reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny, emocje z każdym dniem większe 😁 Te ostatnie dni przed testowaniem , to się ciągną jakby każdy dzień tydzień trwał 😉

A ja mam zle przeczucia. Wszystkie ciąże obumierały u mnie dokładnie na tym etapie , na którym jestem teraz. Dziś w nocy co chwile się budziłam z uczuciem, ze właśnie się wszystko skończyło.... Od wczoraj piersi bolą tez zdecydowanie mniej . Czuje, ze znowu nic z tego. Zapewne za 2 tyg już będę po zabiegu
Trzeba być dobrej myśli. Trzymam za ciebie kciuki 🤗
U nas astrę daja już tylko 60 + wygląda na to, że może być związek z hormonami? Problemy występowały u kobiet tylko i to 30-60 l...
Znajoma z mężem wczoraj przyjęli moderne 1 dawka. Ona leży z gorączka on poleciał na działce porobić. Ale jak przechodzili covid to też on bezobjawowo a ona 3 tyg z gorączka i kaszlem wstać nie mogła.
Teściowa w sobotę dostała Moderne- 2 dni temperatura, ból mięśni, kości i ogólne osłabienie. Dziś już ok.
Astra nie dam sie szczepić- mam żylaki i pół ciąży brałam heparyne w zastrzykach, boje sie zakrzepicy. I nie zaszczepie sie dopuki karmie.
Przy ząbkowaniu moja córka miała zawsze katar i temperaturę. Możesz go posmarować viksem tym dla maluchòw albo przykleić plasterek. A na temperaturę to najlepiej czopki.
Tego co się boję najbardziej z Izą to ząbkowania. Bo ze starszą to każdy ząn pamiętam.
Też sie boje ząbkowania...starsi ciężko przechodzili,a zęby wychodziły im dopiero po 9tym miesiącu.
Ja też czekam na kuriera... z pampersami😅😀🤣
U mnie oczekiwanie na kuriera- czekamy na wózek spacerowy 😉
Dziewczyny czy któraś z was miała albo ma kosz mojżeszowy .Ja cały czas myśle o takim na kulkach żeby można było np.do kuchni mała zawieść .Tradycyjne łóżeczko w sypialni a to jako drugie .Tylko te co mi się podobają około 1500 kosztują i nie wiem na jak długo będą służyć
Najlepiej używany. Ale jak nie masz jak zamówić to może jednak wózek. Tylko to potem zależy od wielkości mieszkania, domu bo nie wszędzie wózkiem można swobodnie sie poruszać. Na początku małego kładłam w nosidełku,teraz w leżaczka i sie to sprawdziło- tylko to była kwestia około godziny, nie dłużej.
 
reklama
Ale pędzicie dziewczyny z tematami... Ja mialam wozek w mieszkaniu i tak woziłam, tez na nadmiar miejsca nie narzekam i kazdy przedmiot zbedny wywalam. Miałam tez lezaczek ale bardzo sporadycznie uzywany. Dziec nie byl zainteresowany. Jedyna wafa wozka ze po spacerze trzeba bylo kola myc.
Ja na razie nie bede sie szczepic. A co do moderny to czytalam na necie ze chyba amerykanie ostrzegaja kobiety bo po modernie czesto jako skutek uboczny u kobiet wystepuje powiekszenie wezłow chlonnych i zmiany w strukturze piersi widoczne w usg. Zmiany na tyle powazne ze badane pod kątem nowotworow. Nie wiem na ile prawda ale moze warto zglebic temat jesli macie wybor a chcecie sie szczepic. #Agda brzuszek super. Moj tym razem maly. 18 tydzien i 2 kg na +. Poprzednio na tym etapie + 6-7 kg. Zawsze duzo jadlam a teraz brak apetytu, kawa fuj, sledzie mogą nie istniec, słodycze wieksza ochota a jak zjem troche to mi za słodko🤷‍♀️...
 
