reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Info od lekarza - Wstępne badania lekko poniżej normy :( ale lekarz powiedział coś w stylu, ze 0% plemników prawidłowych :( i z tego podstawowego badania niewiele na razie można wywnioskować, we wtorek będzie miał kolejne, po którym będzie trzeba 10 dni czekać na wyniki - to będzie chyba dokładniejsze badanie. Mój mąż jest załamany, ja tez. Powiedział, ze to mogła być wina poronień.
Przepraszam za bezpośredniosc ale zachowaliscie wstrzemiezliwosc wg zaleceń tj 2-7 dni przed badaniem? To też ma wplyw na jakość
 
reklama
Info od lekarza - Wstępne badania lekko poniżej normy :( ale lekarz powiedział coś w stylu, ze 0% plemników prawidłowych :( i z tego podstawowego badania niewiele na razie można wywnioskować, we wtorek będzie miał kolejne, po którym będzie trzeba 10 dni czekać na wyniki - to będzie chyba dokładniejsze badanie. Mój mąż jest załamany, ja tez. Powiedział, ze to mogła być wina poronień.
Kurcze to rzeczywiście kiepsko to wygląda...ale przynajmniej wiecie i możecie działać z leczeniem. Zawsze powtarzam że lepiej mieć wiedzę i leczyć niż nie wiedzieć.
@M@lly ja na wypisie miałam że 4tygodnie bez basenu
 
Dziewczyny jak to jest z korzystaniem z basenów, jezior czy zbiorników wodnych po zabiegu łyżeczkowania. W wypisie ze szpitala że przez 6 tyg zaleca się nie korzystanie z wspólnych kąpielisk. Zabieg miałam dokładnie miesiąc temu (15.05) - nadal brak okresu. Te upały są koszmarne i chciałam jechać nad wodę odetchnąć.
Ja się wstrzymywałam raczej do 1 miesiączki. Myśle, ze lepiej się przemęczyć i poczekać.
 
Ale ze aż tak zle ?
:( 0% prawidłowych plemników? A mówił coś czy można ten wynik poprawić suplementami? Podobno plemniki się regenerują 3 miesiące ... w sensie to co robił mąż i jak dbał o siebie 3 miesiące wstecz, widać w dzisiejszym nasieniu... wiec jeśli zacznie jakieś leczenie, będzie brał suplementy na poprawę nasienia to za kolejne 3 miesiące powinno być już lepiej ... ja tak to rozumiem, ale może się mylę :oops:
Najważniejsze, nie poddawać się ...

@M@lly Niestety nie pomogę, bo ja miałam zabieg w grudniu :( Nie myślałam wtedy o żadnych basenach czy jeziorach:rolleyes2:
Zobaczymy za 2 tyg jakie będą wyniki tych drugich badań. Lekarz powiedział, ze nie jest tragicznie, ale mnie zastanawia to 0%, ewidentne jest coś nie tak.
 
Moj mąż w czerwcu 2018r miał 1% prawidłowych plemników, teraz ma 72%.
Wyniki poszly w górę w 90% po operacji na żylaki powrozka nasiennego i po rzuceniu palenia.
Moze warto zrobić usg jąder? Wtedy będziecie mieć pewność czy to wina żylaków? Warto też zrobić posiew nasienia.
Z suplementacji polecę Profertil, FertilMen Plus, SupraMen, Acertin, dodatkowo dawałam mężowi macę, wit D, C,A, E, kwasy omega3, cynk, salfazin. Jadl tez orzechy brazylijskie.
Nie martw się na zapas, widzialam juz duzo zdrowych ciąż z zerową morfologia[emoji169]
Info od lekarza - Wstępne badania lekko poniżej normy :( ale lekarz powiedział coś w stylu, ze 0% plemników prawidłowych :( i z tego podstawowego badania niewiele na razie można wywnioskować, we wtorek będzie miał kolejne, po którym będzie trzeba 10 dni czekać na wyniki - to będzie chyba dokładniejsze badanie. Mój mąż jest załamany, ja tez. Powiedział, ze to mogła być wina poronień.
 
Nam urolog mowil ze wstrzemięźliwość przed badaniem nie powinna byc ani za krotka, ani za dluga. Zaleca sie od 2-7 dni, ale te 2 dni to za maly odstep czasu, 7 dni za duży, plemniki sa wtedy juz stare, powolne. Najlepiej 3-4 dni.
Tak, jestem po poronieniu, wiec tak. Przerwę mieliśmy bardzo długa wręcz
 
Zobaczymy za 2 tyg jakie będą wyniki tych drugich badań. Lekarz powiedział, ze nie jest tragicznie, ale mnie zastanawia to 0%, ewidentne jest coś nie tak.
Powinno się zrobić po 3 dniach bez sexu ,a czym dłuższa przerwa tym plemniki są gorsze , a poza tym mojej koleżanki mąż ,też miał powiedziane że nie będą mieć dzieci , a mają 2 w drodze ,więc myślę że czasem tak mówią ,żeby naciągnąć na invitro , a poza tym wystarczy brać tabletki dla mężczyzn , ograniczyć używki i plemniki się zregenerują
 
reklama
Dzięki dziewczyny :) ❤ My mieliśmy przerwę 2-miesięczna :o moj mąż pracuje za granica, w Ameryce Południowej. Teraz sobie myśle, ze może faktycznie trzeba było poczekać z tym badaniem. W sensie najpierw kilka razy współżyć, potem dopiero pójść na badanie :/
 
Do góry