reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Funia90 Ja brzuchata nie jestem ale wiem, że kawę można zastąpić zieloną herbatą. Jest tak samo pobudzająca a przy tym zdrowsza

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@katarina mysle ,ze dostaniesz na maila,na drugim watku dziewczyna miala to wlasnie na pismie.

Ja nie mam bo ja tak jak Ty wzielam badanie bez konsultacji.
Lekarz poprostu nie robil mi problemow.
A z genetykiem skonsultuje to jak pojde po wynik kariotypow.
U mnie tez jest sytuacja taka:
Ten lekarz na nfz ma Mame gentyka i ja u niej bylam raz prywatnie a potem z nfz i on o tym wie.
Takze powiedzialam mu,ze skonsultuje to z jego Mama na wizycie bo nie chce znow isc prywatnie i placic 200zl.

Czemu nie pijesz kawki?boisz sie ?cZy nie smakuje teraz?
Przysrost bada sie bodajze do 9 tygodnia bo potem zaczyna spadac[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Funiu u mnie lepiej zamowilam sobie zestaw do robienia hybryd teraz akurat praktyk nie mam wiec paznokcie zrobione:)))) staranka przekladam do wiosny nast roku moj maz wyjezdza do Anglii wraca dopiero w lutym prawdopodobnie a tez nie chcemy starac sie w okresie w ktorym poronilam i ta cp byla odczekamy na spokojnie ja juz w nastepnym roku koncze tez studia wiec bedzie latwiej to juz jest moj drugi kierunek i mam nadzieje ze juz koniec z edukacja ciagle sobie to powtarzam chyba u mnie to rodzinne.
 
@dor_ka trzymaj sie,taj jak Aneta mowi ta rana nigdy sie nie zaleczy ale z czasem jest lepiej[emoji4]
Od teraz zaczynasz nowy etap[emoji4]

Ja tez dostawalam za kazdym razem tak jak przed ciaza,zupelnie normalnie.

@Baslan ,ten czas leci niesamowicie,a co do wysypu to rzeczywiscie duzo tych fasoleczek na raz[emoji4]wiosna jak widac sprzyja.
W piAtek trzymamy kciuki i moze jakas foteczke wrZucisz?

Mam jeszcze pytanie do Ciebie i innych brzuchatek ,no i tych juz dawno rozpakowanych tez[emoji4]
Kawa:pijecie?
Ja przed ciaza zawsze 2-3 dziennie ale ja pije z ekspresu taka z swiezo mielonych ziarenek z duza iloscia mleka.
Teraz pijam jedna.
Ale problem u mnie jest w tym,ze ja zawsze od lat pierwsze co robie to pije kawe przed sniadaniem.
Dzis najpierw zjadlam a teraz pije kawe i w sumie przez poltora godziny odkad wstalam nie zrobilam nic,bo bez kawy nie zyje i teraz pytanie,co myslicie moge pic na czczo czy lepiej nie?
Jak to u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Funia ja przerzuciłam się na inke i dobrze mi z tym :) :*
 
Kobietki potrzebuje pomocy nie wiem co kupic siostrze na urodzinki ma 37 lat w grudniu bierze slub lubi rzeczy porzadne interesuje sie kosmetykami szczegolnie naturalnymi odpadaja perfumy pomozcie prosze bo nie wiele czasu mi zostalo:///
 
@Funia90 pewnie, że wrzucę fotkę ;) Co do kawy, to ja nie piję, bo mnie skutecznie od niej odrzuciło w jakimś 7 tc od tamtej pory wypiłam 2 razy, ale nie wchodzi mi za bardzo, po wypiciu strasznie mi się odbija.
@AnetaManiak z tego co wiem nie powinno się pić zielonej herbaty w ciąży.
 
