reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny przede mną kolejna decyzja...nie wiem co zrobić. Jestem teraz w 3 ciąży i będę mieć 3 cesarke z powodów zdrowotnych. Mam 41 lat i nie planuje więcej dzieci. Ostatnio mój ginekolog zapytał czy zdecyduje się na podwiazanie jajowodów. Tutaj we Włoszech nie jest to obowiązkowe. Zaczęłam się wglebiac w temat i boje się skutków ubocznych. Niby takowe są znikome- ale jakoś nawet dziwnie się z tym poczułam. Są inne metody antykoncepcji. Może wy znacie jakieś przypadki? Nie mam pojęcia co zrobić.
 
reklama
Witajcie dziewczynki ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu i radości MAM BIJACE SERDUSZKO :biggrin2: kiedy podawałam gin te moje wartości bety ,nie wzruszyły ja ,w sensie że myślałam że powie że to źle itd... powiedziała ze mnie zbada i zobaczymy ...no i najpierw ukazał się pęcherzyk ,powiedziała że dawno nie widziała tak równego i ładnego ahhh no i powiedziała że na pewno nie jest pusty ,jest zarodek i bijące serduszko ...no moje chciało wtedy wyskoczyć z piersi ,prawie się tam popłakałam ,ja mówię że ja się nastawiłam na badania co jest nie tak i kolejne próby ...a ona że jest poty co idealnie ,czekamy i za dwa tygodnie się widzimy ,mam brać dupfaston ,akard no i witaminy ...normalnie chciałam ją ucałować :):biggrin2::biggrin2::biggrin2:
Bardzo się cieszę :-) Miałam podobnie z tą betą. Przyrosty były za małe a teraz 24 tc. Ja jak zobaczyłam bijące serduszko popłakalam się i chyba z godzinę miałam łzy radości w oczach. Trzymajcie się ciepło i dbaj o Was :-*
 
Bardzo się cieszę :-) Miałam podobnie z tą betą. Przyrosty były za małe a teraz 24 tc. Ja jak zobaczyłam bijące serduszko popłakalam się i chyba z godzinę miałam łzy radości w oczach. Trzymajcie się ciepło i dbaj o Was :-*
Oj to mnie pocieszylas,bo nadal troszkę mnie to martwi i to czekanie na kolejną wizytę ...ale jestem dobrej myśli ,znasz już płeć ? Przepraszam jeśli już pisałaś o tym ale z racji wydarzeń w ostatnich tygodniach trochę się pogubilam na forum ;)
 
@Kasiulek 77 , serdeczne gratulacje, bardzo się wzruszyłam i trzymam kciuki!
a ja dziewczyny już w 14 tygodniu. Tak jak pisałam, usg ok, natomiast pappa wyszedł nie tak... Postanowiliśmy po dyskusji zrobić test z DNA, a potem zobaczymy. Czekam na wyniki. z jednej strony przekonanie, że wszystko ok, skoro usg dobrze, z drugiej... no wiadomo. @Chloe.Chloe , jeśli dobrze pamiętam z przeglądania forum, czy Ty robiłaś Nifty? czy ktoś się może podzielić doświadczeniami?

ściskam Was mocno
 
@Kasiulek 77 , serdeczne gratulacje, bardzo się wzruszyłam i trzymam kciuki!
a ja dziewczyny już w 14 tygodniu. Tak jak pisałam, usg ok, natomiast pappa wyszedł nie tak... Postanowiliśmy po dyskusji zrobić test z DNA, a potem zobaczymy. Czekam na wyniki. z jednej strony przekonanie, że wszystko ok, skoro usg dobrze, z drugiej... no wiadomo. @Chloe.Chloe , jeśli dobrze pamiętam z przeglądania forum, czy Ty robiłaś Nifty? czy ktoś się może podzielić doświadczeniami?

ściskam Was mocno
Tak, ja robilam Nifty. Usg bylo bardzo dobre, testy z krwi tez, lekarz zapewnial, ze badanie DNA tez bedzie dobre i takie rzeczywiscie bylo :). Szybko, bo po ok. 7 dniach zadzwonili, ze wyniki dobre. Ja mialm rowniez konsultacje z genetykiem przed Nifty, ktora mi tez duzo wyjasnila. U mnie ryzyko trisomii 21 bylo ok 1:470 skorygowane, inne duzo nizsze.
Zrobilam to badanie, bo chcialam spac spokojnie i bez leku czekac na malenstwo. Z badania tez wiem, ze bedzie chlopak (na usg tez pokazuje co tam ma :)).
 
