reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

dzieki kobietki za wsyztskie odpowiedzi no ja tez pewnie tak szybko usg bym nie miala zrobionego ale mialam sluz z domieszka krwi i biegusiem do lekarza zrobiono mi usg dopochwowe na ktorym dzidziusia bylo widac i pani powiedziala ze wsyztsko oki i ze niektore kobiety tak maja ginekolog mnie nie badal ale pewnie mnie taka wizyta bedzie czekala ze wzgledu na dwie moje poprzednie ciaze zagrozone chociaz w duszy gdies na dnie mam nadzieje ze bedzie wszytsko inaczej w koncu tyle lat minelo od poprzednich ciaz
a tlumacza mialyscie bo ja bylam w srode u poloznej ale ze tlumacz zachorowal to przeisala mnie na poniedzialek poniewaz mowila ze nawet jak ktos zna 100 procent angileski to sa rozne zagadnienia medyczne a tlumacz sie nalezy pozdrawiam i mielj soboty wszytskim zycze
p.s a w ktorym tygoniu zakladaja karte ciazy
 
reklama
dzieki kobietki za wsyztskie odpowiedzi no ja tez pewnie tak szybko usg bym nie miala zrobionego ale mialam sluz z domieszka krwi i biegusiem do lekarza zrobiono mi usg dopochwowe na ktorym dzidziusia bylo widac i pani powiedziala ze wsyztsko oki i ze niektore kobiety tak maja ginekolog mnie nie badal ale pewnie mnie taka wizyta bedzie czekala ze wzgledu na dwie moje poprzednie ciaze zagrozone chociaz w duszy gdies na dnie mam nadzieje ze bedzie wszytsko inaczej w koncu tyle lat minelo od poprzednich ciaz
a tlumacza mialyscie bo ja bylam w srode u poloznej ale ze tlumacz zachorowal to przeisala mnie na poniedzialek poniewaz mowila ze nawet jak ktos zna 100 procent angileski to sa rozne zagadnienia medyczne a tlumacz sie nalezy pozdrawiam i mielj soboty wszytskim zycze
p.s a w ktorym tygoniu zakladaja karte ciazy

Mi zalozyla polozna jak bylam na pierwszej wizycie w 10 tyg. a z tlumaczem ma racje u nas jak zapytala sie o cytologie to nie mielismy pojecia :) o co pyta ;)
 
mi kartę ciąży też przy pierwszej wizycie, ok5-6tygodnia(ja bardzo szybko odkryłam, że jestem w ciąży;)) a serduszko mamy słuchane już od 12tygodnia.
Shilla miałaś dużo szczęścia, że Ci usg zrobili bo jak ja czytałam o prowadzeniu ciąży tutaj to była info, że do 9tygodnia nic nie robią, jak plamisz ewentualnie każą leżeć i tyle.
Ja nigdy na wizycie nie miałam tłumacza, ale jak nie rozumiem czegoś to pytam do skutku;) a poza tym mój mąż zawsze na ważniejsze wizyty chodzi ( w sensie pierwszą, no i usg) a on medyczny angielski ma lepszy niż polski tam, że czasami ma trudność mi wytłumaczyć;) ale grunt, że zna odpowiedzi:D
 
Ja na wizytach tłumacza nie miałam, ale jak czegos nie wiedzialam to mi tak zawsze wytłumaczyła ze załapałam o co jej chodzi. Ja miałam wiecej razy usg bo w 10 i 12tyg., pozniej w 16 i 22 tyg. miałam robione szczegółowe usg z echem serca dzidzi (ze wzgledu na poprzednie dziecko). Teraz jestem w 35 tyg ciazy i mam wizyty co 2 tyg u poloznej. Z tego co mi mowila to teraz beda badac czy mi sie nie robi rozwarcie. A tak to wizyta wyglada jak pisza dziewczyny :sprawdza mocz, cisnienie, pyta sie ogolnie o twoj stan zdrowia i jak sie czujesz, od 16 tyg ciazy słuch bicia serca dzidzi.
 
