reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Zapomnialam dopisac ze dr Antepowicz jest takze jako moj GP,ale tylko na czas ciazy,jest taka opcja. Wtedy wizyty sa za darmo,placi sie tylko za usg.
 
reklama
Rozmiar 56 / New Born

Body krótki rękaw - 2 szt.
Body długi rękaw - 12 szt.
Kaftanik - 1 szt.
Pajace - 6 szt.
Śpiochy i półśpiochy - 5 szt.
Dresik - 1 szt.

Rozmiar 62 / 0-3 m-ce

Body krótki rękaw - 4 szt.
Body długi rękaw - 7 szt.
Pajace - 9 szt.
Półśpiochy - 3 szt.
Bluzy i sweterki - 4 szt.
Spodenki - 3 szt.
Kombinezon z polaru - 1 szt.

Akcesoria

Czapeczki - 8 szt.
skarpetki - 8 par
Niedrapki - 4 pary
Śliniaczki - 6 szt.
Buciki - 2 pary
Rajstopki - 3 szt.

Musiałam sobie porównać i sama zrobiłam remanent w komodzie, która tak już się zapełniła ubrankami, że pościel, koce, rożki, organizery, ręczniki, pieluszki (tetrowe i flanelowe) wylądowały w naszej szafie. I z utęsknieniem oczekuję mojej szafy do zabudowy. Mam nadzieję, że stolarz stanie na wysokości zadania i ukończy ją do dnia porodu inaczej to będę miała duży problem

A oto mój skromny zapas:

rozmiar 56


- 4 body długi rękaw + 4 śpiochy
- 2 body krótki rękaw + 2 pajace
- 2 rampersy


rozmiar 62

- 5 body krótki rękaw + 12 pajaców
- 2 body długi rękaw + 2 śpiochy
- 6 bluzeczek
- 1 koszula
- 2 kaftaniki
- 1 kamizelka
- 1 sweter
- 1 dres
- 5 par spodni/półśpiochów
- 5 par ogrodniczek
- 4 ciepłe pajace/kombinezony z polaru lub weluru
- 6 par skarpetek
- 1 kurtka
- 8 czapek ( ciepłe na dwór i pokąpielowe cienkie)
- 2 pary rękawiczek
- 1 para butów
- 4 pary niedrapek

Tak patrzę, że trochę mogę bodziaków dokupić na 62, ale chyba pozostałe rzeczy wystarczą w zupełności?

Torba do szpitala spakowana, bo mąż mi tak suszył głowę, że miałam go serdecznie dość. Teraz zaczął śpiewkę w stylu "trzeba już powstawiać łóżeczka na swoje miejsce". O rany, czy on zawsze musi znaleźć sobie temat do zrzędzenia....


Darii gratuluję !!!
 
Sylwia piękna wyprawka:-) Część rzeczy mamy bardzo porównywalnie. Zauważyłam, że potworzyłaś takie zestawy, tj. body krótki rękaw+pajac lub body dł. rękaw+ śpiochy. Ja uznałam, że w zależności od temperatury można też pod pajac zakładać body z dł. rękawem.
No widzisz, też mam problem z przechowywaniem. Póki co czekam z utęsknieniem na komodę i zobaczymy, ile rzeczy tam zmieszczę. Mam jeszcze szufladę w łóżeczku, w której zawsze można trzymać jakieś kocyki, etc. Szafę planuję kupić dopiero po przeprowadzce, bo teraz nie widzę sensu. Jak się okaże, że się jednak nie mieszczę ze wszystkimi rzeczami, to kupię coś tymczasowego, co posłuży do momentu przeprowadzki.
Ooo to widzę, że Twojemu mężowi zamiast Tobie włączył się tzw. syndrom wicia gniazda pod koniec ciąży:-D Ja mojego muszę trochę dopingować, ale ostatecznie dziś udało się mu wywieźć kilka rzeczy z pokoju, który dotychczas był typową graciarnią i zrobiło się miejsce na komodę:) No i łóżeczko już też stoi w docelowym miejscu:)
 
Dziewczyny byłam dziś na wizycie i nie jest za różowo. Dzidzius ma się dobrze z usg wychodzi 8t i 2 d i serducho 170 tętno ale doktor powiedział ze to cud ze jeszcze żyje i ze to wszystko wisi na włosku i moze być rożnie . Krwiak ma 3cm na 2cm na 6cm !musze leżeć jeszcze conajmniej 4 tyg. 5 lutego kolejne usg. Kruszynka tak bardzo chce żyć a mój organizm kombinuje jak go zabić , to jest straszne. Czytałam na necie ze te dziewczyny które leżą bezwzględnie to im się udaje wiec wierze ze mi tez się uda. Tak bardzo się boje , potrzebuje waszych kciukow , pozytywnych fluitkow i modlitw .
 
Jogo nie bój się, miałam krwiaka 4 na 4 cm i moja doktor mi powtarzała: najważniejszy spokój, relaks i pozytywne myślenie. I leżenie plackiem, delikatne obracanie się na boki, bez angażowania mięśni brzucha. Wiem, jak ciężko być spokojną, ale musisz... I odstaw wszystko co może szkodzić, nie ma to nic do krwiaka, ale może pomóc i ma się spokojniejszą głowę. Zero ziół, herbat z hibiskusem i liśćmi malin, zielonej pietruszki, cynamonu itp... Nie głaszcz brzuszka, tylko dotykaj, kładź dłonie. Twoje maleństwo jest silne, trzymam za Was kciuki i daję fluidki ~~~°°°°°°~~~~~°°°°~~~~°°~~°. Musi być dobrze!
 
Jogo zapomniałam o jednym, pewnie o tym wiesz, ale wolę napisać: prysznic 5 minut w ledwo ciepłej wodzie :\. Niestety ciepła kąpiel może zaszkodzić w takim wypadku. Oczywiście w granicach rozsądku, nie bierz zimnych pryszniców ;). I spowrotem do łóżka oglądać komedie ;).
 
Jogo leż a wszystko będzie dobrze, za co bardzo bardzo trzymam kciuki &&&& myśl pozytywnie a wszystko będzie dobrze :tak: lekarz z pewnością tak powiedział, aby Cię bardziej zmobilizować do leżenia, także na pewno nie jest tak źle jak mówił
 
Jogo leż placuszkiem i się relaksuj. Oglądaj filmy, czytaj książki i myśl pozytywnie. Ważne, że w tej całej sytuacji maluszek jest silny. A mówił lekarz, jak daleko ten krwiak jest od dziecka? Wszystkie tutaj trzymamy kciuki, aby krwiak się wchłonął i aby wszystko było dobrze. Głowa do góry!
 
reklama
Do góry