reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Lenka faktycznie 3500 zl to przesada,moze Ci az tyle nie policzy:szok:

Labo jeszcze masz 10 tygodni,zdazysz jak jestes zorganizowana,ja niestety do tej grupy nie naleze;-)Wiecie ze Irlandczycy w chyba 99 procentach nie wiedza czy beda mieli chlopca czy dziewczynke.Nie chca wiedziec,taka juz tutaj jest tradycja.Kupuja rzeczy unisex,a po porodzie ruszaja na prawdziwe zakupy.Mnie to by ciekawosc zzarla.

Zamowilam dzisiaj fotelik i baze i zakupy uwazam za zakonczone :-)
 
Ja chyba nadal nie mogę uwierzyć , że za 2 miesiące mała będzie z nami . Trochę też jestem uzależniona od szafy , której jeszcze nie mamy i nie byłoby gdzie tego wszystkiego schować a to dopiero za 2 tygodnie . Wózek będzie na początku lipca , łożeczko i pościel zamówię na necie a ciuszki kupię za jednym zamachem . No i koniecznie monitor oddechu snooza z allegro abym mogła spokojnie spać .
 
Lenka mnie nie szokuje cena za cc 3500 zł tz. ja nie zapłacę takiej kwoty bo to prawie poród w prywatnej klinice albo w Schwedt (900 euro). Ale jeżeli położna prywatnie za sn bierze 1200-1500 zł to lekarz 3500 za cc i jest to jakiś przelicznik. Ja bardziej martwię się tym że ani nasz doktor ani doktor Eśka raczej wogóle porodów nie odbierają tak mi sie coś wydaje. Nie rozmawialam z nim jeszcze na ten temat ale chyba oni raczej tego nie robią, wiec nie za bardzo wiem jeszcze co ja zrobię ale mam czas. Co do szpitala to powiem Ci że ja już się nauczyłam że najpierw jeśli by się coś działo to ja dzwonię do naszego doktora a potem dopiero tam jadę bo inaczej to oni w d... Cię mają. Wiem że nasz doktor to super specjalista ja jestem u niego od mojej pierwszej operacji w 2002 r. i nie zmienie go nawet po porodzie po prostu mi pasuje i jakoś tak mu wierzę.

Esiek jak Twój nastrój ??? Mam nadzieję że już lepiej, zobaczysz i Ty ruchów się doczekasz a Twoja dzidzia zdrowiutko sobie rośnie.

Labo75 faktycznie twardzielka z Ciebie 30 tydzień i nie masz jeszcze nawet skarpetek haha no ja nie wytrzymam tyle i gdyby nie mój mąż który skutecznie mnie stopuje to ja chyba juz miałabym całe szuflady ubranek a i tak nie wie że kupiłam kilka ciuszków.
 
Lenka - gadalam z ciekawosci z kolezanka ktorej lekarz prowadzacy robil CC choc nie byl z porodowki. Kosztowalo ja to 1500 zl ale nie byla to kasa dla lekarza !!! Tyle wziela tamta porodowka za to ze zgodzili sie aby obcy lekarz u nich zrobil. Nie wiem co gorsze....:) trzeba sie dowiedziec!
 
Labo ty to naprawdę wytrzymała jestes :) ja do tego czasu to juz che miec poprane i poukładane wszystkie ciuszki.

Esiek spokojnie nie z twoim dzieckiem jest wszystko ok to tylko twoja psychika płata ci figle. Mysle ze dasz radę wytrzymać do 16 jesli sobie to postanowisz. Waga tez sie nie przejmuj bo i tak mało nabrałas ak do tego etapu. Ja tez tak przechodzę ciąże bezobjawo i do tego mam mnóstwo energii ( tylko sie cieszyć) rozumiem twoj niepokój bo moja malutka choć czuje ruchy od 16 tyg to rusza sie bardzo rzadko albo ja rzadko ja czuje, to powoduje niepokój u mnie. Np dzisiaj do 13 sie nie poruszyła ani razu dopiero jak wypiłam sok pomarańczowy to dostałam od niej kopniaki ( bo go nie lubi) myslalam ze oszaleje z nerwów i niestety moja córcia mi dość często funduje takie stresy:( a usg mam dopiero 25 lipca ! I to wywalczone a prywatnie kosztuje ponad 100£ wiec nie robię .

Dziewczyny kupilam sobie dzisiaj przepiękna bluzkę ciążowa koszulowa i wyglądam w niej jak z reklamy :) jest cudna i poprawiła mi humor na cały dzień:)
 
Jogo nie ma to jak zakupy,a w ciazy tez chcemy ladnie wygladac.Te ciazowe ciuszki sa rewelacjyjne niektore.Masz racje co do usg,bez sensu placic.Ja place tylko dlatego ze jestem nosicielem cmv i takie jest zalecenie,zeby jednak co 4 tyg kontrolowac jak dziecko sie rozwija.
Dobranoc dziewczyny:-)
 
Podziwiam Was za ta powściągliwość do zakupów :-D Wiem że większość uważa że nie powinno się za wcześniej planować/kupować żeby nie zapeszać ale ja stwierdziłam że kilka lat żyłam w ciągłej niepewności i stresie i dosyć mam takiego myślenia :tak: Tak więc pierwszy komplet bodziaków już jest i szczerze się teraz do niego i dobrze mi z tym :-);-)
Wózki już też obejrzane choć to oczywiście na końcu zakupię - na razie mój faworyt to Jedo Fyn Memo :sorry2: Brałam pod uwagę też Camarelo o którym ktoś pisał ale w sklepie w porównaniu z innymi wypadł wg. mnie średnio a różnica do Jedo cenowa jest niewielka.

A co do wizyt i niepewności między nimi - ja zakupiłam detektor tętna płodu (wiem wiem że ma wielu przeciwników :dry:) i powiem Wam że od 11tc bez problemu znajduję tętno a od 12tc urządzenie bez problemu jest je w stanie zmierzyć i podać wynik. Nie ma nic przyjemniejszego od tego dźwięku i dla mnie to bardzo dobra tabletka uspokajająca jak mam gorszy dzień i jakieś głupie myśli :zawstydzona/y: Oczywiście trzeba korzystać z umiarem, jak z wszystkiego. Gdyby któraś była zainteresowana to polecam zakup na Ebay - kupiłam za 180zł model firmy Angelcare z wyświetlaczem (nie polecam bez wyświetlacza bo można pomylić własne tętno z tętnem dziecka ...).

Esiek - możesz mnie dopisać do kalendarza - 12 grudzień :-) A wagą nie ma się co przejmować - ja miałam +2kg na ostatniej wizycie w 11tc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć Dziewuszki ja dziś tak na szybko po długim czasie...

musiałam na jakiś czas przenieść się do Babci bo moja mama jest niestety w szpitalu:-( tam na wiosce nie mam internetu! dziś mam wizytę i już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć mojego maluszka :-) czuję się super oprócz tego że strasznie puchną mi nogi macie też taką dolegliwość?
w zeszłym tygodniu kupiliśmy łóżeczko z kołyską już się nie mogę doczekać kiedy będzie skręcone:-D

Megi
moje gratulacj !!! dużo zdrówka dla Was:tak:

nie zdążę Was nadrobić :-( przesyłam buziaki
 
Do góry