reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Od jutra juz rozpoczynam 33 tc. Samopoczucie ok. Jedynie troszkę pobolewa kręgosłup ale ma co dźwigać wiec się nie dziwię. Nie wygodnie spi sie w nocy z brzuszkiem ale naszczescie nie latam po nocach do toalety. Ciężej troszkę się oddycha. Ogolnie tragedi nie ma. Pocieszam się, że już nie długo. Z nudów spakowalam juz torbe do szpitala. Wyprawka dla maluszka juz skompletowana. Czekamy na tego naszego smyka[emoji7] Fajnie jak się wypina i głaszcze go delikatnie paluszkiem w miejscu wybrzuszenia na moim bebzonku, a on już nie cofa się tak jak kiedys tylko mam wrażenie, że podsuwa się jeszcze bardziej. Chyba będzie z niego przytulasek[emoji4]
Jak Twoje samopoczucie? Zgromadziliscie juz wszystko dla swojego smyka? Wybraliście imię?
Chrząszczyk u Ciebie już 32 tydzień, u mnie 30 :) Jak się czujesz w tej końcówce? Będziesz rodziła naturalnie czy planujesz cesarkę?


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Chrząszczyk u Ciebie już 32 tydzień, u mnie 30 :) Jak się czujesz w tej końcówce? Będziesz rodziła naturalnie czy planujesz cesarkę?
Co do porodu to spędza mi już sen z powiek...przyznam się, że się boje. Chciałabym cc ale jeszcze nie rozmawiałam ns ten temat z lekarzem. Nie mam wskazań. Nie wiem jak go o ten temat zaczepia od czego zacząć. 21 grudnia mam wizyte wiec to już ostatni dzwonek na podjęcie rozmowy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj Izolda :) Cieszę się, że nasze grono dojrzałych ciężarówek się powiększa ;) Nic się nie martw, będzie wszystko dobrze. Macierzyństwo w tym wieku ma zupełnie inny, głębszy wymiar :)Teraz będąc w ciąży widzę tę różnicę w porównianiu do mojej ciąży kiedy miałam około 20 lat. Myślę, że wraz z wiekiem zdobywamy doświadczenie życiowe i osiągamy pewną dojrzałość emocjonalną, u mnie to sprawiło że jestem w pełni gotowa na bycie mamą, ale to też dzięki stabilizacji zawodowej i materialnej, którą osiągnęłam, a której w poprzedniej ciąży nie miałam.
Co do testów Nifty, to gorąco polecam, chociaż uważam, że są one dla osób zdecydowanych jaką podjąć decyzję, w przypadku gdyby wynik nie był pozytywny. A już obowiązkowo powinnaś zrobić testy pappa. U nas sytuacja wyglądała w ten sposób, że założyłam, iż wykonamy testy Nifty w przypadku kiedy test pappa nie wyjdzie dobry. Test pappa wyszedł dobry, może nie super dobry jak w przypadku młodszych kobiet ale dobry i lekarz stwierdził, iż nie widzi wskazań do Nifty. Nie byłam jednak do końca spokojna bo nie miałam czarno na białym, że na 99 procent dziecko jest zdrowe, a pappa to statystyka i daje około 90 procent i zaczęłam się zastanawiać nad Nifty. Zrobiliśmy je i nie żałujemy, to była cena za mój spokój :)
Dziękuje Wam dziewczyny za dobre słowa i opinie, niestety byłam w piątek u lekarza i ciąża nie rozwija się tak jak powinna przynajmniej wg miesiączki i daty zapłodnienia , muszę czekać do wtorku aby wiedzieć jak to będzie - lekarz powiedział , ze jest szansa, ze zapłodnienie nastąpiło tydzień później niż myśle ponieważ plemniki są w stanie przetrwać do tygodnia w organizmie i może być jeszcze dobrze, ale nie jestem w dobrej kondycji :(((
 
Od jutra juz rozpoczynam 33 tc. Samopoczucie ok. Jedynie troszkę pobolewa kręgosłup ale ma co dźwigać wiec się nie dziwię. Nie wygodnie spi sie w nocy z brzuszkiem ale naszczescie nie latam po nocach do toalety. Ciężej troszkę się oddycha. Ogolnie tragedi nie ma. Pocieszam się, że już nie długo. Z nudów spakowalam juz torbe do szpitala. Wyprawka dla maluszka juz skompletowana. Czekamy na tego naszego smyka[emoji7] Fajnie jak się wypina i głaszcze go delikatnie paluszkiem w miejscu wybrzuszenia na moim bebzonku, a on już nie cofa się tak jak kiedys tylko mam wrażenie, że podsuwa się jeszcze bardziej. Chyba będzie z niego przytulasek[emoji4]
Jak Twoje samopoczucie? Zgromadziliscie juz wszystko dla swojego smyka? Wybraliście imię?



Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie samopoczucie bardzo dobre za wyjątkiem tych dni kiedy nie mogę się wyspać ... Bywają noce kiedy nie mogę do rana :sad: Nie wiem może to kwestia hormonów? Powróciły też problemy żołądkowe , jak na początku ciąży tylko mniejsze ... Ale wytrzymam, czego to kobieta nie zniesie dla swojego wyczekanego maluszka;) Mamy już prawię całą wyprawkę, musimy tylko kilka drobiazgów dokupić :) W piątek mamy badanie usg w 30 tygodniu, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Imię też wybrane: Emilka :) A Wasze maleństwo jak będzie miało na imię?

