś się w końcu :-) ślicznego masz synka <3

Madzia i Piotr jaka śliczna Haneczka <3

Lilka1986 i twoja Hania równie urocza <3

Jogo jaka Nadunia malusia i śliczna <3 wstawiaj suwaczek Nadusi:-p

Lilka1986 ale miałaś nieprzyjemną historię …. No chyba wzięłabym co miałabym pod ręką i rzuciła w dziada :baffled::angry: Jacy ci ludzie są durni … ja nie wiem skąd oni mają takie przekonania :baffled:
Moim zdaniem dzieci z In vitro są tymi wybranymi, wyczekanymi, wymodlonymi przez nas i zawsze będą NAJ ! A tych bruzd to niech sobie u siebie poszukają ci gadający :angry: ! Najgorzej to ci księża …. dlatego ja chcąc mieć ochrzczone dziecko nie przyznaję się nawet do prawdy :-) g…o ich to powinno obchodzić :tak:

Jazzabell witaj i życzę nudnego ciążowania :-) podobny termin miałam z synkiem w ciąży ;) Pamiętam, że w listopadzie poczułam pierwsze ruchy, a na święta bożego narodzenia miałam już spory brzuszek :-)

Medalikara gratuluję !:) przeczytałam … raz dziewczynka, raz chłopiec, raz pupa i myślę sobie …. Boże.. trojaczki ? heheh :-p ale tobie chyba chodziło o to, że na każdym USG coś innego widać, co:-p?

Esiek mama i teściowa chyba w bajki wierzą hehehe:-p
Dziewczynki również tak jak i chłopcy mogą mieć kolki ale i nie muszą :tak:
Karmiąc piersią chyba większe jest prawdopodobieństwo problemów brzuszkowych bo tu chodzi o podanie laktozy dziecku, a w pierwszej fazie mleczka jest jej dużo ;) Przy MM przechodzisz na bezlaktozowe i zazwyczaj po problemie jest, a karmiąc cycem musisz odciągać tę pierwszą fazę.
Co do jedzenia wszystkiego to hmmmm…. Powiem tak. Karmiąc jeszcze Adę zjadłam cebulę na pizzy- było malutko, bardzo malutko jej … a mała miała taki ból brzuszka i później jej kupka śmierdziała cebulą, że nigdy w życiu nie tknęłabym więcej cebuli przy karmieniu ;) podobnie jest pewnie z czosnkiem i innymi mocnymi przyprawami i jedzeniem.
 
reklama
Do góry