@dor_ka dobrze że masz to za sobą ...teraz powoli dojdziesz do siebie i znowu będziesz mogła podjąć staranka :* @ dostaniesz 4-6 tygodni po zabiegu ja dostałam w 5 tyg .Brzydko mówiąc "materiał" wysyłają do badania histopatologicznego , ale z niego i tak raczej nie będzie rozpoznania przyczyny .Z mniej przyjemnych rzeczy ,n ie wiem czy Cię poinformowano , ale jeśli masz takie życzenie a jesteś ubezpieczona w PL to prawnie nalezy Ci się tzw pochówkowe ok4tys zł pod warunkiem , że wypełnisz jakies tam pisemko itd i " materiał " wyślą do badania genetycznego aby poznać płeć dziecka ... wiem , że to głupie itd i po takim traumatycznym przeżyciu nie chce się słyszeć o pieniądzach ale pisze Ci to tylko żebyś wiedziała że jest taka możliwość . Mi w szpitalu o tym powiedzieli . Ja z tego nie skorzystałam , pochowałam Aniołka na własną rękę nie chiałam wiedzieć czy to był chłopiec czy dziewczynka , a poza tym wtedy tez nie byłam ubezpieczona w Pl .
@Katarina91 daj znać jeśli załatwisz przez tel to zaświadczenie , jeszcze nie wiem czy mi lekarz bd robił problem czy nie ... ;/
@hona też kupiłam i zaczynam brać po @ i tak jak dziewczyny pisza na wieczór
@Baslan 3mam kciuki :** ale na pewno wszystko jest tak jak trzeba :) rośnijcie zdrowo pozdrawiam :*
@Funia90 mmmm kawusia :D ja też piję 2 dziennie zazwyczaj ale takie więcej mleka niż kawy ;p w pierwszej jak i drugiej ciąży nie piłam wg i jakoś mi się nie chciało aż tak , w pierwszej inke piłam i wystarczało :) ale jedna kawa jeszcze nikomu nie zaszkodziła także spokojnie :D Nie mogę doczekac się Twojej wizyty :* no i swojej też haha mam w przyszły piątek

Dzisiaj byłam na badaniach żeby wiedzieć jakie mam wartości przed starankami , zrobiłam sobie tą homocysteine i TSH . Progesteron itd będę badac jak już się zafasolkuje yyy znaczy mój M heh :p Na homocysteine do 7 dni musze czekać bo tutejsze lab wysyłkowo robi a TSH bd jutro mam nadzieję , że nie obnizyłam go za dużo :) Do tego M pojechał do pracy autkiem i zmuszona byłam iść na autobus jestem teraz jak bez ręki , zlało mnie bo nie miałam parasola a burza za burzą i to tak :D
 
@Funia90 pewnie, że wrzucę fotkę ;) Co do kawy, to ja nie piję, bo mnie skutecznie od niej odrzuciło w jakimś 7 tc od tamtej pory wypiłam 2 razy, ale nie wchodzi mi za bardzo, po wypiciu strasznie mi się odbija.
@AnetaManiak z tego co wiem nie powinno się pić zielonej herbaty w ciąży.
No widzisz a Ja właśnie słyszałam i to od lekarza, że jak najbardziej. Zresztą co do zielonej herbaty to tak jak i do kawy słyszałam różne opinie. W tym wypadku to chyba najlepiej zapytać Swojego lekarza

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Podobno zielona herbata wyplukuje kwas foliowy lub ogranicza jego wchłanianie dlatego z niej zrezygnowałam. Ja piłam w ciąży kawe

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ej dziewczyny ale się rozpisujecie wczoraj siedziałam do późna żeby wszystko przeczytać a dziś już tyle postów

Nie odniose się do was personalnie bo pisze z telefonu ale @Funia90 kawę w ciąży można pić. Może nie 2 ale jedną to spokojnie. Ja nie piłam mimo, że lubię smak kawy bo rzygalam strasznie całą ciążę i nawet woda była dla mnie straszna. Koło 6 mca jak było ciut lepiej to piłam Inkę i to ogromne ilości i popijałam woda bo tak mi się pić chciało.

Ale dużo nowych fasolek się pojawiło... Super gratulacje dziewczyny
Ja się strasznie boję starań. Może nie samych starań jak ciąży, że znowu będzie coś nie tak i będę musiała być w szpitalu albo leżeć i co ja zrobię z synkiem. Jestem tak bardzo uzależniona od niego i on ode mnie, że to jest masakra. Czasem zostawał z moimi rodzicami jak coś musiałam załatwić i nie było problemu a ostatnio płacze jak tylko zniknę choćby do toalety. Przedwczoraj mama wzięła go na spacer i całą drogę płakał i wolał mamusia. Całymi dniami jest ze mną i wpada w szał jak mnie nie ma choć na chwilę a przecież na już ponad 20 mcy i zamiast coraz lepiej to coraz gorzej jest. Jak on kiedyś pójdzie do przedszkola to ja nie wiem
 
Do góry