Co do porodu to też się boję... Sama nie wiem czy wolałabym cesarkę czy naturalnie, i jednego i drugiego są plusy i minusy. W każdym razie jeśli nie będzie wskazań do cesarki to i tak nie mam na nią szans bo nie mam znajomości...
 
Dziękuje Wam dziewczyny za dobre słowa i opinie, niestety byłam w piątek u lekarza i ciąża nie rozwija się tak jak powinna przynajmniej wg miesiączki i daty zapłodnienia , muszę czekać do wtorku aby wiedzieć jak to będzie - lekarz powiedział , ze jest szansa, ze zapłodnienie nastąpiło tydzień później niż myśle ponieważ plemniki są w stanie przetrwać do tygodnia w organizmie i może być jeszcze dobrze, ale nie jestem w dobrej kondycji :(((
Izolda , trzymamy kciuki, jeszcze może być dobrze! Wiem, że to nie jest takie proste ale staraj się myśleć pozytywnie !
 
Dziękuje Wam dziewczyny za dobre słowa i opinie, niestety byłam w piątek u lekarza i ciąża nie rozwija się tak jak powinna przynajmniej wg miesiączki i daty zapłodnienia , muszę czekać do wtorku aby wiedzieć jak to będzie - lekarz powiedział , ze jest szansa, ze zapłodnienie nastąpiło tydzień później niż myśle ponieważ plemniki są w stanie przetrwać do tygodnia w organizmie i może być jeszcze dobrze, ale nie jestem w dobrej kondycji :(((
Odgon czarne myśli. W mojej drugiej ciąży była pomyłka o 2 tygodnie. Ciąża była planowana wiec wiedzieliśmy kiedy zmajstrowalismy syna. Lekarz wyliczal od dnia ostatniej miesiączki. Poczekaj, nie stresuj się...tym bardziej, że piszesz o różnicy tygodnia.Moja pierwsza wizyta była w 6 tc. Przyszłam za wcześnie po tygodniu juz było ok.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie samopoczucie bardzo dobre za wyjątkiem tych dni kiedy nie mogę się wyspać ... Bywają noce kiedy nie mogę do rana :sad: Nie wiem może to kwestia hormonów? Powróciły też problemy żołądkowe , jak na początku ciąży tylko mniejsze ... Ale wytrzymam, czego to kobieta nie zniesie dla swojego wyczekanego maluszka;) Mamy już prawię całą wyprawkę, musimy tylko kilka drobiazgów dokupić :) W piątek mamy badanie usg w 30 tygodniu, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Imię też wybrane: Emilka :) A Wasze maleństwo jak będzie miało na imię?

Co do porodu to też się boję... Sama nie wiem czy wolałabym cesarkę czy naturalnie, i jednego i drugiego są plusy i minusy. W każdym razie jeśli nie będzie wskazań do cesarki to i tak nie mam na nią szans bo nie mam znajomości...
Powodzenia na USG, napewno będzie ok. Super, będziesz miała okazje podejrzec córcie. My dzień przed Tobą mamy wizytę kontrolną u lekarza prowadzacego. Mam nadzieje, ze szyjka nadal się trzyma bez zarzutu. Choc dziś i wczoraj cos mnie tam troszkę kłuło.
A co do imienia to u nas mąż chciał Wojtusia, syn Antosia. Była też propozycja Michała...ale tego ostatniego imienia nie czuje jakoś, choć nie powiem brzydkie nie jest ale mam wrażenie, że nie pasuje do małego. Synuś sterroryzował męża i nie pozwala mówić do brzucha inaczej jak Antoś...i raczej będziemy mieli Antka.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pomożecie ????? Witam Was dziewczyny szukałam , szukałam aż Was znalazłam ... może mi pomożecie podjąć decyzje ... wraz z partnerem mamy po 40tce ... tzn ja mam 43 on 42.... i od jakiegoś czasu nasze myśli krążą przy dzidziusiu ... mamy już z pierwszych naszych związków małżeńskich dorosłych chłopców ... wyciągnęliśmy spirale ponad miesiąc temu lekarka powiedziała żeby zacząć próbować po pierwszym okresie ale ja jeszcze nie dostałam okresu a już powinnam być po... nie nie jestem w ciąży nie uprawiamy seksu żeby nie zaliczyć wpadki .... ale naszły bas wątpliwości .... czy to oby dobra decyzja ??? Czy damy radę czy znajdziemy siły na wszystko ?? Czy swoją decyzją nie skrzywdzimy naszego dziecka ... czy kiedyś nie powie nam ,, po co się zdecydowaliście skoro nie macie teraz sił ”..... pomożecie ???? Proszę bardzo może są tutaj mamy które tez miały takie wątpliwości ???
 
reklama
Powodzenia na USG, napewno będzie ok. Super, będziesz miała okazje podejrzec córcie. My dzień przed Tobą mamy wizytę kontrolną u lekarza prowadzacego. Mam nadzieje, ze szyjka nadal się trzyma bez zarzutu. Choc dziś i wczoraj cos mnie tam troszkę kłuło.
A co do imienia to u nas mąż chciał Wojtusia, syn Antosia. Była też propozycja Michała...ale tego ostatniego imienia nie czuje jakoś, choć nie powiem brzydkie nie jest ale mam wrażenie, że nie pasuje do małego. Synuś sterroryzował męża i nie pozwala mówić do brzucha inaczej jak Antoś...i raczej będziemy mieli Antka.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Mój mąż tez chciał Wojtusia, jak jeszcze nie wiedzieliśmy że to dziewczynka :) Antoś też bardzo ładne imię :)
 
Do góry