reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

witam dziewczyny!!!

od razu napisze ze w moim szpitalu badaja dlugosc szyjki i jak to tam wszystko wyglada :tak:

Towicz kochana!!! duzo sily, jak u Was? napisz cos wiecej? przesylam Wam pozytywne mysli!

Przepraszam ze zaniedbalam forum :-) strasznie duzo u nas sie dzieje.. Amanda dostala ospe, w miedzy czasie Robert zapalenie oskrzeli i oczywiscie (juz wychodzimy) na koniec on tez dostal ospe :baffled: ciezko bardzo jestem przemeczona tymi chorobami, nie ma lekko :confused2:

lilith o matko Ty za chwile rodzisz :-)
 
reklama
hejo,
Dawno mnie nie bylo ale czytam Was! Lilith powodzenia niedlugo!!! Ale polecialo szybko!
A co tam u reszty ekipy? Towicz mam nadzieje kochana ze Maxik ok?
Verita, ile jest przerwy miedzy twoimi ksiezniczkami? jak ogarniasz 2 maluchy? Czy karmilas piersia starsza corke jak zaszlas w ciaze? Pytam bo rozmyslamy czy sie nie rozmnozyc jeszcze raz wkrotce :)

Teraz troche o moim lobuzie- Leon:
- sam siedzi i siada podciagajac sie o rozne przedmioty, lub przekreca sie na brzuch zarzuca noge pod siebie i siada
-wstaje i stoi w lozeczku, przy meblach
- raczkuje
- ma 2 dolne jedynki i chyba wlasnie rosna gorne zabki, bo maruda straszna
- malo mowi, glownie aaaaaa, eeeee,oooooo, raz czy dwa mymknelo mu sie najcudowniejsze slowo swiata TATA ;p
- jest bardzo radosny, pogodny chyba ze bola zabki
- ma wielki apetyt - oprocz dwoch stalych posilkow i przegryzek chrupkowych i owocowych, cycek 5 razy dziennie i ze 2 razy w nocy
- wazy 10 kg i jest od urodzenia na 91 centylu.
- ulubione zajecie to gonienie kota i niestety szarpanie go za ogon....

Wklejam Wam Leosia :)
web-1-44.jpg
 

Załączniki

  • web-1-44.jpg
    web-1-44.jpg
    13,1 KB · Wyświetleń: 52
Jaki Leos sliczny jak dziewczynka. Karmilam corke do połowy ciazy mniej wiecej. Jest 16 miesięcy roznicy. Akurat. Nie jest źle jak to straszyli ale na wakacjach tez nie jestem :-D
 
Witam Mamuśki :)

Chciałam zapytać, bo to chyba jakaś nowość, koleżanki kilkulatków nie znają sprawy ;) Czy decydujecie się na szczepienie na Whooping Cough w ciąży? Ponoć teraz szczepi się już w 27 tc. ze względu na dużą umieralność dzieciaczków przed pierwszą dawką dla niemowlęcia. Sama nie wiem co o tym myśleć?