Ale pędzicie dziewczyny z tematami... Ja mialam wozek w mieszkaniu i tak woziłam, tez na nadmiar miejsca nie narzekam i kazdy przedmiot zbedny wywalam. Miałam tez lezaczek ale bardzo sporadycznie uzywany. Dziec nie byl zainteresowany. Jedyna wafa wozka ze po spacerze trzeba bylo kola myc.
Ja na razie nie bede sie szczepic. A co do moderny to czytalam na necie ze chyba amerykanie ostrzegaja kobiety bo po modernie czesto jako skutek uboczny u kobiet wystepuje powiekszenie wezłow chlonnych i zmiany w strukturze piersi widoczne w usg. Zmiany na tyle powazne ze badane pod kątem nowotworow. Nie wiem na ile prawda ale moze warto zglebic temat jesli macie wybor a chcecie sie szczepic. #Agda brzuszek super. Moj tym razem maly. 18 tydzien i 2 kg na +. Poprzednio na tym etapie + 6-7 kg. Zawsze duzo jadlam a teraz brak apetytu, kawa fuj, sledzie mogą nie istniec, słodycze wieksza ochota a jak zjem troche to mi za słodko🤷‍♀️...
typowa kobieta w ciąży 😊
 
Dziewczyny czy któraś z was miała albo ma kosz mojżeszowy .Ja cały czas myśle o takim na kulkach żeby można było np.do kuchni mała zawieść .Tradycyjne łóżeczko w sypialni a to jako drugie .Tylko te co mi się podobają około 1500 kosztują i nie wiem na jak długo będą służyć
Ja używam do tej pory a mały skończył 4 miesiące tydzień temu, jestem bardzo zadowolona. Wybrałam lekki kosz ze stelażem żeby można go było łatwo przenieść z piętra na piętro i bardzo dobrze mi się to sprawdziło zwłaszcza na początku kiedy mały wisiał na piersi i odkładałam go dosłownie na kilka minut do spania. Obiady gotowałam na raty😆 Wszystko zależy od tego jak mieszkasz, czy daleko masz sypialnię od salonu i kuchni, gdzie najczęściej przebywasz itd Moje odkrycie przy najmłodszym to niania elektroniczna z kamerką - bez tego sobie nie wyobrażam funkcjonowania. Teraz do spania w ciągu dnia zamykam małego w sypialni idę na dół i mam podgląd, wieczorem też go odkładam i mogę coś obejrzeć ze starszymi na spokojnie😉
 
Ale pędzicie dziewczyny z tematami... Ja mialam wozek w mieszkaniu i tak woziłam, tez na nadmiar miejsca nie narzekam i kazdy przedmiot zbedny wywalam. Miałam tez lezaczek ale bardzo sporadycznie uzywany. Dziec nie byl zainteresowany. Jedyna wafa wozka ze po spacerze trzeba bylo kola myc.
Ja na razie nie bede sie szczepic. A co do moderny to czytalam na necie ze chyba amerykanie ostrzegaja kobiety bo po modernie czesto jako skutek uboczny u kobiet wystepuje powiekszenie wezłow chlonnych i zmiany w strukturze piersi widoczne w usg. Zmiany na tyle powazne ze badane pod kątem nowotworow. Nie wiem na ile prawda ale moze warto zglebic temat jesli macie wybor a chcecie sie szczepic. #Agda brzuszek super. Moj tym razem maly. 18 tydzien i 2 kg na +. Poprzednio na tym etapie + 6-7 kg. Zawsze duzo jadlam a teraz brak apetytu, kawa fuj, sledzie mogą nie istniec, słodycze wieksza ochota a jak zjem troche to mi za słodko🤷‍♀️...
Waga marzenie, gratulacje, ja w tej ciąży tyłam jak wariatka, przy 22 kg na plusie przestałam się ważyć 😉 czyli dwa tygodnie przed porodem😂
 
My uzywalismy na poczatku jakiego nosudla do samochodu jak juz corcia nie chciala sie kangurowac (bylo to sporadycznie) jak skonczyla z 6 miesiecy to na spontanie kupilismy lezaczek bujaczek I korzystala a niego dosc dlugo. Byl nawet moment kiedy jak zrobila sie bardziej mobilna to stawialismy go na macie a mala sama (bylismy przy niej) schodzila I wchodzila na niego uzywajac go jako lezako-krzeselka
 
