reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarne na Wyspach

Hej Mamuski:)

Podgladalam ale nic nie pisalam:p Ciesze sie, ze nasze grono sie powieksza i gratuluje nowym mamom:)
U mnie wszystko wporzadku, w 5tc spanikowalam, ze nie czuje sie juz w ciazy i pojechalam na usg, ufff wszystko dobrze. W sumie ciagle nie moge zaczac cieszyc sie tak na 100% z tej ciazy bo sie boje. Bylam na pierwszej wizycie u midwife i nastepna wizyte mam 6wrzesnia.
We wtorek przylatuja tescie i beda mieli niespodzianke bo jeszcze ikomu z rodziny nie powiedzielismy. Czuje sie fatalnie, nie moge nic jesc i ciagle mnie mdli, od wczoraj pije ginger ale jeszcze nie wiem czy pomaga. W sumie to ja moge czuc sie okropnie tylko zeby fasolinka rosla zdrowa:)))
 
reklama
Karolina1987W musisz byc dobrej mysli, wiem o jakim strachu piszesz, bo tez to przechodzilam po pierwszej stracie.
Mdlosci to podobno pozytywny objaw ciazy :tak:, pewnie jakbym ich nie miala to bym sie martwila, mnie dopadaja rano ale czesciej ok 23:00.
U nas upaly, na caly tydz. zapowiadaja 30st. :szok:. Wkoncu mamy lato :-).
 
Staram sie byc dobrej mysli i ciesze sie z kazdej mdlosci hehe,
Dziewczyny, a ktoras z was brala zwolnienie z pracy jak sie bardzo zle czula? jak to jest w uk?
 
Karolina ja jestem na zwolnieniu od 2 miesiaca... najpierw strasznie sie zestresowałam w 7 tyg chyba miałam krwawienie. I od tamtego czasu z domu nosa nie wychylam.
Lekarz przpisał mi leki na wymioty ( mdłosci mam do dziś) schodłam niemiłosiernie - 5 kg. teraz zaczynam troche odrabiac. ale jak troche odpuscily mdlosci nie odeszły w niepamiec ( nie biegam juz 10 razy do wc tylko z 2) to teraz mam zawroty glowy i mdleje. ( mam słabe cisnienie ) i nadal na zwolnieniu siedze... lekarz stwierdzil ze juz nie bedzie probowal mnie do roboty wyslać bo i tak nie da rady.

Na wymioty dostalam cos w stylu aviomarinu... nie pamietam nawet co... ale odebralam tabletki z apteki i nie wzielam ani jednej ( wszystko w tzw koszu wyladowalo) dzwonilam do polskiego ginekologa w pl... a ten powiedzial zebym pod zadnym pozorem nie brala tych lekow bo dzialaja niekorzystnie na uklad umysłowy dziecka.

Edit: płaca jak za normalne zwolnienie chorobowe. pierwsze 7 dni bezpłatne. teraz dostaje juz zwolnienie na 4 tygodnie, a dostawałam na 2 tyg.
 
Dzieki Landrynka,
tak pytam bo strasznie sie czuje i czasami mam ochote wyjsc z pracy. Nie moge sobie usiasc przy biurku i siedziec caly dzien tylko co chwile ktos podchodzi i chce cos ode mnie a ja juz naprawde nie mam sily, musze duzo chodzic, a ten upal mnie juz dobija :/ ( jestem team leader i mam pod soba kilkanascie osob)

Schudlam juz 4kg a to dopiero 8tc:/ To nic ale jeszcze troszke i bedzie lepiej:)

Hormony mi swiruja strasznie, wlasnie ogladalam film dokumentalny o porodach i plakalam z radosci jak glupia hehe


Landrynka a ty codziennie tak sie zle czujesz czy tylko czasem?
 
