reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Szczerbatka wyślę Ci te namiary na apteke wieczorem ,tylko jak mozesz to przypomnij bo wiesz jak jest z pamięcią... :-D

Emilka no to faktycznie jakoś dziwnie. Mi lekarka pokazywała na brzuchu jak lezy dziecko i główkę ma przy pepku po lewej stronie a nózki po prawej pod pepkiem zaraz nad pecherzem. Przynajmmniej tak było na ostatnim badaniu, nie wiem czy może się już przekręcać główka w dół ale chyba jeszcze nie - nie wiem. I co do ruchow to czuję je róznie, Ale raczej wszystkie w okolicach pepka, ciut niżej. W okolicach spojenia łonowego to raczej nie czuje. Macica musi wyjsc z nad kosci, bo inaczej dziecko nie bedzie jak mialo sie rozwijac. Wydaję mi się że to tylko takie Twoje wrazenie a dziecko jest dużo wyzej.
Przypomnij Ty jestes w ktorym tygodniu??

Ewelina u mnie łóżeczko juz jest ze względu na zwierzata, musze zobaczyc na ich reakcje i trenowac jak cos, bo nie wyobrazam sobie aby wchodziły koty do noworodka.... Zreszta to tez spory wydatek wiec wole juz kupic i miec z głowy.
 
Ostatnia edycja:
Infinity świetna lista, myśle ze przyda sie tu na forum :), no mi to na pewno, nie długo juz zacznę powolutku coś kupowac. Narazie to sie jakoś balam :). Poza tym chce wiedziec na 100 % jaka płec bedzie, w 13 tyg lekarz mi powiedzial ze na 70% chlopiec, ale powiem Wam ze jakoś intuicja mi podpowiada ze chyba mieszka u mnie dziewuszka. Oczywiście jest mi to zupelnie obojętne najwazniejsze by bylo zdrowe, w koncu tyle czasu sie staraliśmy ze plec dla mnie nie ma tu wiekszego znaczenia. No ale jakieś przeczucie mam ze chyba jednak dziewuszka. Czytalam tez ze jak beta byla wysoka i szybko rosla to znak ze bedzie dziewczynka.
Bete mialam podobną widzę do Bziumelki :).
Dziewczyny a powiedzcie mi jak to u Was jest z przytulaniem:zawstydzona/y:?? Ja jak w 7 tyg z męzem pierwszy raz wspolzylismy to trafilam na pogotowie z plamieniem i od tamtej pory nie bylo ani razu przytulania, oczywiscie zastepujemy to innymi "zabawami", ale wiecie żal mi męza że tyle czasu nic, jak jest u Was? SOry za tak intymne pytanie ale nie wiem moze powinnismy normalnie wspolzyc z tym ze tak wiadomo delikatnie :-p
 
Emilia ja bardzo długo ruchy czułam na samym dole brzucha, dopiero od niedawna czuję w środkowej części a ostatnio nawet nad pępkiem. Mi się wydaje że to zależy od etapu ciąży i tego gdzie jest góra macicy - do momentu jak była pod pępkiem na badaniach czułam na dole teraz jest trochę powyżej pępka to czuję często na górze. Zależy to również od ułożenia dziecka - to co czujemy to głownie nóżki więc jak ma dziecko głowę w dół poczujesz na górze ja głowę w górze (a tak jest zazwyczaj w pierwszej części ciąży) - będzie kopać na dole. Dlatego bym się nie martwiła :-)

