reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

hej dziewczyny ale mnie dawno tutaj nie bylo, ehh meczylam sie z brzuchem i nadal mecze.. boli podbrzusze i musze lezec ale dzis juz nie wytrzymalam i pojechalam do gina, obejrzal i wsio ok oczywiscie ja cale Swieta sie zamartwialam i szkodzilam malenstwu:dry: a tu sie okazalo ze jest wsio ladnie, fasolka ma juz 2cmm i 3mm:-p i powiedzial ze moga byc jakies zrosty na macicy i to moze powodowac bol.. z tym ze histero nie wykazala u mnie zadnych zrostow:confused: poza tym macica sie rozciaga i to pierwsza ciaza itp.itd. coz jedni zygaja cale 9 miechow innych boli brzuch, zniose wszystko dla babelka widocznie tak musi byc, niedlugo wchodze w 9tydz. kiedy wam dziewczynki brzuszek zaczal sie zaokraglac ze juz go dostrzegalyscie?:happy2:

kotku gratuluje jeszcze raz ale mialas przezycia :shocked2: ale na szczescie juz jestescie razem!:-)
 
reklama
Kasia - ja sprawdziłam w książce i o opadniętym brzuchu, było tyle, że obniża się od 2 do 4 tyg przed porodem, ale niektórym dziewczynom wcale się nie obniża albo dopiero kilka godz przed. A niektórym opada a później się jeszcze może podnieść ... więc już sama nie wiem. Za dwa dni idę na usg więc się zapytam. Mam nadzieję, że ja jednak ponoszę go trochę dłużej ... bo jak narazie to trochę za wcześnie na poród. Co do odczucia, to faktycznie się czuje... mój mi spadł tak nisko, że mi zawadza o uda jak wchodzę po schodach lub siedzę na krześle.
Lolitko - ja też po świętach mam 1 kg do przodu. W sumie to już jakieś 12,13 na plusie :) Trochę ciężko mi się chodzi ... a raczej toczy :)))
Agulkak - ja z kolei słyszałam ( od angielskiej położnej) że opryszczka na ustach nie jest groźna w czasie ciąży... i lepiej przeczekać niż stosować niesprawdzone leki. Ale lepiej się skonsultuj ze swoim ginkiem. A jak będziesz znała nazwę tego cudu, co to można stosować w czasie ciąży/karmienia - to daj znać... chętnie zamówię u rodziny z Polski. Bo mi się co jakiś czas pokazuję to świństwo!
 
Matyldo sama widzisz,że z opadajacym brzuchem są różne teorie a wszystko wyjdzie w praniu.Mnie brzuch jeszcze nie opadł i wcale to nie oznacza,ze musi opasc.
Agulkak ja też słyszałam,ze opryszczka w ciąży nie jest taka groźna,owszem opryszczka narzadów rodnych tak.Ja w ciąży miałam 2 razy opryszczkę na ustach i smarowałam czosnkiem,nawet szybko zeszło.Jak masz watpliwosci to skontaktuj sie z lekarzem,on ci najlepiej doradzi.
Lolitko rzeczywiście jest mi coraz cieżej,oddycha sie m cięzko i te nocne wstawanie do toalety,ale co zrobic,trzeba wytrzymac:-)
Tymeczko no to bidulko musisz sie nameczyc z bólem brzucha,mnie troche brzuch pobolewał,najbardziej dokuczała mi hyperka na poczatku ciązy.A brzuszek zaczął mi sie zaokraglać ok.20 tc
 
tymka - ja brzuch mialam od poczatku ze wzgledu na hiperke.... ale sporo mi sie zaokraglil od 16 tygodnia
kasia, matylda - dacie rade. juz blizej niz dalej
 
lolitka200 ja mam takie do Ciebie pytanie-zaczęłam 23 tydzień ciąży jak widać z sygnaturki- wiadomo im dalej w ciąży tym ruchów więcej i są silniejsze..ja jeszcze w poniedziałek i wtorek czułam takie silne i częste..natomiast już wczoraj były one rzadsze i słabsze..i wieczorem późniejszym jak zazwyczaj ma najwieksza aktywność to od 19tej do 23 jak poszłam spać kopnął tylko 2 razy i to dość słabo.. myślałam że może śpi-tak sobie tłumacze a dziś od rana mąż go obudził po 7mej to kopnął dwa razy słabo i do tej pory cisza.. troche się tym martwie..powiedz mi jak pamietasz jak było w twoim przypadku w tych tygodniach?

chyba że któraś z was dziewczyny pamięta??
 
Ostatnia edycja:
isia - te dzieciaki tak maja. jak i my - czasem bardziej leniwe, a czasem nawalaja jak szalone. ja tez mialam wtorek i pol srody bardzo spokojne. dzidzia sie prawie nic nie wiergala - poczulam ja tylko raz dziennie. a od poludnia w srode, noc i dzisiaj nawala jak szalona. i tak mam czesto - ze cisza nawet do 2 dni, a potem zmiana. i tak mam od kilku tygodnii..... zastoje w kopaniu a potem napierniczanie:) to calkowicie normalne i nie ma co sie martwic. dzidzia nigdy przepisowo nie kopie non stop....

wazne zebys tylko poczula dzidzie dziennie..... jesli masz dzien ze wogole nie czujesz trzeba sie polozyc na plecach i wypic cala szklanke lodowatej wody. to dziala jak zimny prysznic na plod i od razu powien dac znak zycia kopniakiem. jak nie to wtedy dopiero trzeba dzwonic do lekarza
 
lolitka200 bardzo Ci dziękuję za odpisanie:) uspokoiłaś mnie bardzo. Ja cały czas mam jakieś przeboje jak nie zapalenie krtani to silne zatrucie i niedawno ze szpitala wyszłam..i chyba nie moge uwierzyć że wszystko wraca na dobrą drogę i się martwię czym popadnie:) jeszcze raz dziękuję:)
 
hej Koleżanki! Jak po świętach najedzone? Szybko zleciały ehh.
Ja przytyłam już sporawo, ale od miesiąca już moja waga tak nie szaleje :), mniej jem bo już dzidzia pewnie ciśnie na żołądek.

Co do ruchów to moje maleństwo w tych tygodniach 23-28 to miewało nawet kilka cichych dni z pojedynczymi kopami...
Dziś miałam usg i ło matko moja Córeczka to wielkolud waży już 1933g. Myślę, że do marca podwoi swoją wagę i oby tylko podwoiła... Nio ale wszystko ok jest a to najważniejsze. Wkurzyła się tylko na to usg i strasznie kopała myślałam, że nie wyleżę, a tętno miała aż 170.
 
Iniia to rzeczywiscie córcia sie zdenerwowała,mój synek kiedyś też się zdenerwował na usg i kopał jak mały urwis:-)ech te dzieci.
Co do ruchów dziecka to ja też sie bałam,bo były sytuacje,ze przez cały dzień nie czułam ruchów synka,dopiero wieczorem jak leżałam w wannie i polewałam brzuch ciepłą czułam jego ruchy.Teraz w 36 tc brzuch mi faluje a niekiedy ruchy są bolesne,szczególnie jak mały rozciaga nóżkę w strone żeber.Ale nie narzekam,bo przecież o takiej sytuacji do niedawna marzyłam.
 
reklama
witam kobitki

miło czytać takie forum....troche wam zazdroszcze tych kopniaków, już zapomniałam jak to jest, ale mrozaczki jeszcze czekają.....wszystkiego dobrego na Nowy Rok....
Lolitka a jak twoje samopoczucie....
 
Do góry