reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

U nas tez dzien za dniem ucieka. Tez duzo spacerujemy. Maly jest kochany i slodko spi a dzieciaki lataja. Juz kilka nocek podrzad mamy przespanych :).
 
reklama
Hej. Żyję. Urwanie d .. z dwójka. Myślałam, że będzie latwiej...i po kolkach idą chyba zęby...

Lilith - persil non bio. Plyn comfort. Kolki - infacol, do nosa - calpol baby. Tyłek Metanium, kapiel z Hippa z pl sklepu. Pępek po 12 d odpadł. Nie moczyłam a psikalam octaniseptem. Byl po prostu gruby i potrzebowal czasu
 
Bardzo dziękuję za radę :-D ale że trochę już minęło to kupiłam ahaha pierdołki sama i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Byłoby fajnie jakbyście jeszcze napisały co brałyście ze sobą na CC. wiem już by kupić sobie pieluchomajty bo są najlepsze. Ale tak poza tym..
I druga sprawa to te szczepienie i wit. K.
Czy to prawda, że po zastrzyku z niej i tak należy dziecku ja podawać plus d3 zakupić?
Róźne opinie słyszałam, my będziemy na mleku modyfikowanym jechać i niby wtedy już nie potrzeba. A po co mam w dziecko za dużo pchać..
U mnie im bliżej to chyba większa panika, zaczynam sobie przypominać co było przy córce a teraz już o tym zapomniałam i ojej a to jeszcze się to przemywa i to podaje etc. Np tak mam z herbatkami plus wodą..
 
u mnie urwanie głowy z 1 :]

lilith:

witamina K to albo 1 zastrzyk po urodzeniu albo krople i wtedy chyba po urodzeniu a potem pare dni po i tydzień po (czy jakoś tak) - położna podaje. 3 dawki.

witamina D polecana przy kp i to też w uk dopiero od 1go miesiąca.

a cc nie miałam. powodzenia na skanie!
 
Ja na cc wzielam koszule z rozcieciem bardzo przydatna majty jednorazowe ale i tak dawali bo niby moje za wąskie byly wiec kup 18-20 rozmiar. Gumki do wlosow bardzo przydatne. Klapki pod przysznic. Szlafrok cienki zeby mi tylka nie bylo widać.
Z witaminą k to jest tak ze możesz brać lub odmówić. Ja nie chcialam ale mój mąż sie bal bo mu nagadaly więc zgodzilam sie na zastrzyk. Jest jednorazowo i potem już nic dawać nie musisz. Lub krople. Daja w szpitalu a potem dajesz w domu przez jakis okres. Niestety po kroplach duzo dzieci ma kolki wzdecia itd więc lepszy zastrzyk. Dzieci w szpitalu nie szczepia a jeśli by chcieli to możesz się nie zgodzić. Tutaj jest to nieobowiązkowe i nikt problemów nie robi. Wit d sama zobaczysz moze byc dużo słońca i wtedy pp co dawać. Pępka niczym nie traktować szybciej odpadnie. Nie wiem co jeszcze napisać
 
Bardzo Wam dziękuję.
Czyli rozumiem, żeby na razie nie kupować witK a d3 niech leży i wiadomo.
Co do wit.K słyszałam, że w pl podają również zastrzyk ale później i tak należy jeszcze podawać krople i nie wiem po co.. również słyszałam, że po kroplach boli brzuszek.
Szczepić nie chcę za bardzo. Z córą w pl miałam problem, z mmr mi się udało bo akurat przylecieliśmy tu więc to odłożyłam mocno w czasie.
Chce małego szczepić ale tylko na to co sama wybiore, nie sądze by szczepienia na choroby, których już w zasadzie nie ma były potrzebne.. ale np rozważam rotawirusy. Dopiero zabieram się powolnie za czytanie o tym, by na spokojnie z moim przedyskutować i zdecydować. Oni tu chyba jakąś manie mają ze szczepieniami :-D
Co do cc trochę się denerwuję i dalej widzę, że zapominam o podstawowych rzeczach, jak np. klapki :tak: CC mam w czwartek, bardzo chcę wyjść w sobotę najpóźniej, liczę że się uda.

Wiecie może, czy powinnam brać np czajnik ze sobą do mleka dla małego? Liczę, że niedługo zobacze się z neo co wszystko wytłumaczy bo trochę tych pytań mam a nie chcę ze wszystkim zostawać na ostatnią chwilkę.
 
Oni maja butelki i mleko i nawet pytaja jakie chcesz podać. Ze szczepieniami dzieci to nie ma nacisku bardziej w ciąży chyba im odbija a teraz tylko zglosilam na 8 tyg ze nue będę i tyle.
Ale czas szybko leci juz bedziesz rodzic za chwilke trzymam kciuki i daj znac
 
Zdziwiło mnie to, że mleko mają i dają. Fajna sprawa bo już kombinuje co i jak, nawet o jakiś starterach do szpitala czytałam :-D Jednak co miejsce to może być inaczej, dlatego tak się niecierpliwie o jakieś spotkanie by wypytać co i jak. Nie mam swojej położnej, tylko i wyłącznie lekarke a do gp nie chodzę, zresztą jestem w trakcie zmiany a on i tak nic mądrego mi nie powie :-)
Teraz jestem na etapie poszukiwania lepszego mleka, tyle tego, że nie wiadomo które wybrać :-D

Jak Wam dzień mija? Moja na trampolinie z przyjaciółką, przynajmnij się wymęczy, grilla by się zrobiło ale nie wyrabiam w taki upał, bardzo zle się czuje.. za to ciasto się udało, takie w sam raz na ochłodę :tak:
 
Ja przeszedłam wszystkie trzy ogólnodostępne i byla na aptamilu teraz juz kupujemy kozie i rozne roślinne. Kazdego po trochu. Mnie tez zdziwilo ze oni maja mleko i butelki jednorazowe w szpitalach i jeszcze pytaja jakie chcesz ale co kraj to inne srodki fimansowe na ludzi
 
reklama
Kurcze, poszłam sobie dziś na stronkę dzieciak.co.uk. Od tak, pierwszy raz chyba. I czytam jakieś tam artykuły a tam o odbieraniu dzieci. Nie pierwszy już raz zresztą widzę coś podobnego.. wczoraj z mężem zdecydowaliśmy o nieszczepieniu małego i teraz chyba popadłam w lekką panikę jak to będzie.. w dodatku nie jestem pewna co do wit.k. Nie wiem czy jest sens to podawac.. szczególnie w tak dużej dawce..
Niby mamy prawo nie szczepić ale jednak.. co jak ktoś uzna, że to szkodzenie?
 
Do góry