Hej dziewczynki miło się ogląda , ze forum tętni życiem :-D Nie wiem jak u was ja kocham upały , ale w ciąży to mi one sprawiają bóle głowy chyba ,ze to inny powód . U mnie wielkie pakowanie torby w połowie póki co zapakowane i jutro 3rano pobudka i ruszamy na lotnisko już się nie mogę doczekać . Mam do was pytanko macie problemy lub miałyście z tzw rwą kulszową lub jak kto woli uciskiem na kręgosłup w ciąży. Coś się boję, ze właśnie to cholerstwo mnie dopadło . Wczoraj podnosząc się wieczorem zgieło mnie w połowie i potrzebowałam kilku minut żeby się wyprostować masakra jakaś . Co prawda przywalilam w tym tyg troszku godzin wiecej przy biurku , ale już sama nie wiem teraz tez czuję ten ucisk :sorry2:
 
w ciąży to ciężko jak sa upały. Poprzednia ciąża była cała końcówka w lecie i to był zły pomysł. Teraz juz chcialam wiosna. Zeby się nie męczyć.
U nas zimno i lalo może dziś będzie ładniej. Nudzi mi się tu. Niiby Kraków a wszędzie daleko do tego jestem uzależniona od autobusów i innych ludzi. A wiadomo nikt czasu nie ma.
 
czesc Kochane!

Mamcia, Karolina - no coz mdlosci trzeba po prostu przezyc! Imbir i migdaly u mnie pomagaly, ale generalnie pierwsze 33 miesiace mordega, choc i tak jestem wdzieczna ze nie tak dlugo jak u Landrynki i Agaty. Trzymajcie sie dziewczyny.
Co do zwolnienia ja mam od prywatnego gina, co do placenia zalezy czy Twoja firma oferuje wiecej niz panstwo - sprawdz umowe o prace. U mnie 13 tyg platne 100 procent wiec niech sie bujaja :) Idz pogadaj ze swoim gp zalezy jaki jest moze wypisze...

Agata, no Leon jest 2 tyg do przodu jesli chodzi o wymiary ale jak to pani ginekolog powiedziala to nie ma nic wspolnego z jego dojrzaloscia. Choc komputer ze scanu liczy tera 18.10 jako porod my nadal liczymy wg ostatniej miesiacaczki czyli ok 27.10. Imie Robert fajne, miedzynarodowe, klasyczne, nie zblednie w praniu jak to mowie :) Hubert akurat mnie zle sie kojarzy ale wiesz jak to jest. U nas kryteria wyboru te same - ma sie pisac tak samo i funkcjonowac w dwoch krajach. My z kolei mielismy problem z dziewczynskim imieniem, wszystko co mi sie podobalo bylo typowo polskie brzmienie. Na szczescie jest chlopiec wiec glowic sie bede nastepnym razem :)

Landrynko leniu**** na sloneczku ile wlezie! Strasznie sie napracowalas ostatnio pora na wypoczynek!

Towicz - milego odpoczynku!!! Na rwe cierpialam przed ciaza - na razie odpukac cisza... Mi pomaga masazer shiatsu, mysle ze mozesz zaaplikowac ipuprofen w masci miejscowo, na pewno dzidzi nie zaszkodzi, relaksujaca kapiel no i odpoczynek. Na pewno Cie dopadlo przez te dlugie godziny.

Verita - ja bym sie chetnie w Pl ponudzila! Nie martw sie tydzien przed slubem tak przyspieszy ze hoho takze odpoczywaj na zapas.

Teraz co u nas... Moj M zawiozl zwolnienie do pracy i powiedzial pani troche slow do sluchu, generalne pani w szoku, nie spodziewala sie. Myslala ze ja jestem inteligentna na tyle zeby pracowac ale nie na tyle madra, zeby sie jej nie bac i sie postawic i zabezpieczyc. Ja to jestem raczej z tych potulnych i bezkonfliktowych, zbieram do czapki wszystkie urazy ale jak wybuchne to koniec. Potem wyslalam na nia skarge do kadr i jej szefa. Zwolnienie na 3 tyg ale moge przedluzyc, do tego 100 procent platne wiec niech sie bujaja :) chcialam normalnie pracowac do konca ale skoro sie nie da... to sie nie da, nie bede ryzykowac straty nastepnej ciazy.
Mam nadzieje ze nie bedzie mataczyc na moja niekorzysc ale przeciez jestem pod ochrona prawna wiec staram sie nie denerwowac takimi rzeczami. Brzuch sie stawia, slabo mi, wczoraj cisnienie u poloznej wysokie i tetno ponad norme, wiec musze znalezc sposob na odzyskanie rownowagi.
Milego dnia ide posprzatac troche chalupke i najfaniejsze jest to ze nie musze sie nigdzie spieszyc :D
 
hej!

