reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Witam wieczorkiem!

Ja tylko na chwilkę bo moi chłopcy od czwartku chorują, biedaki mają gorączkę i okropny kaszel, w dzień jeszcze jest dobrze nawet nie potrzebują syropu ale noce.....masakra!!! Mam nadzieję, że już im to przejdzie, bo i ja pomału wysiadam:(

Dobranoc dziewczyny:)
 
reklama
Maureen dzieki za twoja czujnosc :-) nie kupie definitywnie!
Juz usuwam ten post aby nikt nie skusil sie kupic.
Dzieki jeszcze raz ,powiedz mi co ty kupilas dla swojej dzidzi???
Co prawda jeszcze zupelnie sie nie rozgladalam wiec daj kochana jakies wskazowki:)))))
 
Ostatnia edycja:
smoniq,

kochana, nie ma za co, po to tu jesteśmy, żeby sobie w miarę możliwości doradzać i wspierać się nawzajem :tak:
Ja tak jak już pisałam - dla Amelki kupiłam komplet pościeli ( suitable from birth ) i 2 komplety poszewek do tego, jeszcze osobno ochraniacz i prześcieradełka, wszystko w Johnie Lewisie. Łóżeczko Mamas&Papas z możliwością rozłożenia z czasem na toddler bed. Ale to było prawie 2 lata temu. Mała śpi w nim do dzisiaj, ma tylko ściągnięte szczebelki z 1 strony i założone zabezpieczenie.
Dzidziusiowi, na którego czekamy kupiliśmy na razie kołyskę ( na Ebayu ), myślę że posłuży ze 3-4 miesiące, w tym czasie planujemy Amelce kupić większe łóżeczko, a dzidzia dostanie tamto w spadku po siostrze. Pościel do kołyski kupiłam tez na Ebayu ( z Mothercare ), tam w komplecie jest prześcieradełko, ochraniacz i cieniutka kołderka - bez poszewki, właśnie ta kolorowa, którą pierze się całą. Na zmianę kupię jeszcze śpiworek.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :tak: Jak masz jakieś pytania, to dawaj śmiało ;-)

mamunia2,

o rany, biedni Ci Twoi synkowie, znów chorzy.. Tobie tez nielekko.. trzymaj sie jakoś, a dla Alusia i Dominiczka życzenia szybkiego powrotu do zdrówka !
 
Ostatnia edycja:
Maureen strasznie Cię przepraszam ale dopiero teraz przeczytałam :-(
Kurcze tak mi głupio!! Ale taka zalatana byłam przez ostatnie kilka dni
i nawet nie miałam kiedy wpaść i poczytać a wszystko chętnie bym Ci napisała :-(
Ehhhhhh uspokoiłabym Cię wtedy na pewno na ile tylko by się dało!!!
Ale teraz jesteś już po i mam nadzieję wszystko dobrze poszło....


Edit:

No i doczytałam...
Cieszę się strasznie Maureen że się udało :-D :-) :-D
Mam nadzieję że Cię pytali czy zgadzasz się na obecność i ingerencję studenta...
W takich sytuacjach zawsze można się nie zgodzić!!!
Oby dzidzia już tak została i plum było szybkie ;-)
A powiedz mi Ty wczesniej miałaś już kiedyś tak, że dzidzia się nie odwróciła??

Co do ingerencji tego typu, to moje zdanie jest takie
że jest to bardzo trudna sutuacja i dlatego każdy ma prawo decyzji...
Jak się nie jest w jakiejś sytuacji, to wszystko nieraz wygląda inaczej...
Cesarka czasem bywa jeszcze bardziej niebezpieczna, bo to zawsze operacja...
Każdy organizm może znieść ją w inny sposób...
I oczywiście każdy ma inne warunki i możliwości...

Najważniejsze że wszystko poszło dobrze choć napewno bardzo się stresowałaś
zwłaszcza że to długo trwało...
Ja pamiętam że też strasznie długo czekałam na wolną salę operacyjną,
bo taki zabieg może się odbywać jedynie,
jeśli sala jest przygotowana do cc w razie czego...


Mnie również nic nie wiadomo żeby tatusiowie dostawali jakieś dodatkowe pieniądze za urodzenie dziecka w UK...
Chyba w P-lu coś takiego funkcjonowało kiedyś...
Ale mój poród był już prawie 3 lata temu więc mogło się zmienić co nieco...

