reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

U nas odwilż, śnieg spada i sypie. Ciśnienie fatalnie niskie, głowa mi pęka.

Wyczytałam na wątku cukrzycowym, ze przy niedoczynności tarczycy jest problem z laktacją, hmm.. 39 tc a siary nie mam jeszcze.

Olimpia u mnie wystarczy ze 3 godz nic nie jem i mam niedocukrzenie. Kazali mi cukier w kostkach nosić. Problem zaczyna się po posiłku gdy bez insuliny, wtedy potrafi mi cukier skoczyć do 200.Gdy biorę insulinę ma cukier ok 125 po posiłku.
 
reklama
Misia, a jak stoi to tez normalne i mam mu pozwolic obciazac nogi na ile chce? Bo on mi jaja robi - jak go opieram o siebie to stoi calym ciezarem na nozkach i sie cieszy. Jak siedzi mi na kolanach to sie prostuje (mowimy na to ze mu zawias z dulki wypadl) i lezy jak ta deska. I tez sie cieszy. W ogole to mam wrazenie ze go ciesza glupoty.
Lapki mu ukladam z przodu jak klade na brzuchu - to wiem.
Olimpia, ja 6 raz. W sumie 7 ale jednego dziecka nie zdazylam urodzic nim odeszlo. Poprzednim razem najwieksza roznica wynosila 18miesiecy, najmniejsza 15 i to ostatnie byl dwupak, wiec trans to nawet nie byl a jakis amok. A teraz przygladam sie temu dziecku z inna zupelnie swiadomoscia, z reszta dojrzalszym jakby okiem, zwazywszy ze najmlodsze z "pierwszej tury" skonczyly wlasnie 20 lat. A co do wagi, to mnie tez milosc do slodyczy gubi o ile nie milosc do jedzonka w ogole. Coz - trza se radzic, jak mawial baca zawiazujac buta glizda. Dzis specialite de la maison - fasolka szparagowa gotowana na parze i rybka z alufolii.
Poza tym bierz pod uwage ze w cyklu waga sie zmienia bo w roznych fazach organizm gromadzi badz oddaje wode.
Zoyka, niegrzeczna dziewczynko! Po pierwsze ja probuje tu schudnac, po drugie... ja tu tego nie dostane nigdzie!! Ja to chce!!
 
Ja miałam cukrzycę ale nigdy mi cukier nie spadł aż tak, poza tym tylko dieta leciałam ...
Zoyka ja mam niedoczynność tarczycy, w ciązy miałam wyniki idealne a teraz ... powinnam znó zrobić hormony bo z weszłam w nadczynnośc a teraz chyba wchodzę w niedoczynność znów ... ale pokarm mi się pojawił w 2 dobie po cc.
ze słodyczy to ja owszem jadam ale owoce i czekoladę gorzką ... w święta jadłam ciasto :-)
Basiu jak robisz te orzechy :-D
U mnie na porodówce ... druk RMUA SRUA :-D a druga ważna rzecz to info pt. jakie posiadamy wykształcenia i jaki zawód wykonuje ...
Zoyka weź pod uwagę jedna rzecz - oprócz pań róznych któe kompa nie tykają są jeszcze kompy i łącza :-D ja miałam taki sprzęt, że żadnych danych wysłać nie mogłam bo przekraczałam czas transmisji i mnie wywalało ... po kolejnej próbie dałam sobie spokój... teraz informatyk wymienił kompy i daje radę w końcu :-)
wiecie ile lat po ślubie ZUS scalił mi konta ???? PIĘĆ !!! pięć lat trwało zanim wpadli na to, że JA to JA ... identyfikatorem jest PESEL a nie nazwisko ... prawda ?
Basiu najgorsze jest to że te wszystkie systemu są tworzone odrębnie, w zusie nie mają przepływu inforamacji i danych - między "okienkami". Mnie najbardziej boli to że to idą publiczne pieniadze !!! i nikt nie jest z tego tak naprawdę rozliczany - bo wszystko się pod dywan zamiata, a my biegami z kwitami w zębach.
Kłaczku jest cały zestaw odruchów: odruch Moro, odruch chodzenia m.in. One powinny zanikać. jak znajdę jakiś sensowny link to Ci prześle.
 
