reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Lilith, jesteśmy niemal sąsiadkami (St Helens).
Z tym GBS zgłupiałam, bo według rozpiski, pobranie krwi mam jeszcze tylko jedno w 28tc, ale to tylko żelazo i generalnie powtórzenie tego, co w pierwszym trymestrze. Muszę zapytać położną.

Wiem, że żylaki są normalne w ciąży, w pierwszej też miałam, ale te aktualne mnie szokują. Bolą nawet same z siebie, efekt rozsadzanych żył kiedy wstaję z łóżka też nie jest przyjemny, no i nie wiem jak ja przeżyję poród, z żylakiem, który sprawia, że jedna moja warga sromowa wisi dwa razy niżej, niż druga (sorry za szczegóły ;) ) i boli po zwykłym seksie, a czasem ot tak, sam z siebie.

Mocz miałam badany 2 razy. USG połówkowe robiłam 2 tygodnie temu. Najbardziej interesowało mnie serduszko, pani doktor stwierdizła, że na tym etapie może mi potwierdzić, że jest zdrowe tak na 40%. W PL są 3 USG, tutaj przez 20 tygodni nikt dzieciaczka już nie ogląda. Może zostałam rozpieszczona przez Polskich lekarzy, którzy często sprawdzali czy dziecko prawidłowo się rozwija, zapewniali, że wszystko jest w porządku, kiedy słabłam, robili mi badania. Czułam przynajmniej, że ktoś się tym interesuje. Tutaj tylko mam nadzieję, że faktycznie nie dzieje się nic złego.

Byłam raz na prywatnym USG...chciałam potwierdzić ciążę, czy jest dobrze umiejscowiona, czy serduszko bije. Trafiłam do "ultrasound boutique" w moim mieście... Jakiś różowy cukiereczek, bo na pewno nie przypominało to gabinetu lekarskiego, wystarczyło aby sprawdzić to, co chciałam, ale nie mam przekonania co do tego, że zbadaliby mi tam dobrze malucha na późniejszym etapie.
 
Im mniej imgerencji w ciazy tym lepiej. Usg tez nie jest naj. Wplywa na mózg rozwijającego sie płodu. Czytalam na ten temat. Badanie moczu mi robila co wizyte czyli 6 razy le kupilam za grosze paski na ebayu w razie w
 
śliczny Leoś!

andzia: ja też miałam taki plan, ale za szybko poszło...

kaliena: GBS powinni Ci zrobić, bo jeśli poprzednio miałaś to takie jest zalecenie (tylko im przypomnij) a jeszcze jako opcja: podobno jeśli koło 37 tygodnia robią Ci wymaz na jakąś infekcję na przykład to i przy okazji GBS badają. więc możesz GP poprosić/wymóc :] a i myślę, że jak poprosisz w szpitalu to i spotkanie z lekarzem się da załatwić..

a na krztusiec się szczepiłam, i córcię też szczepię na wszystko, choć z opóźnieniem - ale to po części dlatego, że w lnd i publiczny transport w wiecznym użyciu, więc na różne rzeczy można trafić.

pozdrawiam
 
He he ale jestem zakręcona , zeczywiscie IP- Izba przyjęć, odkąd jestem w ciazy mam problemy z myśleniem he he :-) dzieki :-)
 
Cześć dziewczyny, macie moze jakieś namiary na dobry wózek ? Moze któraś juz sprawdziła jakiś model:-) Chciałabym kupic 3w1 :-) Mieszkam niedaleko Northampton:-)
 
Kaliena wieczorkiem Lub rano napisze Bo dzis zawalony dzien, jeszcze jestesmu w Crosby, cora ma tu tance a Ja juz wymeczona. Gbs robi sie przed porodem dopiero o ile rodzisz sn.
Verita, wkleje linka w domu do tego fotografa, to powiesz Co sadzisz.
Witaj Magda :-) my mamy cc wiec nie interesowalam sie tym.
 
A była któraś z was w 40 tc na wizycie w Birth Centre?? Jak wygląda taka wizyta?? Co później?
Aha i co to jest to badanie GBS?? Ja takiego nie miałam... W sumie to tu w UK żadnego badania nie miałam oprócz badania krwi i moczu a i ciśnienia oczywiście...
 
reklama
Andzia: właśnie czytałam o GBS:

Paciorkowiec grupy B (Streptococcus agalactie lub group B streptococcus – GBS) jest bakterią odpowiedzialną obecnie za większość przypadków wczesnych zakażeń u noworodków, w tym ciężkich zakażeń zagrażających życiu.

Do zakażenia wertykalnego (z matki na dziecko) dochodzi wskutek migracji bakterii z pochwy do płynu owodniowego po rozpoczęciu się porodu lub po odejściu płynu owodniowego, wskutek aspiracji płynu owodniowego do płuc płodu oraz w czasie kontaktu dziecka z bakterią bytującą w pochwie ( w tym ostatnim przypadku u większości noworodków dojdzie do kolonizacji, ale choroba się nie rozwinie).

Sadze ze jak nam badają mocz i krew to sprawdzają, jakby było cos nie tak to by nam powiedzieli, na wszelki wypadek zapytam położna , to badanie sprawdzają miedzy 35-37 tygodniem ciazy :-)
 
Do góry