Co do szyjki macicy, też mnie ostatnio zastanawiała ta kwestia, o coś mnie pobolewa tak od środka dziwnie i pomyślałam, że w razie problemów z szyjką, nikt ich nawet nie odkryje :baffled: W ogóle mam wrażenie, że moja ciąża prowadzi się tu sama. Mam porównanie, bo 4 lata temu rodziłam w PL. Nie mam pojęcia jak wygląda moja morfologia, nie wiem jak wysoki mam cukier (w pierwszej ciąży miałam bardzo niski, przez to słabłam, teraz czasem zakręci mi się w głowie, ale słyszę, że "to normalne"). Ciśnienie 90/60 to jest ich zdaniem idealne ciśnienie. Skórcze macicy (nawet po 5-6 na doę) przed 20 tc. "to normalne". Żylaki na jednej nodze mam koszmarne, kilka sporych wylewów, do tego wystająca gruba pozwijana żyła biegnąca od stopy po kolano, podobne pozwijane w pachwinie, a nawet koszmarna na wardze sromowej "to normalne. Jak Cię boli, bierz paracetamol". W PL dostawałam leki, smarowałam żelami, tutaj niczego nie chcą dać, zalecają tylko pończochy przeciwżylakowe, a te niestety do pachwiny nie sięgają... Wszystko co się dzieje z ciężarną jest tu "normalne i naturalne", niestety mało mnie to pociesza, bo kiedy kobieta jest na skraju poronienia, słyszy to samo. Jedną ciążę straciłam, nikt nawet się nie zainteresował tematem. W PL miałam jednego, zaufanego ginekologa, co 3 tyg. badał mnie, robiłam krew, mocz, kierował do specjalistów jeśli było trzeba. Tutaj za każdym razem widzę inną położną, w dodatku tylko po to, żeby pomacała mnie po brzuchu, zmierzyła ciśnienie, zapytała jak się czuję i nawet jeśli powiem, że fatalnie, potwierdziła, że to normalne :)
 
A daj ty spokój z tym krztusciem. Nie ma żadnej dużej umieralności. Propaganda. Niech ci pani madra powie jak duży jest wskaznik poronien po szczepionkach w ciąży . Parqcetamol sie bierze tylko jal sie musi a taka sCzepionke chca dac ot tak sobie?? Nir ma zadnych badan ktore potwierdzily ze pomaga to ma ciezarnych ochotniczkach terqz badaja. Nie dak sie zastraszyć
 
kaliena oni wiedza ze stracilas ciaze? bo wtedy opiek a jest zupenie inna, a co do zylakow , co moga ci eteraz zrobic? nafaszerowac lekami, leipeij juz te ponczochy ,. Krew ci pobieraja chyba 3 razy i jak jest cos zle to dopiero mowia ,jak jest dobrze to nie zawracaja glowy,ale zawsze mozesz spytac lub zazadac badania np na poziom zelaza , ja tak zrobilam i okazalo sie wnormie. Po prostu w pl jest 1000 badan i potem taka osoba chodzi struta ze moze cos nie tak, tutaj inaczej, nie stresuja,nie pchaja lap tam gdzie nie powinni ( moja znajoma w pl wlasnie w tamtym tygodniu po takim badaniu ginekologicznym dostala skurczy i wczesniaka urodzila). I wierzmi ze jak cos bedzie nie tak to bedziesz pod dobra opieka. Jak cos cie niepokoji to jedz do szpitala tam cie od razu podlacza i usg zrobia, i mozna tak jezdzic jak tylko sie niepokoisz
 
Verita, dzięki za odpowiedź. Właśnie trochę się przestaraszyłam w pierwszej chwili tą umieralnością na ksztusiec, zwłaszcza, że mam w domu przedszkolaka, ale z potem zaczęłam się zastanawiać, czy taka szczepionka nie ma żadnego negatywnego wpływu na dzecię? Paracetamol to mam wrażenie, że nie tylko jak trzeba każą brać, bo żylaki bolą mnie, czasem czuję jakby mi miało żyły rozsadzić, takie ciśnienie, ale jakoś nie wyobrażam sobie brać na to przeciwbóli. W PL brałam tabletki, które są bezpieczne w ciąży, smarowałam nogę liotonem i od kiedy zaczęłam kurację, nie pogarszało mi się, a tutaj w jakim tempie się pogarsza, że jak pomyślę, że jeszcze 4 miesiące, to lekko mnie to załamuje. Kupiłam lioton w PL aptece i smaruję, zawsze to jakaś ulga. Właśnie to mnie dziwi, że głupiego żelu na heparynie nie dadzą, a paracetamol ale i owszem :baffled:

Wiedzą, że poroniłam, ale to była 5-tygodniowa ciąża, więc dla nich jeszcze nie godna uwagi, nawet przy fakcie, że leczę się na niedoczynność tarczycy, która to może właśnie powodować poronienia. Nikt nie zlecił mi sprawdzenia poziomu TSH, po prostu "to normalne, naturalne". Kiedy zaszłam w ciążę miesiąc później, musiałam prosić się u położnej o skierowanie na TSH, bo ona w standardzie tego nie ma, to dlaczego ma mi wypisać?