Aha, byc moze to istotne, ale moja lekarka tez mowi, ze bialko Pappa wskazuje rowniez na funkcjonowanie lozyska, na co mozna wplywac farmakologicznie, m.in.przyjmujac accard. Jest on generalnie zalecany przy tendecji do zakrzepicy, problemach z lozyskiem, w poznych ciazach. Szczegolowo o tym pisze mamaginekolog na swoim blogu, ktory bardzo polecam. Tam tez znajdziesz sporo informacji o bad wolnego DNA plodu.
 
cześć dziewczyny
dzisiaj byłam na usg połówkowym i wszystko jest ok ( to najważniejsze) ... tylko znowu niunia była tak ułożona, że do końca nie widać czy to chłopak czy dziewczynka. Lekarz już kolejny raz mi powiedział, że wg niego to dziewczynka i mogę już wymyślać imię ale ... na wszelki wypadek aby także mieć imię dla chłopaka
z moim pierwszym w tym momencie już wiedziałam, że to chłopak bo dumnie rozkładał nogi :)
- czy jak miałyście dziewczynki to też tak długo byłyście w "zawieszeniu " ?
Ja już chciałabym mieć imię dla mojej niuni , bo mam wrażenie, że będzie mi bliższa ( już taka osobowa, mam nadzieję, że to nie brzmi źle) . Czy też tak miałyście/macie ? Mam wiele koleżanek, które do ostatniej chwili nie miały imienia , ale ja jakoś mam już potrzebę nazywania jej po imieniu
 
cześć dziewczyny
dzisiaj byłam na usg połówkowym i wszystko jest ok ( to najważniejsze) ... tylko znowu niunia była tak ułożona, że do końca nie widać czy to chłopak czy dziewczynka. Lekarz już kolejny raz mi powiedział, że wg niego to dziewczynka i mogę już wymyślać imię ale ... na wszelki wypadek aby także mieć imię dla chłopaka
z moim pierwszym w tym momencie już wiedziałam, że to chłopak bo dumnie rozkładał nogi :)
- czy jak miałyście dziewczynki to też tak długo byłyście w "zawieszeniu " ?
Ja już chciałabym mieć imię dla mojej niuni , bo mam wrażenie, że będzie mi bliższa ( już taka osobowa, mam nadzieję, że to nie brzmi źle) . Czy też tak miałyście/macie ? Mam wiele koleżanek, które do ostatniej chwili nie miały imienia , ale ja jakoś mam już potrzebę nazywania jej po imieniu
Ja w 2 ciąży w połowie dowiedziałam się, że będzie dziewczynka i miałam imię od razu.
Przy 3 dziecku nie chcieliśmy przed porodem znać płci ale tydzień przed porodem byłam u innego lekarza i mi powiedział.
I wtedy w drodze do domu wymyśliliśmy imię.
Teraz w 5 ciąży od początku mam imiona choć mówię do malucha klusek :)
Dla dziewczynki Miriam a dla chłopca Mateusz.
 
cześć dziewczyny
dzisiaj byłam na usg połówkowym i wszystko jest ok ( to najważniejsze) ... tylko znowu niunia była tak ułożona, że do końca nie widać czy to chłopak czy dziewczynka. Lekarz już kolejny raz mi powiedział, że wg niego to dziewczynka i mogę już wymyślać imię ale ... na wszelki wypadek aby także mieć imię dla chłopaka
z moim pierwszym w tym momencie już wiedziałam, że to chłopak bo dumnie rozkładał nogi :)
- czy jak miałyście dziewczynki to też tak długo byłyście w "zawieszeniu " ?
Ja już chciałabym mieć imię dla mojej niuni , bo mam wrażenie, że będzie mi bliższa ( już taka osobowa, mam nadzieję, że to nie brzmi źle) . Czy też tak miałyście/macie ? Mam wiele koleżanek, które do ostatniej chwili nie miały imienia , ale ja jakoś mam już potrzebę nazywania jej po imieniu
Kasiunia76 gratulacje swietnie ze usg wyszło ok. Dziewczynki dla zaciazonych też gratulacje. Starajace trzymam za Was kciuki.
 
reklama
Ja w 2 ciąży w połowie dowiedziałam się, że będzie dziewczynka i miałam imię od razu.
Przy 3 dziecku nie chcieliśmy przed porodem znać płci ale tydzień przed porodem byłam u innego lekarza i mi powiedział.
I wtedy w drodze do domu wymyśliliśmy imię.
Teraz w 5 ciąży od początku mam imiona choć mówię do malucha klusek :)
Dla dziewczynki Miriam a dla chłopca Mateusz.
Miriam podoba mi sie bardzo ładne.
 
Do góry