reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny, czy któraś z was przechodzila covid w ciąży? Czym się leczyłyście? Myślałam, że mam zwykłe przeziębienie w nocy miałam goraczkę powyżej 38 a dziś straciłam węch i smak. Jestem umówiona na teleporade.
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z was przechodzila covid w ciąży? Czym się leczyłyście? Myślałam, że mam zwykłe przeziębienie w nocy miałam goraczkę powyżej 38 a dziś straciłam węch i smak. Jestem umówiona na teleporade.
A przechodziłam, nie miałam gorączki tylko bole mięśni. Niestety mleko z miodem i czosnkiem tylko i masaże mąż mi robił. Ale na teleporadzie pozwoliła paracetamol
 
Dziewczyny, czy któraś z was przechodzila covid w ciąży? Czym się leczyłyście? Myślałam, że mam zwykłe przeziębienie w nocy miałam goraczkę powyżej 38 a dziś straciłam węch i smak. Jestem umówiona na teleporade.
ja nie przechodziłam, pojęcia nie mam co działa i jak to jest...
 
Ja przechodziłam w piątym miesiącu. Mi rzuciło się głównie na zatoki, bolała mnie głowa i przez chwilę mięśnie, ale gorączki nie miałam. Węch i smak straciłam tylko na kilka dni, szybko wrócił. Brałam prena len, piłam syrop z selera z miodem, imbir z cytryną i miodem, do tego lekarz podpowiedział, żeby brać Wit. D (mimo że jest w prenatalu, który biorę na co dzień, to jeszcze doraźnie przez czas objawów kazał łykać 2000). Paracetamol na gorączkę można - ja nie potrzebowałam.
 
Dziewczyny, czy któraś z was przechodzila covid w ciąży? Czym się leczyłyście? Myślałam, że mam zwykłe przeziębienie w nocy miałam goraczkę powyżej 38 a dziś straciłam węch i smak. Jestem umówiona na teleporade.
Ja na początku 8 mc. Lekarka zleciła domowe sposoby i paracetamol na gorączkę. Niestety zeszło na tchawice i musiałam zażyć antybiotyk Zinnat. Ja przeszłam dość ciężko i bardzo długo. Ważne żeby bardzo dużo pić.
 
Dziewczyny, czy któraś z was przechodzila covid w ciąży? Czym się leczyłyście? Myślałam, że mam zwykłe przeziębienie w nocy miałam goraczkę powyżej 38 a dziś straciłam węch i smak. Jestem umówiona na teleporade.
Ja przechodziłam chyba od 13ego czy 14ego tygodnia. Bardzo ciężko przeszłam. 3 tygodnie nie byłam w stanie wstać z łóżka... Przez pierwszy tydzień nie mogłam jeść, mówić, trzymać oczu otwartych, ledwo dochodziłam do toalety, miałam problemy z oddychaniem, potworne bóle głowy (trzeciego dnia zastanawiałam się, płacząc, czy walnąć głową w ścianę, żeby stracić przytomność i przez chwilę tego nie czuć) - a jestem przyzwyczajona do bólu, bo mam migreny...
Z leków brałam tylko apap i dodatkową wit. D. + domowe sposoby.
Ps Niby w covidzie do v38, 5 nie należy zbijać temperatury, ale ponoć dzuecko w brzuchu ma o stopień wyższą, więc mnie pani profesor powiedziała, że dobrze, że brałam apap (brałam na ból głowy, choć pomagał może w 20 %), bo jak ja miałam 38,2,to niunia miała 39,2.
Zdrówka Ci życzę!
Jeszcze parę miesięcy temu modliłam się, żeby dociągnąć i zobaczyć 3 z przodu, a dziś jest 40+0 🎊🎉. O skończonym 40tym tygodniu, to ja nawet nie śmiałam marzyć 🥰 i że przyjdzie taki moment, że będę myśleć, " no kiedy w końcu i ja urodzę"🤩🤦‍♀️🤷‍♀️😀.
Skąd ja to znam 😂 my się tak staramy, a dzieci i tak robią po swojemu 🤪
 
Mam takie same zalecenia od swojego lekarza jak Wy. Paracetamol na goraczkę i domowe sposoby. Tylko, że goraczka spada na chwilę do 37. Ogólnie czuję sie fatalnie, ledwo żyję. Boli mnie glowa gardło, zatkane zatoki, mięśnie. Wogole nie wstaję bo nie mam sił. Najbardziej boję się o Małą. Dzisiaj miałam mieć wizytę, której nie mogłam się doczekać☹️
 
reklama
Celesty trzymam kciuki by szybko odpuściło i maleństwo w żaden sposób nie odczuło.
Kwiatek 21 coraz bliżej 😂
Będziesz dmuchać świeczki i robić ćwiczenia oddechowe porodowe 😍
Chociaż coś czuję, że nie dotrwasz... A pamiętasz, czułam też, że donosisz 😂
No może się tak zdarzyć..., jakiego Ty masz nosa... Trochę mnie brzuch zaczyna ściskać i wilczy głód mi się włączył... może to coś oznaczać???
 
Do góry