reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny jutro jadę na planetarne. Powiedzcie jak któraś z Was wie czy lekarz od razu mi powie co i jak czy muszę czekac na jakies wyniki. Okropnie sie boję. Caly dzien mnie juz glowa boli a co dopiero jutro.:(:sad:
USG będzie bardzo szczegółowe, z wymiarami, sprawdzą przeziernosć karkową i czy widać kość nosową. Do tego powinni pobrać Ci krew na test pappa - wynik powinien być maksymalnie po tygodniu.
 
reklama
Heja, taaa dokładnie sprawy nabrały swojego biegu - idealnie to ujęłaś! Teraz muszę dbać o siebie właściwie tak dużo zmian dla mnie a człowiek musi wyjsć ze strefy swojego komfortu;-) jestem na etapie testowania insuliny i to mnie przeraża ale co tam ... hmmm a mąż to najpierw szok, niedowierzanie a teraz dba o mnie i się cieszy;-)
A Ty na jakim etapie jesteś?
Pozdrawiam
Już przestałam liczyć tygodnie, tylko operuję miesiącami, u mnie już 6 miesiąc, więc jeszcze trochę, jeszcze troszeczkę :)
 
Usg będziesz miała dopochwowo i pomiary powei Ci od razu bardzo ważna jest przeziernosc karkowa płodu i czy jest uwidoczniona kość nosowa będziesz miała również krew pobrana do testu pappa ja na wynik czekałam około tygodnia nie wiem jak u Ciebie będzie dobrze nie stresuj się ja dwa razy to przechodziłam prócz tego miałam amniopunkcje .Będzie dobrze. Powodzenia ściskam mocno.
Jesteś pewna, że pierwsze USG te tzw prenatalne robi się dopochwowo???
 
Dziewczyny jutro jadę na planetarne. Powiedzcie jak któraś z Was wie czy lekarz od razu mi powie co i jak czy muszę czekac na jakies wyniki. Okropnie sie boję. Caly dzien mnie juz glowa boli a co dopiero jutro.:(:sad:

Zasmucona, nie martw się tak bardzo, będzie dobrze, trzymamy kciuki:) Wyniki dostaniesz od razu łącznie z wydrukiem. Lekarz na usg robi pomiary dzidziusia, potem nanosi te wszelkie dane do komputera, a później program wylicza ryzyka dla chorób dot. wad chromosomów. Jest to badanie przesiewowe i jeśli coś będzie odbiegało od normy to i tak nie będzie oznaczało w 100 procentach, że coś musi być nie tak. Ja miałam to badanie usg przez brzuch, nie dopochwowo. Później pobiorą Ci krew i tu na wynik z krwi czekałam koło tygodnia. Na podstawie wyniku z krwi zostaje skorygowany wynik tego badania usg. Daj znać jutro po badaniu.

Ja dziś miałam ostatnią wizytę u lekarza przed porodem:) Mała waży ponad 3 kg. Mam rozwarcie na 1,5 cm i w każdej chwili mogę zacząć rodzić ale do wyliczonego terminu jeszcze 2 tygodnie:) Tak więc trzymajcie kciuki;)
 
Ja dziś miałam ostatnią wizytę u lekarza przed porodem:) Mała waży ponad 3 kg. Mam rozwarcie na 1,5 cm i w każdej chwili mogę zacząć rodzić ale do wyliczonego terminu jeszcze 2 tygodnie:) Tak więc trzymajcie kciuki;)
Anika, to jeszcze chyba możesz pochodzić z takim rozwarciem? a co lekarz powiedział, bo to że możesz zacząć rodzić w każdej chwili to wiadomo :)
 
Jesteś pewna, że pierwsze USG te tzw prenatalne robi się dopochwowo???
Tak oczywiście mam dwoje maluchów w wieku 2 i 4 lat a mam43 lata więc przechodziłem to niedawno potem dwa następne już nie ,ale pierwsze tak .Potem będziesz miała koło 20 tygodnia będzie wtedy dokładnie badane serduszka maluszka nie martw się będzie ok
 
