reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Witam ponownie,

U mnie już po wszystkim, a właściwie to dopiero się zacznie jak nasze maleństwo przyjdzie na świat. Byłam dziś w szpitalu i zgodziłam się na próbę odwrócenia dziecka. Wiedziałam, że jeśli coś mi się nie spodoba, położna przerwie w każdej chwili i do niczego mnie nie zmuszą. Owszem nie było to miłe uczucie i nawet dośc bolesne, już miałam moment zwątpienia i wtedy położna przerwała i kazała mi się skupic na oddychaniu po czym zapytała czy się zgodzę jeszcze raz. Powiedziałam żeby spróbowała i w ciągu zaledwie minuty może nawet mniej okazało się że mała ma główke na dole. Byłam tak zaskoczona że udało się tak szybko, nawet nie zdążyłam się odezwac. Potem przez około pół godziny monitorowano serduszko i ruchy naszej córeczki. Jak narazie wygląda na to że wszystko jest dobrze. Mam nadzieję że już zostanie w tej pozycji do końca i szczęśliwie się urodzi. Przynajmniej już mnie nie bolą żebra i żołądek z powodu jej główki:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim mamuśkom:)
 
Monika19275,

to super, że wszystko poszło sprawnie i dzidzia ma już główkę na dole ! Teraz tylko pozostało spokojnie czekać na rozwiązanie :tak: Bardzo się cieszę :-);-)
 
czesc dziewczyny mam pytanko gdyz to moja tzrecia ciazy dlugo wyczekana
dwojke synow rodzilam w polsce a teraz jestesmy w uk jakie mialyscie badania jak sie wami opiekowaly polozne piszcie wsyztsko chce poznac opinie o przebiegu ciazy o porodzie w uk z gory dziekuje wszystkim
jestem w 8 tygodniu ciazy
 
czesc dziewczyny mam pytanko gdyz to moja tzrecia ciazy dlugo wyczekana
dwojke synow rodzilam w polsce a teraz jestesmy w uk jakie mialyscie badania jak sie wami opiekowaly polozne piszcie wsyztsko chce poznac opinie o przebiegu ciazy o porodzie w uk z gory dziekuje wszystkim
jestem w 8 tygodniu ciazy

wiesz badan jest na pewno mniej,ale sa-badania moczu,krwi,cisnienie,jak zazyczylam sobie na toxo to tez mi dali,usg oczywiscie w ok12tc i ok 20tc jak wszystko ok to tylko 2 a jak cos nie tak robia wiecej,badanie zlozone na zespol downa,hmmm a i z mojego doswiadczenia tu to poprostu inaczej dziala-czyli jak cos cie niepokoito idz na izbe przyjec a obejzy cie ginekolog itp nie ma tego w standardowych badaniach.A recepty typu syrop na zgage wypisuje twoj GP,nie polozna hmm no i w zaleznosci co sie dzieje ja mam np zespol ciesni nadgarstka to wyslali mnie fizjoterapeltki

powodzenia i jak masz jakies konkretne pytania chetnie pomoge
 
olcia23- serdeczme dzieki no ja juz mialam robine usg 6 tydzien i 5 dzien ciazy poniewaz mialam sluz z domieszka krwi strasznie sie wystraszylam ale zrobiono mi usg dopochwowe i powiedzieli ze wsyztsko ok i niektore kobiety tak maja wizyte u poloznej mam dopierow poniedzialek czego moge sie na niej spodziewac z gory dziekuje z a odpowiedz
 
olcia23- serdeczme dzieki no ja juz mialam robine usg 6 tydzien i 5 dzien ciazy poniewaz mialam sluz z domieszka krwi strasznie sie wystraszylam ale zrobiono mi usg dopochwowe i powiedzieli ze wsyztsko ok i niektore kobiety tak maja wizyte u poloznej mam dopierow poniedzialek czego moge sie na niej spodziewac z gory dziekuje z a odpowiedz
wiesz ona ogolnie wypyta cie o wszystko wiesz tu jest fajny link ,wiadomo kazda polozna inna ale ogolnie zrobi z toba wywiad (dane,historia zdrowia twoja ,tatusia dzidzi,mozesz ja popytac o wszystko co cie interesuje,da ci pelno ulotek itp)Ciąża w UK i jej prowadzenie / Ciąża i poród w UK / Mama i dziecko / Strona główna - Polkadot.pl

hmmm pomysle jeszcze i napisze jak mi sie cos przypomni:)
 
a ja właśnie po wizycie u położnej, dzisiaj na szybko bo właśnie się przeprowadziliśmy i zależało mi, żeby szybko się z nią zobaczyć bo niedługo usg połówkowe i nie chciałam przegapić.
Mieliśmy tylko słuchanie serduszka- jak mały pociąg, ledwie słuchawkę do brzucha przystawiła:-) cudny dźwięk
za tydzień idziemy znowu bo wszystkie papiery musi uzupełnić a ja nie narzekam bo znów usłyszę moje Maleństwo, umówiłam się specjalnie po południu więc i mój Kochany Mąż będzie mógł posłuchać
 
reklama
monika19275, ciesze sie, ze zabieg sie udal ;) chociaz brzmi to troche strasznie, mam nadzieje, ze moj synek sie grzecznie sam obruci.. bo nie wiem czego bardziej nie chce.. obracania czy cesarki :/

shilla72, ja widze sie z polozna co jakies 4-3 tygodnie (im pozniej tym czesciej), mialam dwa USG w 12 i w 20tyg, na pierwszej wizycie pobrano mi krew na wszelkie badania i drugi raz w 28 tyg zeby sprawdzic zelazo. Ponad to na kazdej wizycie sprawdzaja mi cisnienie, a od 20tyg tez sluchamy serduszka dziecka. Nie mialam zadnych problemow, takze nie widzialam sie w ogole z lekarzem ani ginekologiem. Ogolnie jest ok, ale chcialam badanie na toksoplazmoze, cukrzyce ciazowa i tarczyce, a zadnego znich nie mialam, bo robia tylko osob z grupy podwiekszonego ryzyka.. coz.. mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze. Podobna mi sie ze nie musze za nic placic :) o porodzie nic nie pisze, bo to jeszcze przede mna :)
Wizyty u poloznej trwaja w moim przypadku jakies 10 min (chyba ze mam jakies pytania), tylko ta z pobieraniem krwi byla dluzsza bo robila tez wywiad do karty ciazy.
 
Do góry