Ostatnia edycja:
basiu :-) dzięki

zoyka ja bez insuliny ani rusz,nic nie zarłam,bo tragedia z cukrem była.Raz pozwoliłam sobie na pasztecika bo tak mi ślina ciekła ze masakra,zjadłam 2gryzy bo jakoś mi nie zasmakował po pół h po powrocie do domu zmierzyłam cukier,:szok: 280.więcej juz z niczym nie eksperymentowałam.Ciężko było u mnie z regulacją insuliny,najgorzej z rana tak mi dawkował ze przed śniadaniem musiałam juz miec 36jednostek,w obiad 29 i na kolacje 17.Kolacji to magłam jeść całkiem sporo.Wsio słodziłam fruktozą nawet ciasta z nią piekłam.Strasznie na wadze leciałam przez tą dietę,jak dowiedziałam sie ze jestem w ciąży 4tc waga 72 do stwierdzenia cukrzycy -23tc waga 78kg poród w 37tc waga 68:szok::szok:Czyli mniej niz przed ciążą.Niestety szybko nadrobiłam zaległości wagowe<eh te słodycze>W torbe dzieciowo-mamową miałam zapakowaną czekolade kokosową która czekała na ten dzien 2miechy w barku,10godzin po cc wpitoliłam ją cało w WC:szok:O dziwo cukier był 105. A u Ciebie jak z wagą?
 
Olimpia, u mnie po porodzie cukier prawie od razu doszedł do normy :) A teraz nie mogę znowu słodyczy, bo prawie wszystkie mają masło albo mleko a mała uczulona ;) No i czekam na czekoladę :)

Misiu, mnie też z wykształcenia męża wyspowiadali. Nie wiem po co zupełnie, położne pewnie też nie wiedzą - stoi w druczku to pytają i już. A orzechy całkiem prosto - włoskie orzechy podprażam na patelni trochę i potem daję do tego trochę cukru, miodu i wody. Tylko miodu tak raczej na aromat, bo jak cukru za mało to potem orzechy się sklejają. A jak za dużo to za twarda skorupka ;);) No i potem do cukru pudru wsypuję, bo tak czy inaczej mają tendencję do sklejania się. Wszystkim, nie chwaląc się, smakują ;P
 
kłaczek - Kisiel FRUGO || Cztery smaki! (2114094181) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

OIlimpia - wagę mam powyżej 100. Zawsze byłam przy kości. Cukry po insulinie max miałam 180 ale to się na wpierdzielam sernika. Insulinę biorę 20 j przed śniadaniem, 26 przed obiadem i 6 na noc - to tej jednej i dawka wyjściowa 8 j w zależności od pomiaru cukru w trakcie posiłku lub zaraz po .

misia my mamy łącze 16 mb , mój Jarek jest informatykiem wiec ma bzika na tym punkcie
A co dziecko jadło przez te 2 doby zanim dostałaś pokarm ? I jak to było jak po porodzie nie mogłaś nakarmić, kiedy sie skapowałaś, ze nie masz pokarmu ? Miałaś jakieś mleko ze sobą ?
 
Misia, dzieki - chetnie poczytam jak cos.
Olimpia, wez mu zabron - jak tylko znajdzie oparcie dla stop to staje. Skubany ryjek jest, az czasem zapominam ze to niespelna poltoramiesieczny brzdac.
Zoyka, ale gdzie Allegro a gdzie UK?

Bylismy na play group - jak dla mnie dla smiechu. Zajecia dla kilkulatkow super - takie po 2-4 latka brzdace fajnie sie bawia, ale po cholere im taki osesek i po cholere takiemu oseskowi takie zajecia? Tak sie ambitnie socjalizowal ze cale 2 godziny przespal z tych emocji.
Z wczorajszego wieczoru, dialog (prawie)malzenski:
On: moze by cos dzis tego...
Ona: co? robimy nastepne dziecko?
On: mozemy, ale to jest jeszcze calkiem nowe... myslisz ze sie juz zuzylo?
 
Misia, dzieki - chetnie poczytam jak cos.
Olimpia, wez mu zabron - jak tylko znajdzie oparcie dla stop to staje. Skubany ryjek jest, az czasem zapominam ze to niespelna poltoramiesieczny brzdac.
Zoyka, ale gdzie Allegro a gdzie UK?

Bylismy na play group - jak dla mnie dla smiechu. Zajecia dla kilkulatkow super - takie po 2-4 latka brzdace fajnie sie bawia, ale po cholere im taki osesek i po cholere takiemu oseskowi takie zajecia? Tak sie ambitnie socjalizowal ze cale 2 godziny przespal z tych emocji.
Z wczorajszego wieczoru, dialog (prawie)malzenski:
On: moze by cos dzis tego...
Ona: co? robimy nastepne dziecko?
On: mozemy, ale to jest jeszcze calkiem nowe... myslisz ze sie juz zuzylo?
Buahahahahahaha się uśmiałam:-D
 
reklama
Zoyka - tak jak Kłaczek pisze, nie zamówimy z Allegro 4 kisielków (dobrze, że moja córcia 2 marca przylatuje, to poproszę o nie), a co do siary, to mi się pojawiła dopiero po urodzeniu dzieci, wcześniej nie miałam i teraz tez nic.
Musisz po prostu maluszka często przystawiać do piersi, albo i sama podrażniać brodawki, to pobudza do laktacji.

Kłaczku - niezły tekst, tym bardziej, że po fotkach widać, że jeszcze nie zużyte hihi.
 
Do góry