reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe objawy, bolączki i samopoczucie

w piątek mam wizytę u kardiologa-coś niepokojącego dzieje się z moim sercem.Boję się dziewczyny,naprawdę,miałam jakieś dziwne bicie serca przed ciążą ale teraz to już normalnie szok. Nasiliło się .W nocy jak wstanę do toalety i położę się na lewym boku,to czuję nie miarowe bicie serducha-aż zołądek boli z nerwów.Ciekawe co mi powie lekarz w piatek :szok:
 
reklama
Może to kołotanie od tego, że zwiększa nam się ilość krwi. Też mam ale u mnie to norma :-D czasem podchodzi wręcz pod atak ale ponoć może tak być..
Dziś pobolewa mnie inaczej, jakby mnie gazy od zewnątrz wybrzuszały delikatnie :-D też się stresuje więc nospa zaś w ruch. Będzie śmiesznie jak ruchów nie poznam i pomyle z bólami :szok:
 
Ja z sercem też tak mam. Czasami leżę i jest takie mocne bicie "tudu tudu tudu tudududu tudu tudu" na chwilę jest takie mega szybkie bivie i cały czas bije tak mocno, że skacze mi cała klata.

Ja dziś nam taki ból brzucha-wzdęcie od gazów, że musiałam łyknąć espumisan. Do tego dołączył przeszywający ból pod lewym ramieniem/obojczykiem przy oddychaniu. Normalnie mogę oddychać tylko leżąc - co właśnie czynię :D
 
Tez sie niekiedy boje, ze z moim sercem jest cos nie tak. Kolatanie sie zdarza, albo to mocne bicie i uczucie dusznosci. Ale tak samo było za pierwszym razem i wtedy wyladowalam na badanych i wszystko wyszło ok. Podobno ciężarne, tak wsluchane we własne ciała maja tendencje to nakrecania sie i pojawiają sie objawy psychosomatyczne. Obrazilam sie na lekarza jak mi to powiedział wtedy, ale moze miał racje.


Na pewno jak objawy sa silne to trzeba to zbadać.
 
to co kobitki macie te szybkie i mocne bicia serca jest to tahikardia,u kobiet w ciazy jest normalna jesli sama po kilku sekundach minucie znika.Jesli nie jest to tahikardia z arytmia ktora sie leczy lub operoje.Ja choroje na to od 2008 roku moje ataki sie niezatrzymoja same,musze jechac na pogotowie,jestem poddawana narkozie + plus calkowitemu zatrzymaniu serca i dopiero dzieki reanimacji serca ono zaczyna pracowac od nowa.
Wiec jesli macie takie kilku sekundowe nieprzejmojcie sie tylko odsapnijcie kilka razy gleboko :)
 
Współczuję Anna, mam nadzieję że często Ci się to nie zdarza i nie przysparza Ci to zbyt wielu problemów.
Nie mylcie tego dziewczyny też z napadami paniki :-D
 
lilith zazwyczaj wystarczaja leki.No teraz niebiore nic bo niemozna.W polowie marca mam wizyte u kardiologa i prawdopodobnie zaczne brac te najnizsze i najmniejsze dawki Bisoprololo.Bo przed ciaza bralam 3 razy dziennie ritmonorm 300...Same ataki mam codziennie teraz ale nacale szczescie same sie zatrzymoja.Takich sztucznie zatrzymywanych mialam okolo 50...

No wlasnie dziewczyny to tez moga byc ataki paniki...
 
Anna to nieciekawie choć naprawdę dobrze, że teraz sobie z tym radzisz a lekarze na pewno wiedzą co potem będzie lepsze.

I co do tych ataków, to właśnie to nie to. Ja znowu miewałam kilka razy dziennie i wiem, że nie idzie tego pomylić z niczym, tym bardziej z tylko kiepsko bijącym serduchem i słabościami. Chyba, że ale to myślę naciągane byłyby baaardzo słabe ataki.
Uważam, że nie ma się co stresować tym, tym bardziej, że nawet można poczytać o tym, że to czas w którym serducho ma tak skakać plus ine dolegliwości. Wiadomo, że my to możemy się teraz nakręcić czymkolwiek. Tak więc nie denerwować się :-D:-)

*ale to "koślawo" wyjaśniłam :szok:
 
reklama
Anna, współczuję.


Ja w żadnej ciąży nie kojarzę, abym miała coś takiego :no:
takze nie wiem o czym mowa :zawstydzona/y:
 
Do góry