Ja używam do tej pory a mały skończył 4 miesiące tydzień temu, jestem bardzo zadowolona. Wybrałam lekki kosz ze stelażem żeby można go było łatwo przenieść z piętra na piętro i bardzo dobrze mi się to sprawdziło zwłaszcza na początku kiedy mały wisiał na piersi i odkładałam go dosłownie na kilka minut do spania. Obiady gotowałam na raty😆 Wszystko zależy od tego jak mieszkasz, czy daleko masz sypialnię od salonu i kuchni, gdzie najczęściej przebywasz itd Moje odkrycie przy najmłodszym to niania elektroniczna z kamerką - bez tego sobie nie wyobrażam funkcjonowania. Teraz do spania w ciągu dnia zamykam małego w sypialni idę na dół i mam podgląd, wieczorem też go odkładam i mogę coś obejrzeć ze starszymi na spokojnie😉
Chcialam sie dopytac o nanie elektroniczna... rozwazamy zakup. Nasza mala jest w trakcie 19 miesiaca. Niedlugo przetransferujemy ja do jej pokoju. Chcialabym miec kontrol nad tym czy wszystko u niej ok. Zwlaszcza w nocy. W dzien to wiadomo I tak wiekszosc czasu bedziemy spedzac razem.
Wiadomo, ze bedzie nad eanem dreptac do rodzicow... choc teraz juz ladnie przesylka noce w swoim lozeczku tak do 5 I wtedy robi teleportaxje do lozka rodzicow.
Jakiej firmy zakupiliscie? Dlugo ja uzywacie? Nie ma z nia jakis problem?
 
Waga marzenie, gratulacje, ja w tej ciąży tyłam jak wariatka, przy 22 kg na plusie przestałam się ważyć 😉 czyli dwa tygodnie przed porodem😂
Ja zawsze 16-18 wiecej. Niestety po kazdej ciazy zostawalo na plusie. Teraz ta waga to jedyny plus bo tak caly czas cos dolega. Niby bzdety ale dokuczliwe. Ja k nie opryszczka to przeziebienie, to krew z nosa cos drobnego w cytologii - leki, teraz przy paluchu u stopy ropien i antybiotyk bo zakazenie sie wdalo, a teraz jeszcze sie nie skonczylo i grzybica przez anybiotyk. I tak caly czas.... Kazda poprzednia ciaza prawie idealna a ta ciagle cos... W czwartek mam gina. Moze plec potwierdzi no i zobacze co tam u dzidzi. Troche juz ruchy czuje...
Dziewczyny niecierpliwie czekam na wasze testowanie😁🤭
 
reklama
Ja zawsze 16-18 wiecej. Niestety po kazdej ciazy zostawalo na plusie. Teraz ta waga to jedyny plus bo tak caly czas cos dolega. Niby bzdety ale dokuczliwe. Ja k nie opryszczka to przeziebienie, to krew z nosa cos drobnego w cytologii - leki, teraz przy paluchu u stopy ropien i antybiotyk bo zakazenie sie wdalo, a teraz jeszcze sie nie skonczylo i grzybica przez anybiotyk. I tak caly czas.... Kazda poprzednia ciaza prawie idealna a ta ciagle cos... W czwartek mam gina. Moze plec potwierdzi no i zobacze co tam u dzidzi. Troche juz ruchy czuje...
Dziewczyny niecierpliwie czekam na wasze testowanie😁🤭
Wszystkie czekamy na testowanie 😍
Ja znowu schudłam na początku ciąży 2 kg. Potem przypętała się cukrzyca i w tej chwili 22 tydzień , a ja 1 kg na plusie. Ciąża idealna poza jednorazową bakterią w moczu nic się nie dzieje . Główka pracuje, że może jednak coś jest nie tak 😔
 
Do góry