reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@Charlotte21 tak ja byłam, genom ruda Śląska. Weź od razu skierowanie dla męża i idźcie razem na wizytę :)

Na wizytę czekałam z 2 tyg
Jak tylko się dodzwonie. Miałam się powołać na dr Janosz więc mam nadzieję że też będzie szybko. ;) czyli warto tam iść. Bede próbować. A jak nie to tam podjadę i się zapisze. ;) A nie dostanę badania kardiotypow dla nas dwóch jak on nie ma skierowania ? W sumie jak ma mieć badanie dna nasienia to może warto by tam było to też wysłać;)
 
Jak tylko się dodzwonie. Miałam się powołać na dr Janosz więc mam nadzieję że też będzie szybko. ;) czyli warto tam iść. Bede próbować. A jak nie to tam podjadę i się zapisze. ;) A nie dostanę badania kardiotypow dla nas dwóch jak on nie ma skierowania ? W sumie jak ma mieć badanie dna nasienia to może warto by tam było to też wysłać;)
Nie dostaniesz dla Was dwóch, mąż musi mieć skierowanie (np od lekarza rodzinnego ) i musi się zapisać na wizytę tak samo jak ty :)
 
Jak tylko się dodzwonie. Miałam się powołać na dr Janosz więc mam nadzieję że też będzie szybko. ;) czyli warto tam iść. Bede próbować. A jak nie to tam podjadę i się zapisze. ;) A nie dostanę badania kardiotypow dla nas dwóch jak on nie ma skierowania ? W sumie jak ma mieć badanie dna nasienia to może warto by tam było to też wysłać;)
Żeby dostać skierowanie na NFZ musi być pacjentem poradni genetycznej, a do tego trzeba skierowanie. Nam wystawił rodzinny.
 
Też słyszałam, że zespół antyfospolipidowy może się uaktywnić przy każdej ciąży, więc muszę się dopytać mojej lekarki czy warto zrobić dla świętego spokoju. Ja nie mam heparyny, a, tylko acard bo mam tylko mutację PAI-1. W sumie i tak nie potrzebuje immnologa bo mam przepisane wlewy i Encorton.
Fragmentacje DNA nasienia moje lekarka zleciła aby uzyskać więcej informacji do badań genetycznych płodu. Oraz poszerzenia diagnostyki o te kardiotypy. Mam skierowanie do genetyka do GodulaHope w Rudzie Śląskiej. Polecane przez lekarkę, ale od 2 dni nie mogę się tam dodzwonić, a obawiam sie, ze na wizytę na NFZ się czeka w nieskończoność.

Może jest ktoś ze Śląska i ma sprawdzonego genetyka? Muszę się zapisać, bo za 10 dni mam wyniki już i mogę od niego po dwóch poronieniach dostać badanie kardiotypów na NFZ. Trochę by to zaoszczędziło kasy :)

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. :)

Ps. nie wiem czy wy też tak miałyście, ale ja jak już powoli schodzę z Encortonu to zaczyna, żyć. Więcej mam energii. Szczególnie też jak odstawiłam Duphaston, pisałam tutaj, że w tej ciąży nie bolały mnie piersi, a jak odstawiłam Duphaston to od razu bolały i były nabrzmiałe tak jak zwykle u mnie w cyklu. Więc ewidentnie u mnie złe samopoczucie było do tych leków. :/

Ja tez byłam w genomie w rudzie śląskiej. Zadzwoniłam, opisałam swoją sytuacje i ze zależy mi na hak najszybszej wizycie i tez miałam za Ok 2 tygodnie. Mąż miał skierowanie od rodzinnej taz dwa poszło, powiedział ze chcemy zrobić badania genetyczne po poronieniu..i bez problemu dostał, ja miałam od gina. Tam masz masę papierków do wypełnienia i dalej nie wiem co i jak bo my się wtedy na kariotypy nie zakwalifikowaliśmy. Mieliśmy tylko ogólne konsultacje z ta panią genetyk Noi wypisała mi zaświadczenie o refundacji heparyny ze względu na mojautavje Leiden ...

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi ;) Poszukam tego SIO preparatu;)
 
Żeby dostać skierowanie na NFZ musi być pacjentem poradni genetycznej, a do tego trzeba skierowanie. Nam wystawił rodzinny.
Skierowanie już mam. Ale dla siebie. ;) tylko po prostu tam się nie da do tej goduli dodzwonić. Od 3 dni próbuje. A dzisiajnjuz 8 połączeń wykonałam. Albo nikt nie odbiera albo mnie rozlaczaja. Napisałam na maila i na fcb i zero odzewu. Muszę podjechać jutro i po prostu tam się zarejestrować. ;)
 
reklama
Skierowanie już mam. Ale dla siebie. ;) tylko po prostu tam się nie da do tej goduli dodzwonić. Od 3 dni próbuje. A dzisiajnjuz 8 połączeń wykonałam. Albo nikt nie odbiera albo mnie rozlaczaja. Napisałam na maila i na fcb i zero odzewu. Muszę podjechać jutro i po prostu tam się zarejestrować. ;)
Może poszukaj jakiegoś innego numeru na necie?
 
Do góry