Krew miałam pobieraną w 8 tc (żelazo, hiv i inne kiły), teraz mam skierowanie na 28 tc (powtórzenie tego co poprzednio). Więcej pobrań nie będzie. Z tego co czytam w necie, mam wrażenie, że co region to obyczaj. U mnie jakoś licho to wszystko wypada.

Zastanawiam się jeszcze nad badaniem na GBS. Kojarzycie taką bakterię? W PL miałam w ostatnim miesiącu takie badanie, wyszło pozytywnie, przed porodem musiałam dostać dużą dawkę antybiotyku dożylnie (miałam CC, przy naturalnym porodzie dziecko też od razu dostaje antybiotyk). Teraz widzę, że tutaj tego adania nie robią... Boję się, że znowu zrobią oczy, że wydziwiam, a ta bakteria o ile dla matki jest zupełnie niegroźna, o tyle dla maluszka bardzo :(

Znowu mnie się wydaje, że przy badaniu ginekologicznym, widać chociażby stan szyjki, a tutaj dopiero jak zacznie się poród, to zauważą...

Na IP chyba kiedyś się zgłoszę, żeby mi jeszcze jedno USG zrobili, bo przez 20 tygodni nie sprawdzać, czy maluszek rośnie? Zwłaszcza, że starsza córka ma wpisaną hipotrofię po urodzeniu...Zapisali sobie informację i tyle.
 
Kaliena nie zamartwiaj sie na zapas, w pl zlecaja ciagle jakies badania, co wizyta to na samolot.. Tu jak wszystko idzie zgodnie z planem to tak jak napisalas wczesniej " ciaza sama sie prowadzi" oni tu uwazaja, ze im mniej sie ingeruje tym lepiej. jesli masz jakies obawy to zadzwon do szpitala o pogadaj z dyzurna, moze kazac ci przyjechac. Ja mialam bol brzucha przez 2 dni i kazali przyjechac, zbadali mnie w 100% i bylam pewna, ze jestem w dobrych rekach :-)
 
reklama
Zadne szczepienia :szok:
GBS sprawdzają.
Na początku ciąży świrują trochę, źle reagowali na to, że biorę lutkę ale tak poza tym to jak piszą dziewczyny, robią wszystko jak należy i gdy jest ku temu podstawa. To nie tak, że mają wszystko gdzieś i ciągle mamy jeść paracetamol. Kiedyś już o tym pisałam, że jak bardzo komuś zależy może iść do guma, tam przebadają Cię z góry na dół i ginekologicznie oczywiście też. Ale z szyjką bym nie ryzykowała tak.. Jak już to tylko i wyłącznie na usg a z tym chyba takiego problemu być nie powinno. Jeśli chodzi o usg to w pl też normalnie robi się już 3, chcesz więcej, a jest wszystko ok to idziesz prywatnie. Mocz sprawdzają mi teraz co tydzień, krew też często. Co do położnej, to nie mam.. u mnie trochę inaczej to wygląda bo chodzę tylko do lekarki, ona też robi mi cc.
W pl to ciągle coś chcieli, ciągle badania, grzebanie etc, a tu spokój.
A dolegliwości ma większość kobiet, żylaki, ciśnienie, upławy i inne bóle.

Skąd jesteś i kiedy miałaś usg robione? Bo chyba teraz niedawno?



Aleksiel faktycznie, on jak dziewczynka, śliczny!

Agatakat tak, już niedługo i nawet nie wiem kiedy to tak zleciało, szok. CHyba, że to przez ciągły remont..to i czas ucieka :D


Robiła któraś z Was tu sesje swojemu maleństwu??
 
Ostatnia edycja:
Do góry