reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Oj juz nie umniejszajmy sobie. Nie jesteśmy aż takie głupie. Wszystko po prostu szybko się zmienia, co chwila coś ulepszaja, a to co człowieka w danym momencie nie dotyczy to i nie interesuje się tym i tyle.[emoji4] Ten co udaje eksperta od wszystkiego tak naprawdę jest ekspertem od niczego.[emoji38] Będziesz robiła dodatkowo genetyczne badania typu nifty?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Zastanawiam się właśnie nad dodatkowymi badaniami , powiem szczerze, ze mam mieszane odczucia- waham się , a Ty ?
 
reklama
Zastanawiam się właśnie nad dodatkowymi badaniami , powiem szczerze, ze mam mieszane odczucia- waham się , a Ty ?
Zdecydowaliśmy się na te bezinwazyjne Nifty. Ale jeszcze przed pobraniem krwi poprosiłam pielęgniarkę o chwile namysłu i ostatecznie kazalam pobrać próbkę do badania. Naszczescie wszystko ok[emoji4]dało mi to komfort, spokój.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zdecydowaliśmy się na te bezinwazyjne Nifty. Ale jeszcze przed pobraniem krwi poprosiłam pielęgniarkę o chwile namysłu i ostatecznie kazalam pobrać próbkę do badania. Naszczescie wszystko ok[emoji4]dało mi to komfort, spokój.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Jak mogę zapytać jaki był koszt ? Słyszałam , ze te badania są bardzo drogie ? Powiem Ci, ze zastanawiam się nad zrobieniem ale boje się chyba :((
 
Jak mogę zapytać jaki był koszt ? Słyszałam , ze te badania są bardzo drogie ? Powiem Ci, ze zastanawiam się nad zrobieniem ale boje się chyba :((
To zależy od miasta i placówki. Jestem z lubuskiego i u nas najtaniej wyszło 2100 zł, wynik miałam po około tygodniu. Odrazu poznałam też płeć dziecka...też się bałam ale wolałam wiedzieć na czym stoję. Wcześniej nasłuchałam się różnych historii i chciałam jednak sprawdzić.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To zależy od miasta i placówki. Jestem z lubuskiego i u nas najtaniej wyszło 2100 zł, wynik miałam po około tygodniu. Odrazu poznałam też płeć dziecka...też się bałam ale wolałam wiedzieć na czym stoję. Wcześniej nasłuchałam się różnych historii i chciałam jednak sprawdzić.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
A to nie jest strasznie myślałam, ze kwota jest dużo większa :)) ale nadal nie jestem pewna , i chciałabym i boje się :(( jutro idę do lekarza , porozmawiam z nim zobaczę co mi powie , mamy jeszcze trochę czasu i musimy porządnie z mężem zastanowić się :))
 
A to nie jest strasznie myślałam, ze kwota jest dużo większa :)) ale nadal nie jestem pewna , i chciałabym i boje się :(( jutro idę do lekarza , porozmawiam z nim zobaczę co mi powie , mamy jeszcze trochę czasu i musimy porządnie z mężem zastanowić się :))
Witaj Izolda :) Cieszę się, że nasze grono dojrzałych ciężarówek się powiększa ;) Nic się nie martw, będzie wszystko dobrze. Macierzyństwo w tym wieku ma zupełnie inny, głębszy wymiar :)Teraz będąc w ciąży widzę tę różnicę w porównianiu do mojej ciąży kiedy miałam około 20 lat. Myślę, że wraz z wiekiem zdobywamy doświadczenie życiowe i osiągamy pewną dojrzałość emocjonalną, u mnie to sprawiło że jestem w pełni gotowa na bycie mamą, ale to też dzięki stabilizacji zawodowej i materialnej, którą osiągnęłam, a której w poprzedniej ciąży nie miałam.
Co do testów Nifty, to gorąco polecam, chociaż uważam, że są one dla osób zdecydowanych jaką podjąć decyzję, w przypadku gdyby wynik nie był pozytywny. A już obowiązkowo powinnaś zrobić testy pappa. U nas sytuacja wyglądała w ten sposób, że założyłam, iż wykonamy testy Nifty w przypadku kiedy test pappa nie wyjdzie dobry. Test pappa wyszedł dobry, może nie super dobry jak w przypadku młodszych kobiet ale dobry i lekarz stwierdził, iż nie widzi wskazań do Nifty. Nie byłam jednak do końca spokojna bo nie miałam czarno na białym, że na 99 procent dziecko jest zdrowe, a pappa to statystyka i daje około 90 procent i zaczęłam się zastanawiać nad Nifty. Zrobiliśmy je i nie żałujemy, to była cena za mój spokój :)
 
reklama
Do góry