Hey dziewczyny!
Właśnie trafiłam na ten wątek więc dołączam do waszego grona. Wszystkich stron pewnie nie przeczytam aby wiedzieć jakie tematy były poruszane bo za dużo tego. Ale z ostatnich wątków to u mnie było tak,że karte ciązową mi położna założyła na pierwszej wizycie ok 8tc. Usg miałam standardowo 2-w 12 i 20 tc. Mocz sprawdzają na kazdej wizycie,ciśnienie również,od 18 tyg słuchanie bicia serduszka,w 23 tyg pierwszy raz mnie położna po brzuchu "macała" i mierzyła brzusio. O tłumacza pytała ale w sumie stwierdziłam,że nie ma takiej potrzeby,jakoś sobie radzę z językiem,trudniejsze rzeczy tłumaczyła łopatologicznie więc dawałam radę, a w razie czego mam słownik w telefonie przy sobie ;)
 
Mi tez karte zalozyla na pierwszej wizycie :) tlumacza nie biore bo sie dogaduje po angielsku, na poczatku tego roku obejrzalam cala serie programu "one born every minute" i tam podchwycilam troche slownictwa, jak chcecie obejrzec to odcinki sa na stronie:

Life Begins

Te wszystkie choroby w rodzinie, o ktore pytaja na poczatku, to wiedzialam, ze nie bylo bo u mnie raczej nikt nie chorowal ale niektore tlumaczyla mi tez naokolo - do skutku :). Zreszta one maja internet w klinice, wiec mozna szybko zajrzec na jakis slownik.

Przed wizyta, jak mam jakies pytania, to sobie w domu pisze na kartce i trudniejsze wyrazy zapisuje tez zeby nie zapomniec.

Mam takie pytanie - z innej beczki :), te zdjecia z USG co nam drukuja, to one sa na takim cieniutkim papierze.. on sie zwija i podejrzewam, ze z czasem zblaknie, a chcialabym je miec na pamiatke.. wprawdzie zeskanowalam i mam na komputerze ale to co innego, bo chce zrobic album.. czy da sie je jakos zachowac? Np zalaminowac albo cos? Boje sie ze moga sie stopic od ciepla w tej maszynie do laminowania.. moze macie jakies pomysly? :)
 
szcebiotka- masz racjie co do usg ja tez slyszalam rozne opinie i sama bylam w szoku ze mi zrbili usg ale to pewnie trzeba trafic na lekarza no i pewnie tez mi usg zrobili bo poprzednie dwie ciaze mialam zagrozone moze to tez wzieli pod uwage a co do tlumacza to w mojej przychodni daja tlumacza od reki
a co do innych wypowiedzi dziewczyn same widzicie pewnie duzo zalezy od poloznej i u kazdej robia co innego ja jutro mam wizyte to po wizycie napisze co mi zrobili pozdrawiam
 
Elzu, jeśli chodzi o laminowanie to w przychodni gdzie robiłam usg była info, że nie polecają bo się zdjęcie zniszczy.
Ja zdjęcia dostałam w takiej coś a la kopercie gdzie rogi trzyma ale w przyszłości chyba w album po prostu włożę
 
Ja dziewczyny mialam Usg juz w 7tc robione ale to tylko dlatego ze niewiedzialm kiedy zaszlam (mialam po odstawieniu tabsow bardzo nieregularne cykle),wiec GP mnie wysla jeszcze przed rozmowa z polozna ,zebym wiedzial jaka date mam podawac jako ostatnia miesiaczke
 
reklama
no same widzicie opinie sa rozne kazda z nas ma swoje wlasne doswiadczenia u mnie dzis zaczal sie 3 miesiac zobaczymy dzis mam wizyte u poloznej pozdrawiam i zycze milego dnia trzymajcie sie cieplutko a co tam u was
 
Ostatnia edycja:
Do góry