reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Z tymi testami to faktycznie ciężka sprawa. Podobnie jak Magdamama opisywałam nieprzyjemne usg genetyczne pierwszego trymestru. Podstawą wszystkich wzorów jest wiek matki, co jak wiadomo dla wszystkich znajdujących się w tym wątku, już na starcie stwarza duże prawdopodobieństwo wystąpienia wad płodu. W moim mieście nifty kosztują 2300 zł, a panorama 3125 zł. Jak dla mnie to kwoty zaporowe. A wydanie tej sumy może dać nam spokój na całą ciąże lub niestety nie.
@babydust wracaj do zdrowia :) no i trzymam kciuki za test!
Ja robiłam za 1900 w klinice invicta ale tylko te 3 podstawowe no i wynik był ze zdrowy. Ja tym razem robię samo usg jak już pisałam i ten test chiciaz moj lekarz mówi ze jeśli on w tym usg genetycznym nic złego nie zobaczy to chyba nawet i tego nie będzie kazał mi robić , wiecie ile mnie to wszystko stresu kosztowało. Nie chce tego powtarzać. Teraz mam 11 dzień @ lub coś podobnego do tego :) ciekawe jak będzie w kolejnym cyklu?
 
reklama
U mnie na prenatalnych ryzyko wyszło 1:406, nie robiliśmy żadnych dodatkowych badań. W styczniu miałam połówkowe i ryzyko spadło na 1:3086 a z USG wygląda na zdrowe dziecko. Żadnych odchyleń nie było nawet o ile wcześniej zalacali zrobić echo serca to po tych drugich badaniach już od tego odeszli. Takze ja żałuję że zrobiłam pappe przez jakiś czas tylko się niepotrzebnie denerwowalam.
 
Wow to rzeczywiście skuteczny bywa:)

Oj tak a dodam ze ja przez bardzo długo nie miałam owulacji bo żadnego śluzu nic nie miałam i lekarz od razu zaproponował mi bo znał mnie znaczy to co ze mna było tym bardziej ze raz na usg kiedy był akurat dzień płodny nie widział pęcherzyka no i ja brałam od 5 dnia cyklu przez 5 dni
Teraz to akurat muszę poczekać aż mi wróci normalny cykl i tez dostanę clo no chyba ze ovarin i olej z wiesiołka zrobi swoje i będzie miła niespodzianka :)
 
Dziewczyny, 21 stycznia mialam owulację, staramy sie od kilku miesięcy, od 1 lutego jestem na nartach, wczoraj wieczorem kupiłam test, tak kontrolnie, bez większych nadzieii i....dzisiaj rano dwie kreski!!!!!! Aż nie chce mi sie wierzyć! Oczywiście tłumaczę sobie ze jeszcze za wcześnie na otwieranie szampana, ze wszystko może sie zdarzyć, ale ....JEST!!!! Jak tu sie nie cieszyć ???!!!!! Trzymajcie kciuki, tak jak dotychczas proszę
Gratulacje:-) :) trzymam mocno:tak:
 
Ja już nie wiem co brać ovarin ma kwas foliowy to jeszcze dodatkowo brać?? Kurczę?
Wogole po tym poronieniu mi teraz warjuje niby dostałam @ wczoraj myślałam ze już koniec a dziś znowu coś leci. Jajnik jakby bolał nie wiem już .. nie wiem czy będzie owulacja czy nie? Jak to skontrolować bo teraz to dziwny cykl,a jak w tym czasie zajdę w ciąże? Nie chce prezerwatywy bo uczula mnie ten lateks także nic nie wiem :)
Może warto pójść na usg i zobaczyć czy wszystko w porządku.. mi się po poronieniach robiły torbiele na jajnikach
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny czy wy planujecie jakies badania genetyczne jak sie uda ? bo ja wiem ze pappa na pewno nie zrobie ale zastanawiam sie nad testem Panorama - daje lepsze wyniki ale to dalej jakies prawdopodobienstwo tylko :( :(
\w poprzednich ciazach nic nie robilam , nawet jak bylam w ciazy w wieku lat 36 , po prostu usg w 12 tc wyszlo dobrze i tego sie trzymalismy ale teraz jednak jestem kilka lat starsza :(
Ja tylko szczegółowe usg mam w planie.
Pappa nie robię bo stresu i tak mam dość w tym błogosławionym stanie:confused2:A w moim wieku wyjdzie kiepskie. jeśliby coś niepokojącego wyszło na usg to będę się zastanawiać..
 
Do góry