reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Maureen No to super ,ze udalo sie ...choc ja nie jestem za takim ingerowaniem :no:

karis a czuje sie ok .Choc coraz ciezej mi :baffled:
cycki mnie znowu bola jak na poczatku ,ciezkie sa ze ho ho ...
nocki jedynie co druga zarwana bo wstaje kilka razy na siku .
a jak u Ciebie ?
 
reklama
Dzięki dziewczyny za gratulacje:-).

Maureen- to namęczyłas się biedaku ale przynajmniej wszystko się udało, odpoczywaj!!!
No to teraz już tylko czekać:tak:;-), a rodzisz sama, czy ktos zajmie się dziećmi a mąż będzie z Tobą?
 
Dzień dobry :tak:

Vanilka,

ja też nie jestem za ingerowaniem, ale w perspektywie miałam tylko cc, a nie za bardzo mogę sobie na nie " pozwolić ", ponieważ mój M. zaczął nową pracę i nie przysługuje mu paternity holiday :-(
Więc muszę w miarę szybko dojść do siebie, bo zostanę sama z dwójką maluchów..

Co do pieniędzy dla tatusia - chyba nie ma nic takiego, przynajmniej ja o niczym takim nie słyszałam, a jedno dziecko już tutaj rodziłam..
Matce przysługuje 190 f chyba po 28 tyg.ciąży i potem 500f ( Sure Start Maternity Grant ) po urodzeniu dziecka - choć można aplikować wcześniej, chyba już po 33 tyg. Dziewczyny kiedyś pisały, że nie przysługuje każdemu, na formie ( pobierasz ją w Job Center ) są wszystkie wytyczne. Mam nadzieje, że nic nie pomyliłam. Jakby co - to dziewczyny sprostują ;-):tak:

Mamunia2,

ja bardzo bym chciała, żeby mąż był ze mną, w sumie nie wyobrażam sobie żeby było inaczej,
był przy obu poprzednich porodach i psychicznie bardzo mi to pomogło.. Teraz jednak nie wiem jak to się potoczy, czy akurat o danej porze, kiedy zacznę rodzic będę miała opiekę dla małej - to mnie bardzo stresuje, a jak się okazało, nie mam za bardzo na kogo liczyć tutaj :baffled:

Miłego weekendu :-)
 
Maureen to troche sie nasiedzialas w tym szpitalu....Ale najważniejsze ze wszystko sie udało!:tak: To teraz tylko trzeba czekac,aż samo sie zacznie;-)
Vanilka nie wiem,ale wątpie,nie słyszalam nigdy o czyms takim,a z tych ludzi co znam to na pewno nikt nie dostawal takze chyba nie...
Miłego dnia;-)
 
Witam po tygodniowej nieobecności. Jeszcze nie mamy neta chociaż od wczoraj powinien być, ale któryś dobry sąsiad ma niezabezpieczony to korzystamy :-). W nowej chałupce czuję się super, chociaż to nic nadzwyczajnego, nie mogę się nacieszyć:-D. Przeprowadzka była raczej męcząca (2 tury samochodem z gratami, a i tak nie zabraliśmy wszystkiego), a rozpakowywanie i doprowadzanie mieszkania do porządku trwało 2 i pół dnia. Poprzedni lokator niezły syf zostawił, w życiu nie widziałam takiego zamrażalnika:szok:, epoka lodowcowa z przymarzniętymi groszkami, kukurydzami i meetbolsami. Nawet swoje łachy w szafkach zostawił. Ale nieważne, już jest fajnie, tylko strasznie tu zimno:crazy:.
Maureen cieszę się że to obracanie dzidzi się powiodło i chyba nie był aż tak strasznie bolesne. Teraz możesz być spokojna.
Pozdrawiam wszystkie i udanego weekendu życzę.
 
czesc mamusie :) zostane mama koniec lipca i sie powoli rozgladam za wyposazeniem do lozeczka wiem ze jeszcze jest czas ale rozgladac juz sie mozna heh a wiec mam pytanie jakie kolderki ochraniacze i reszte do lozeczka macie?chodzilam po sklepie mothercare i widzialam tylko cos w stylu kolderki ale ta kolderka juz z naszywka kolorowa mam pytanie czy mozna tu w uk dostac kolderke do lozeczka ale biala i posciel kolorowa do lozeczka dzieciatka pytalam kumepli angielki ona mowila ze sie nie spotkala z czyms takim a znow polka powiedziala ze kupila taki zestaw tu w uk jesli moglybyscie pomoc bylabym wdzieczna bo ladne sa te angielskie ale troche dla mnie to bezsens prac cala kolderke jesli by sie ubrudzila a nie tylko posciel z kolderki z gory dzieki za odp :) i zycze zdrowka ):
 
ryjek,

gratuluję fasolki :tak:
Co do pościeli - owszem, można kupić komplet białej pościeli, ja mam kołderkę i poduszkę, a kupowałam je w sklepie John Lewiss. Tam tez kupiłam 2 zmiany samych poszewek, pasujących do tej pościeli wymiarami. Ochraniacz kupiłam już osobno.

ropucha,

witaj kochana z powrotem :tak: To super, że jesteś zadowolona z nowego domku, to najważniejsze.
Jednak nie ma to jak być na swoim i rządzić się po swojemu ;-)
 
Ryjek ja tez sie nad tym zastanawialam i cos znalazlam ale nie jest odpowiednie dla niemowlczka wies usuwam te informacje

Dziewczyny sorki za zamieszanko:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:


Ja myslalam zeby tu kupic lozeczko a w PL zaszalec zakupowo na allegro.... posciel ,kolderke i poduszke(wiedzialam zestawy posceili po 32,50zl) a pozniej mama wysle mi paczke.
Mam sprawdzona firme i za 20 funtow dostarczaja 20kg paczki z drzwi do drzwi. Taki mam plan na teraz jezeli oczywiscie nic tu ciekawego w Anglii nie znajde a w Pl kupie jakies rzeczy. Ale jezeli dziewczyny podadza tu jakies fajne linczki i pomysly to kupie tu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
smoniq,

w opisie i kołderki i podusi jest napisane, że są rekomendowane od 12 miesiąca ...
Poduszka powinna być bardzo płaska jeśli dla noworodka, a w zasadzie położne na początku wcale nie zalecają poduszek ;-) Ale wiadomo - zrobisz, jak uważasz :tak:
 
Do góry