Szczerbatka też chciałam woombie a wybrałam groswaddle z dwóch powodów - pierwszy kwestia to cena - bez względu na to co piszą wydaje mi się że otulaczek nie będzie służył dłużej niż do 3mc życia dziecka - z tego perespektywy to zakup na chwilę. Groswaddle (nowy) udało mi się kupić na Allegro za 40zł, z przesyłką 50. Woombie które mi się podobało kosztowało jak kiedyś patrzyłam ok. 150zł - różnica ogromna. Dwa - jednak nie do końca byłam przekonana do konstrukcji woombie, pomimo jego pozytywnych opinii i opisywanych zalet - zwykły otulaczek wydaje mi się bardziej 'normalny' i tradycyjny - taka nowsza wersja kocyka ;-)
A z tą listą to ja polecam bo można się zdziwić później :-D chyba że nie będzie Ci przeszkadzał lekki nadmiar rzeczy - to wtedy może faktycznie szkoda czasu ;-) ja chciałam nie kupić za dużo i tym samym trochę zaoszczędzić na inne rzeczy :tak:
Ona ja mniej więcej od 3mc kupuję - na każdy miesiąc miałam ustalony 'większy' zakup + na bieżąco drobniejsze rzeczy. I pomimo że wydaje się że mam sporo - lista do kupienia i tak jest za długa patrząc na pozostały czas i budżet którym dysponuję :sorry: ...

Montana ja miałam dość niską początkową betę a później też nie była jakaś ogromna a mam dziewczynkę - chyba nie ma reguł ;-) U mnie z przytulaniem kiepsko jak u Ciebie. Wcześniej miałam przeciwskazania (krwiak, później amniopunkcja, później łożysko częściowo przodujące) - teraz niby nie mam przeciwskazań ale nie ukrywam że strasznie się boję :-( Jakoś tak się zbieram bo w sumie nie ma powodu aby zupełnie unikać zbliżeń - wiadomo że każda z nas stara się uważać, ale chyba strach że 'po' akurat coś się stanie nie opuści mnie do końca ciąży ...
 
Ostatnia edycja:
Montana z ta beta to mit ! Ja mialm niziutka w 12 dniu 5 dniowego zarodka było jakoś 113 , potem przyrost prawidłowy ale tez nie jakiś wysoki. Natomiast np. Niepokorna miała piękna wysoką bete i będzie miała syna a ja córkę . Co do przytulasow korzystaj puki możesz . U nas było kilka zbliżen po 16 tyg ale kiedy wyskoczył mi brzuch to maz miał blokadę :( a teraz tuż przed porodem sprobowalismy jako ze to przyspiesza poród ale mnie bolało czyli dalej nic.

Niepokorna mnie tez " mała" boli i kłuje :( dziś nasz wielki dzień ale czuje ze u mnie to jeden z kolejnych . Irytuje mnie to czekanie chciałabym juz zobaczyć malutka i ja przytulić . A tu trzeba się uczyć cierpliwości a to nie jest moja mocna strona charakteru .
 
Madzia i Piotr czekamy na wiadomości od was ?

zuzia napisz jak tam pierwsze dni z synkiem no i jakie imię wybraliście ? Buziaki
 
Montana, my mamy nadal zakaz przytulanek ...

Emilia, na ostatnim USG dr żeby zmierzyć główkę musiał mi mocno nacisnąć przy sklepieniu łonowym aż mnie zabolało. Powiedział że maleństwo się schowało i musi je wydobyć. Spytałem czy to normalnie że jest tak nisko to powiedział że tak.

Infinity, imponująca lista ;) Boziu ile takie maleństwo rzeczy potrzebuje.
Ja teraz szukam komody która będzie pasować do łóżeczka ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Infinity - wow! Na początku miałam jakąś tam listę, tzn. spisywałam co kupuje itd ale potem szlag to trafił i teraz sama się gubię ;/ Na pewno przydatna rzecz!
W praktyce u mnie wychodzi tak, że nie stety prawie, że codziennie wynajdzie się cos do kupienia ;/ Ile się z tego nigdy nie użyje to się zobaczy.

Co do wózków TAKO, to jestem akurat w temacie bo dziś zadzwonili do mnie, że mój wózek jest do odbioru a zamawiałam 2 sierpnia, czyli w tym momencie 5 tygodni czekania, przynajmniej na ten moj a ja wzięłam model Extreme Eco.
 
Do góry