Wypłata SMS zależy od dochodu więc trzeba się kwalifikować...

kingusia1991 Tobie wkładali ręce "do środka" przy odwracaniu dzidzi??
Ale to już chyba w czasie porodu tak??
Tego to jakoś nie mogę sobie wybrazić wcześniej niż w czasie porodu....

mamunia, smoniq ja również składam Wam spóźnione gratulacje z okazji urodzenia siostrzenic!!!
Ja także jestem szczęśliwą ciocią małej ślicznotki i kocham ją taaaaaak mocno!!! :-)

Ropucha super że Ci się podoba na "swoim" jak to sie mówi... ciasny ale "własny" ;-)

mamunia2 zdrówka dla Twoich chłopaków!!

U nas też jakieś choróbsko zaczyna się pojawiać... :-(
Szymowi w czwartek zaczeły ropiec oczka i pojawił się kataros...
A mnie znów złapały zatoki...
Ropa spływa mi do gardła i boli jak nie wiem :-(
Ostatnio coś mam ciągle problemy z zatokami .... wrrr

Nie było mnie kilka dni i zrobiły mi się zaległości forumowe...
Zalatana byłam strasznie, bo tak wypadło że w niedzielę znajomi wracają
spowrotem do Polski, więc trzeba było wykorzystać czas na maxa :biggrin2:
Było więc szlaleństwo wyjazdowe- spotkaniowo- zabawowe i -grillowe :-D
Wszystko super się udało nawet urodzinowa niespodzianka wczoraj
planowana na szybko właściwie w jeden dzień!!! :tak:

A dziś za to mam humor zjechany po całości
bo przez ten wybuch nici z naszego wylotu do p-la...:angry:
A tak już chciałam jechać do rodzinki :-(
Teraz nie wiadomo kiedy się uda a wszystko było zaplanowane i tak ładnie się składało....
Żyłam tym każdego dnia od kilku tygodni...:-:)-:)-(

Zaliczyłam też Triple Test u położnej ale poza tym lipa...
przełożyłam scan bo jeszcze nie wiedziałam, że nigdzie nie polecę :-(
teraz przydałoby się p[owrócić do wcześniejszego terminu...
POgdała ze mną chwilę ale jakaś taka była mało sympatyczna i wogóle...
Normalnie mnie wkurza, że za każdym razem mam inną położną :angry:
Ta wogóle mi nie przypadła do gustu :no:

Od tyle u mnie i ode mnie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam się z kawką ;-)

Moje dziecię znów wstało przed 6, ech.. a tak bym sobie dzisiaj pospała..

Vilemo,

nic nie szkodzi, na szczęście to już jest za mną ;-)
Tak, oczywiście że się pytali, ja się zgodziłam, bo dzień wcześniej miałam z nim konsultację i robił mi tez scan i w ogóle był bardzo miły, więc nie odmówiłam - w końcu jakoś muszą praktykować :-D
Wcześniej moje dziewczyny przybierały prawidłową, główkową pozycję do porodu, pierwszy raz dzidzia mi się zbuntowała :-D

Przykro mi bardzo, że Wasz wyjazd do Pl nie wypalił, tym bardziej, ze tak się na niego cieszyłaś :-( A wiadomo mniej więcej, kiedy znów przywrócą loty ? Może szybko i jeszcze polecicie, co ?
Fajnie, że się troszkę odstresowałaś ze znajomymi ;-) A swoja drogą, to zauważyłam, że coraz więcej osób wraca do Pl.. W przeciągu miesiąca 2 moje koleżanki z rodzinami wróciły do kraju. A jak to u Was wygląda, w Waszych regionach ?
Poza tym życzę zdrówka, żeby choróbsko Cię bardziej nie rozłożyło ;-)


Miłej niedzieli Babolki :-)
 