Zasmucona, nie martw się tak bardzo, będzie dobrze, trzymamy kciuki:) Wyniki dostaniesz od razu łącznie z wydrukiem. Lekarz na usg robi pomiary dzidziusia, potem nanosi te wszelkie dane do komputera, a później program wylicza ryzyka dla chorób dot. wad chromosomów. Jest to badanie przesiewowe i jeśli coś będzie odbiegało od normy to i tak nie będzie oznaczało w 100 procentach, że coś musi być nie tak. Ja miałam to badanie usg przez brzuch, nie dopochwowo. Później pobiorą Ci krew i tu na wynik z krwi czekałam koło tygodnia. Na podstawie wyniku z krwi zostaje skorygowany wynik tego badania usg. Daj znać jutro po badaniu.

Ja dziś miałam ostatnią wizytę u lekarza przed porodem:) Mała waży ponad 3 kg. Mam rozwarcie na 1,5 cm i w każdej chwili mogę zacząć rodzić ale do wyliczonego terminu jeszcze 2 tygodnie:) Tak więc trzymajcie kciuki;)
 
Zasmucona, nie martw się tak bardzo, będzie dobrze, trzymamy kciuki:) Wyniki dostaniesz od razu łącznie z wydrukiem. Lekarz na usg robi pomiary dzidziusia, potem nanosi te wszelkie dane do komputera, a później program wylicza ryzyka dla chorób dot. wad chromosomów. Jest to badanie przesiewowe i jeśli coś będzie odbiegało od normy to i tak nie będzie oznaczało w 100 procentach, że coś musi być nie tak. Ja miałam to badanie usg przez brzuch, nie dopochwowo. Później pobiorą Ci krew i tu na wynik z krwi czekałam koło tygodnia. Na podstawie wyniku z krwi zostaje skorygowany wynik tego badania usg. Daj znać jutro po badaniu.

Ja dziś miałam ostatnią wizytę u lekarza przed porodem:) Mała waży ponad 3 kg. Mam rozwarcie na 1,5 cm i w każdej chwili mogę zacząć rodzić ale do wyliczonego terminu jeszcze 2 tygodnie:) Tak więc trzymajcie kciuki;)
Nie znamy się ale powodzenia trzymaj się ciepło i jak coś przywitaj od nas maluszka
 
Anika, to jeszcze chyba możesz pochodzić z takim rozwarciem? a co lekarz powiedział, bo to że możesz zacząć rodzić w każdej chwili to wiadomo :)

Powiedział, że rozwarcie jest odpowiednie do wieku ciąży i widać po łożysku, że wszystko zmierza do porodu ale nie wiadomo czy to nastąpi np. w przyszłym tygodniu czy za dwa tygodnie... I że nie ma takiego wyznacznika co do okreslenia dnia porodu. Sprawdzał czy brzuch mi juz opadł i ponoć po opadnięciu brzucha z reguły koło 2 tygodni następuje poród. Dla nas najgorsze jest to, że nie znamy tego dnia bo mój mąż nie pracuje na miejscu i będzie musiał jechać nawet kilkaset kilometrów jak się zacznie... Zależy jak daleko od domu wtedy będzie.
 
reklama
Jesteś pewna, że pierwsze USG te tzw prenatalne robi się dopochwowo???

Ja usg prenatalnego nie miałam dopochwowo, pamiętam to dokładnie bo przed usg zaczęłam się rozbierać, a lekarz się uśmiał, że dziewczyny przed nim ściągają majtki a do tego badania nie trzeba bo przez brzuch się bada :) No i pamiętam jak mocno przyciskał do brzucha głowicę od usg. Chyba, że każdy lekarz ma inna metodę badania.
 
Do góry