reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Jeżeli USG jest dobre, tzn. przezierność karku, kość nosowa, serce, przepływy - to ja bym nie robiła. Jeżeli są jakiekolwiek uchylenia w USG, to bym dla własnego spokoju zrobiła. A Twój lekarz co uważa?
 
reklama
Drogie mamy, czy uważacie że w moim przypadku warto zrobić test Np. nifty gdy mam takie wyniki :
Ryzyko podstawowe tri 21 1:90, ryzyko po usg 1:459, ryzyko skorygowane 1:1424
Mój wiek 39 l
Dzieci wcześniej urodzone zdrowe

pozostale tri są powyżej 1:4000
Proszę o podpowiedz💐🌷
Trudno decyzja ale jeśli usg jest ok to bym chyba nie robiła
 
Jeżeli USG jest dobre, tzn. przezierność karku, kość nosowa, serce, przepływy - to ja bym nie robiła. Jeżeli są jakiekolwiek uchylenia w USG, to bym dla własnego spokoju zrobiła. A Twój lekarz co uważa?

Trudno decyzja ale jeśli usg jest ok to bym chyba nie robiła
W usg wszystko w normie NT - 1,6 BPD-17,00 , końca nosowa : obecna , lokalizacja łożyska : przednia ściana łożyska

nie chcę się pytać swojego gina, na pewno mnie namówi, bo oferuje w swojej ofercie test nifty...
 
Ja nie robilam przesiewowych, usg bylo ok a amniopunkcje chcialam by wiedziec napewno. Nifty itp to kupa kasy i wynik w procentach , nie dalby mi spokoju 😂 nawet ten 1 % by mi zostawil niepewnosc.
Ze starszymi nie czulam potrzeby sprawdzania i poza usg prenatalnymi i zwyklymi nic nie robilam. Po 40 zupelnie inaczej....
 
Ze starszymi nie czulam potrzeby sprawdzania i poza usg prenatalnymi i zwyklymi nic nie robilam. Po 40 zupelnie inaczej....
Ja dokładnie tak samo , z poprzednimi dziećmi nawet nie zaglądałam w papiery, wystarczyło że gin powiedział , że jest Oki.
a tu już tam coś za uszami mi mówi ....sprawdź dokładniej....

To rozumiem, że teraz zdecydowałabyś na amino?
 
Ja dokładnie tak samo , z poprzednimi dziećmi nawet nie zaglądałam w papiery, wystarczyło że gin powiedział , że jest Oki.
a tu już tam coś za uszami mi mówi ....sprawdź dokładniej....

To rozumiem, że teraz zdecydowałabyś na amino?
Ja robilam 3 lata temu, bez wskazan poza wiekiem. Nasluchalam sie ,ze ryzykuje, przesadzam ale ja musialam wiedziec, to nie byla planowana ciaza wiec nie znioslabym dodatkowej niespodzianki. Ryzyko dzis jest naprawde 0,5 procenta pewnie sie zdaza jak ktos zrobi nieudolnie lub poprostu ta ciaza i tak nie miala szans. Zaryzykowalam, nie zaluje. Od wyniku bylo mi znacznie lzej .... oczywiscie to indywidualna sprawa, nie namawiam i nie odradzam.
 
Drogie mamy, czy uważacie że w moim przypadku warto zrobić test Np. nifty gdy mam takie wyniki :
Ryzyko podstawowe tri 21 1:90, ryzyko po usg 1:459, ryzyko skorygowane 1:1424
Mój wiek 39 l
Dzieci wcześniej urodzone zdrowe

pozostale tri są powyżej 1:4000
Proszę o podpowiedz[emoji253][emoji255]
Kasja ja miałam ryzyko coś kolo 1:141 USG w porządku skorygowane podobne do twojego w wieku 38l. Nie robiłam żadnych badań, ponieważ ważniejsze jest skorygowane ryzyko oraz obraz USG. Takie jest moje zdanie. Córeczka zdrowa.
 
reklama
Ja robilam 3 lata temu, bez wskazan poza wiekiem. Nasluchalam sie ,ze ryzykuje, przesadzam ale ja musialam wiedziec, to nie byla planowana ciaza wiec nie znioslabym dodatkowej niespodzianki. Ryzyko dzis jest naprawde 0,5 procenta pewnie sie zdaza jak ktos zrobi nieudolnie lub poprostu ta ciaza i tak nie miala szans. Zaryzykowalam, nie zaluje. Od wyniku bylo mi znacznie lzej .... oczywiscie to indywidualna sprawa, nie namawiam i nie odradzam.

Kasja ja miałam ryzyko coś kolo 1:141 USG w porządku skorygowane podobne do twojego w wieku 38l. Nie robiłam żadnych badań, ponieważ ważniejsze jest skorygowane ryzyko oraz obraz USG. Takie jest moje zdanie. Córeczka zdrowa.
Dziewczyny bardzo dziekuję za pomoc, dużo mi to wniosło. 💐 30.04 mam konsultacje z genetykiem ( chyba genetykiem lub gin ) W poradni prenatalnej i jeśli powie ,że zrobi mi amino to ja się zdecyduję ❤️
dziękuję Wam ❤️❤️
 
Do góry