witam Was mamusie :)
a wiec Maureen dziekuje za odpowiedz :) sprawdzalam sobie stronke z tym sklepem bo niestety u mnie tego sklepu nie ma i jak sie zdecyduje to musze sie okolo 30mil przejechac by dotrzec do sklepu ale czego sie nie robi dla dzidzi :) tylko jak tak ogolnie czytam fora to sie zastanawiam czy cos takiego bedzie przydatne heh bo bedac ponad miesiac temu w Polsce kupilam rozek-becik no i ogolnie mysle o spiworku a rodzac w lipcu powinno byc cieplo wiec nie wiem czy to dobry pomysl heh a jeszcze jak piszecie ze niezbyt podusia i kolderka dla niemowlaczka heh jak to dziwnie byc poraz pierwszy mama i nie miec o niczym pojecia i nad wszystkim sie zastanawiac ;)
ale tak jak piszesz Maureen jesli w tym sklepie sa i kolderki i poszewki na te kolderki bo tylko na szybko luknelam na ta strone moze pozniej bardziej obczaje:) bo mialam nawet na mysli z Polski sobie wlasnie bratowa poprosic by mi kupila mialam pomysl jak Smoniq i wyslala ale z drugiej strony podusia kolderka i poszewki troche rozmiarowo jest a no wiadomo i kazdy ma inny gust i jesli by mi sie jeszcze cos nie spodobalo hmmm co radzicie wiecej na ten temat ?? :) sorki ze mecze ten temat ale naprawde to mnie zastanawia jak najlepiej to rozwiazac heh milej niedzieli zycze :)
 
Witam Was moje drogie,
maureen cieszę się, że się udało i jakoś to zniosłaś, ja się umawiam do położnej zobaczymy jak moja mała teraz sobie leży:happy:
mamunia2 zdrowia dla twoich słodziaków
ropucha to fajnie że ci się podoba nowy domek
vilemo mam nadzieję że jednak jak najszybciej jednak polecisz byle bezpiecznie

A u mnie synek 2 dni miał temperaturę, ale teraz od 12 w nocy narazie nie ma, też ma katarek narazie się bawi więc mam nadzieję, że najgorsze już za nim
Piękna pogoda dzisiaj więc dzisiaj poiedzimy na ogródku:-D
miłego dnia
 
hej dziewczyny!
ryjek moim zdaniem kolderka dla niemowlaczka sie jak najbardziej nadaje:tak:A jesli chodzi o podusie to nie zaleca sie przez pierwsze pol roku zycia,lepiej jak dzidzia spi na plasko.Ja mam termin na poczatek sierpnia wiec bedzie cieplo i nie zastanawialam sie jeszcze nad tym,poduszki nie bede kupywac na pewno,wystarczy jakas cienka kolderka albo kocyk,a pozniej jakas grubsza kolderka...Wiem ze np tez w kiddicare mozna kupic kolderke+osobno poszewke itd.zreszta nie musisz koniecznie jezdzic,zawsze mozesz sobie zamowic przez internet:tak:
Pozdrawian i milego dzionka zycze;-)
 
Madzia w sumie myslalam o tym by przez neta zamowic ale jak sie zobaczy na wlasne oczy dotknie to zawsze czlowiek pewniejszy tym bardziej ze nieraz cos moze sie troszke kolorem roznic np poszewka ale zobaczymy jak zrobimy no ja na poczatek tez na pewno zrezygnuje z podusi bo coraz wiecej takich glosow slysze heh by zrezygnowac :) wlasnie tak sie rozgladam za sklepami jakie sa w uk dla dzieci bo u mnie mniejsza miejscowosc i jest tylko mothercare a zaraz sobie w necie obczaje ten ktory Ty podalas :) kojarzycie jeszcze jakies sklepy dzieciece ??:) milej niedzieli :)
 
reklama
ryjek,

ja przyznam Ci się, że większość zakupów robię na ebayu, np. pościel do kołyski, nową z Mothercare wylicytowałam za 14.50f + przesyłka, a nowa kosztuje 26.99f, więc chyba się opłacało ;-) W ogóle lubię szperać i wyszukiwać okazje, czasem kupię coś nowego, czasem używanego, co wiem, że nie będzie zniszczone, bo np. krótko używane - kupiłam dla dzidzi też bujany fotel do karmienia za 40f, nowy taki kosztuje 180 :tak: Żeby zminimalizować koszty, większe gabarytowo rzeczy wyszukuję z mojej miejscowości lub pobliskich ;-)

Jeśli chodzi o sklepy, to podam Ci jeszcze linki :

Vertbaudet – Maternity, Baby & Kids’ fashion & homes collections at great prices

Pushchairs | Prams | Strollers | Car Seats | Baby Equipment - PreciousLittleOne

Nappies, Clothing, Bedding products at Kiddicare | Online baby shop | Nursery Equipment

Mothercare - Maternity Clothing, Baby Clothes, Pushchairs, Nursery Furniture, Car Seats, Preschool Toys and Baby Essentials

Może akurat coś Ci się przyda :tak:
 
Do góry