mamcia i jak tam, kiedy planujesz zgłosić do gp/połżnych że jesteś w ciąży? a może już to zrobiłaś :tak:? ja już miałam sporo usg w tej ciąży, prywatnie byłam w 7 tyg :tak:

verita jak wrócisz z pl to daj znać im że jesteś w ciąży, napewno od razu zrobią Ci usg.

landrynka ja też piroe wszystko razem :tak: tzn jak kupowałam płyn bio do prania i wszystkie ubrania w tym prałam, teraz już przestałam i kupowałam normalny. Nie wiem możliwe że znowu zaczne kupować bio jak się młody urodzi, a może tylko wtedy jak będzie jakaś fajna promocja w sklepie na bio :-) fajnie masz z tym ogródkiem, też bym się poleniuchowała na leżaczku ;-)

karolina ja pracowałam na popołudnie i nie brałam zwolnień bo popołudniami już wracałam do świata żywych :tak:a mdłości męczyły mnie całą peirwszą ciąże i nawet przy porodzie ;-) teraz też podobnie, mdłości prawie codziennie i jeszcze zdarza mi się sporadycznie zwymiotować, np wczoraj ale chyba przez to że u nas upały teraz i kiepsko się czuje.

towicz oj ból pleców nie jest mi obcy, a to o czym piszesz złapało mnie raz, jak wstawałam z podłogi, mój mnie musiał zbierać i podnosić bo się wyprostować nie mogłam :no: co do boli pleców w ciąży to wydaje mi się że to też tendencja jedne mają inne nie. Coś nie doczytałam, do pl się wybieracie na urlop :-)?

aleks ja bym się dwa razy nie zastanawiała, jak masz 100 procent płatne to zostań w domu na zwolnieniu, nie ma co ryzykować, tym bardziej jak ta sytuacja podnosi Ci ciśnienie :no: ja w pierwszej ciąży chciałam być twarda, pracować ile się itd teraz inaczej na to patrze, po wszystkich przejściach z drugą ciążą i krwawieniach to ciągle się o coś martwie i staram się dużo leżeć na kanapie i oszczędzam się naprawdę :tak:

Ostatnio kiepsko się czuje, może to przez te upały, a może przez to że zbliża nam się scan :baffled: w czwartek mamy jeden, potem w poniedziałek kolejny. Stres mnie zżera, co tym razem wyjdzie.. za każdym razem w tej ciąży czegoś nowego się dowiadujemy.. Srakieta z nerwów to już mnie wczoraj dopadła, tak bym chciała żeby to poniedziałkowe usg serduszka wyszło dobrze :happy:

Zamówiliśmy młodej mebelki, coś nie mogą ich dostarczyć, wczoraj przyjechał sam jeden kierowca i mówi że mi ich nie wniesie na góre (2 piętro) że może zostawić mi je na chodniku, powiedziałam że chyba żartuje jestem w ciąży i ja tego nosić nie będę i home delivery to jest home delivery. Mieli przyjechać dzisiaj we dwóch i wnieść. Przyjechali i przynieśli wsumie tylko 2 paczki (z 6) bo więcej im się do vana nie zmieściło i reszta jutro będzie. Ciekawe tylko czy znowu nie przyjedzie sam jeden kierowca?? ech w czwartek mężo ma wolne to będzie przestawiał i skręcał meble. Małej urządzamy pokoik a dla małego kącik w naszej sypialni.

Jak tam maluszki w brzuszkach? kopią? u mnie widać już z zewnątrz jak brzuch podskakuje albo skóra tak śmiesznie się rusza ;-)
 
reklama
Mnie mdlosci mecza tylko troche, w porownaniu z pierwsza ciaza. Ale cyce bola ;-), i na siku ciagle latam :tak:.
Upaly troche mecza bo musze latac jeszcze do szkoly a mam spory kawalek, mala marudzi we wozku bo goraco. Ostatnio dalam jej wiaderko z woda jak szlysmy do szkoly i miala ubaw :-), cala droge sie pluskala :tak:.
Wlasnie sie zastanawiam kiedy isc do gp mysle ze jeszcze w lipcu sie przejde.
 
Do góry